Konu Kapatılmıştır
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek

  Reklam
  Cevap: Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek isimli konu Mumsema.com
  Selamün aleyküm hayırlı akşamlar.. Bir rüya gördüm sabah uyanınca uykudan uyanmış gibi değil de çok semiz huzurlu rahat bir nefes ile uyandım. Yüzünü hatırlayamıyorum ama Peygamber efendimizin huzuru ile uyandım, sağ elimin işaret parmağını iğne gibi birşey ile delip biraz kanattığnı gördüm.ama acısı yoktu yine hUzurluydum. Acaba bu neye işaret eder efendim

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek


  Reklam  Aleykum selam. İnşaallah bu çok hayırlı bir rüyadır. Onun uğrunda çekilen zahmetlerin sefa gibi geleceğine ve sünnetine büyük bir aşkla sarılmaya işaret eder. En doğrusunu elbette Allah bilir.

 3. Misafir
  Rüyamda önümden bir tabut geçti ve günümüzdeki insanlardan daha iri ve daha büyüktü. İçimden bu kim diye geçti yanımdaki kadın *o hz. Muhammed* dedi. Tabut kapali felan degildi. Düz tahta. Ve derisi kızarmıştı biraz. Bunun anlamı nedir?

 4. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Rüyada peygamber aleyhisselamı herhangi ölümüne dair bir şekilde görmek rüya gören kişi için mutlaka tövbe etmeye ve salih ameller işlemeye işaret vardır. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Selamün aleyküm kardeslerim bi rüya gördüm bi bayan hoca yoki anlamini sorayim cöldeymisim secdeye durmusus namaza baslicas, bu gp es dogdu her Yeri isik kapladi peygamber efendimiz muhammed geliyor diye feryat ediler, arkamizda bu ev varmis cölde muzik acip namazimizi buzmak istermis, peygamber efendimiz herkezin karsisinda az durup nuruyla sonra digere gecermis, sira Bana ️gelince Benim karsimdan ayrilmiyordu nuru Bana bi vuruyorduki gözlerimi acamiyordum birazda korku vardi icimdende diyorumki peygamber efendimizi görmeye hal edmiyorum diyorum..... Baya bi sene öncede bi Kere daha görmüsdüm abdest aldirmisdim ordada yüzünü görmemisin anlami nedir acaba ?

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam hanım kardeşim. Allah rüyanı mübarek eylesin. Rüyada peygamber aleyhisselamı görmek onu gerçekte görmek gibidir buyrulmuştur. Rüyada peygamber efendimizi görmek, kişinin şimdiye kadar aradığı saadete ve huzura kavuşacağına alamet edilir.Onun sünnetine sarılmaya ve bazende hacca gitmeye tabir edilmiştir. En doğrusunu Allah bilir.

 7. Misafir
  Kuran okurken gökten bir ses rüyanda peygamber yolunu göreceksin dedi sonra çölde arkası dönük şekilde bir adam gördüm orta boylu siyah dalgalı saçlıydı acil cevaplayın

 8. arifselim
  Yönetici
  Rüyan hayırlıdır ve hayırlara işarettir. Bu gördüğün kişiyi peygamber zannederek rüyanda görmüşsen o zaman bu peygamber aleyhisselamdır. Onu rüyada görmek gerçekte görmek gibidir.

 9. Misafir
  Rüyamda hz muhammed bulundugum sehire gelmis yanina gitmek istiyorum ama gidemiyorum birde ölmedimi ki acaba diyorum cevaplarsaniz allah rizasi icin sevinirim...

 10. arifselim
  Yönetici
  Rüyanız güzeldir ama bu rüya peygamber aleyhisselamı görmek gibi değildir. Bu aynı zamanda ona olan sevginin ve özlemin bir işaretidir. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Ben ruyamda bir arkadas hz muhammed beni ve abimin cagiriyor ben abim gittigim de o eve kapida hz muhammed kapida iceriyye girdiginde abimi ve beni optu ve abim dedi hz muhammed deil ben diyorum hz muhammedir abim diyor degil

 12. arifselim
  Yönetici
  Rüyada görülen Hz. Peygamber aleyhisselam, mutlaka o olduğu hadislerde bildirilmiştir. Bu rüya sizin için tövbe etmeye ve salih amel işleyerek sünnetine sarılmaya tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.

Konu Kapatılmıştır
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görememek,  rüyada peygamber efendimizi görmek,  rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görmemek,  rüyada peygamber efendimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizi görmek,  peygamber efendimizi rüyada görmek