Konu Kapatılmıştır
14. Sayfa BirinciBirinci ... 1113141517 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam
  Merhaba ben küçükken gördüğüm bi rüyayı anlatmak istiyorum peygamberimiz Muhammedi gördüğümü bi yerden biliyomuş gibiydim karşımda uzun beyaz bi elbisesi vardı ve yüzünü tam olarak göremedim ama bana perşembe ve cuma günleri ben hep geliyorum diyodu çocukken gördüğüm bi rüyaydı ama aklıma takıldı araştırmak istedim eskiden gördüğüm için tam hatırlayamasamda tekrar ne zaman geliceksin diye sorduğumda o cevabı vermişti diye biliyorum ama yalan söylemek istemiyorum sizce bunun anlamı nedir?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Merhaba kardeşim. Bu rüya sana peygambere uymanın ve onun yolundan gitmenin önemine dair bir işarettir. Ayrıca bu peygamber aleyhisselam sevgisi anlamındadır. En doğrusunu Allah bilir.

 3. Misafir
  Merhaba. Rüyamda Hz. İsa cennetteki yerinde beni misafir ediyor. Ardından Hz. Muhammed, Hz. İsa'yı ziyarete geliyor. Hz. İsa'nın yüzü bana dönük ama yüzünü göremiyorum, bej rengi örtüler içinde. Hz. Muhammed ise Hz. İsa'yla tokalaştığı için sırtı bana dönük, dolayısıyla Hz. Muhammed'in de yüzünü göremiyorum, Hz. Muhammed de parlak siyah örtüler içinde.
  Uyanıp rüyamı kocama anlattım. O da hz. Muhammed efendimizi rüyasında gördüğünü ama hiç bir şey hatırlamadığını söyledi.
  Rüyamın tabiri nedir acaba?
  Bu arada kocamın saçları uzun olduğundan eş dost arasında bazen şaka olsun diye İsa deriz kocama. Acaba rüyamda Hz. İsa a.s. olarak gördüğüm kocam mıydı? Ve Hz Muhammed kocamın rüyasına geldiğinde özel görüşebilmeleri için ben eşimin rüyasından çıkarılmış olabilir miyim? Yorumum size saçma gelebilir ama ben sizleri ayrıntılı bilgilendirmek ve daha doğru yorum yapabilmeniz açısından yazdım.
  Cevabınızı dört gözle bekliyorum.

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba hanım kardeşim. Sen yorumunu yapmakta serbestsin biz ona bir şey diyemeyiz. Ancak genel bir yorum şöyle yapılabilir. Rüyasında Hz. İsa aleyhisselamı gören karşılaşılan sıkıntılı bir durumdan daha önce kendisinden yardım görülen biri sayesinde kurtuluşa erileceğine yorumlanır. Peygamber aleyhisselamın da görülmesi ise o rüyanın sahih olduğu manasındadır. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Ben rüyamda Arabistana gittim.Peygamberimizin evine girdim.Ama yüzü hem masum hemde kötü bir şeye benziyordu.11 yaşındayım.Bu nedir bide peygamberimiz sav benim diyo yardım edin.

 6. arifselim
  Yönetici
  Rüyada peygamber aleyhisselamı öfkeli bir şekilde görmek insana bir uyarı olarak kabul edilebilir. Peygamberi rüyada görmek sahih bir rüyadır. En doğrusunu Allah bilir.

 7. Misafir
  Selamünaleyküm.
  Hocam rüyayi annem görmüş biraz uzun ama okursunuz inşallah. Annem etrafta büyükçe kabakların olduğu bir mağaraya giriyor heryer mumlarla aydınlatılmış . Herkesin ayrı ayrı oda benzeri yerleri varmış. Bir padişahın bulunduğu odaya girmiş ama kabağı azmış, başka bir odada ben varmışım ve etrafımda çokça insan varmış ve çokça da kabağım varmış. Annem yanıma geliyor ve Hz. Muhammed (sav) in benim ismimi vererek bana gönderdiği yeşil bir ipligi veriyor ve efendimiz benden o 145 şeyi istemiş. Ben de telaslaniyorum diyorum ki ben de o kadar yok ama bulurum yaparim diyorum. Sey dediginin ne olduğunu annem hatırlamıyor. Hocam saatlerdir düşünüyorum nedir bu acaba diye yorumlarsaniz çok sevinirim. Allah razı olsun sağolun

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Kabak rüyada iyiliklere, hayırlara, tanınmaya ve şöhrete alamet eder. Ne kadar çok görülürse o derecede hayırlıdır. Peygamber aleyhisselamdan gelen o sayı hakkında en doğrusunu ancak Allah bilir bunu biz bilmeyiz. Allah'u tealadan hayırlısını dilemek gerekir.

 9. Misafir
  Selamünaleyküm.
  Rüyamda sanırım mekke veya medine olabilir çünkü tek katlı beyaz evler vardı resimlerden bildiğim kadarıyla oraya benzettim.ben biraz yüksekce bir kayalık gibi bir tepede duruyordum biraz aşağırıda bir meydanda bağdaş kurmuş oturan beyaz uzun elbiseli birisi ve çevresindede aynı şekilde oturan 6 yada 7 kişi vardı.Benim yanımda kimse yoktu fakat birisine bunlar kim dedim.birisi bana erkek sesliydi ama kimseyi görmüyordum.bana ortada oturan Hz.Muhammed sav dedi.onlar napıyor orda dedim.seni konuşuyorlar aralarına alıp almıyacaklarını konuşuyorlar dedi ve Ortada duran Hz.Muhammed sav.dediği kişi bana doğru baktı yüzünün yanıyla.ve rüyam bitti...kafam karıştı nefir bu sizce.

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu rüyan senin için güzel ve hayırlıdır. Bu gören kişi için salih ameller işlemesi ve sünnete sarılması için bir ikaz gibidir. Ayrıca bu peygamber aleyhisselamın sevgisine alamet eder. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Rüyamda bana dediler bu peygamber efendimizin ama yüzü kayınpedrime benziyordu bir gün önceden kayın pederime hastaneye kaldırılmıştı hastaneye gittim kayınpederini beni görünce elimi sıkı sıkı tutup ağladı bende ona çok üzüldüm ondan sonra rüyayı gördüm ne anlamına geliyor şimdiden teşkler

 12. arifselim
  Yönetici
  Bu rüya hem senin hemde kayınpederin için hayırlıdır. Merhamet ve şefkate alamettir. Ayrıca peygamberi sevmeye ve yolundan gitmeye tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.

Konu Kapatılmıştır
14. Sayfa BirinciBirinci ... 1113141517 ... SonuncuSonuncu
rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görememek,  rüyada peygamber efendimizi görmek,  rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görmemek,  rüyada peygamber efendimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizi görmek,  peygamber efendimizi rüyada görmek