Konu Kapatılmıştır
12. Sayfa BirinciBirinci ... 911121315 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam
  Rüyamda hz muhammed ve hz ayşe vardı ve jipe biniyorlardı hz ayşe hz muhammed ı azarlıyordu hz muhammed arabayı kitlemediği için hz muhammed de ben allah ın peygamberimiz bişey olmaz diyodu rüyanın tabirini yapar mısının

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Peygamber aleyhisselamı görmek o rüyanın sahih olduğu manasına gelir. Genel anlamda bu rüya, peygambere uymana veya özel hayatında sıkıntılar varsa kendine bu anlamda bir işaret çıkarman manasında yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

 3. Misafir
  Ben rüyamda simsiyah bir boslukta evren gibi yerden yükselen kumaştan değil resmen ışık saçan cübbe hırka benzeri birşey görüyorum herkes elini opuyor bana hadi sende op diyorlar bende optum kimki dıyorum Peygamber s.a.s efendimiz diyorlar ama el ve göğüsten yukarı kısmı yoktu hayırdır insallah rahmanidir insallah

 4. arifselim
  Yönetici
  Eğer rüyada peygamber aleyhisselam görülürse bu o olduğu anlamındadır. Bu rüyada hayırlıdır ancak bunun peygamber aleyhisselam olup olmadığını bilemeyiz. Ona salavat getir ve sünnetine sarıl. Allah en doğrusunu bilir.

 5. Misafir
  Selamun aleyküm rüyamda küçük bir mescidin içindeyim dar ve çok uzun olmayan bir kapısı var orda tam yüzünü görmediğim fakat yandan gördüğüm beyaz bir elbise içinde Peygamber efendimiz (s.a.v.) var ama benimle konuşmuyor sadece ben Peygamber efendimiz (s.a.v) olduğunu hissediyorum ve kapıya doğru elinde Kuran'ı Kerim ile yürüyor ve o kapıdan içeriye küçük kötü varlıklar giriyor ve Peygamber efendimiz kapının yakınındayken önünden geçerek giriyorlar sanki Peygamber efendimiz (s.a.v) onlara engel olmak istiyor ama geçiyorlar ve benim yanıma doğru geliyorlar bende korkuyorum ama bende Peygamber efendimiz (s.a.v) den cesaret alarak dualar okuyarak onların üzerine gidiyorum ve mücadele etmeye çalışıyorum ve daha sonra uyandım rüyamı ayrıntılı bir şekilde yorumlarsanız sevinirim

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Rüyalar ayrıntılı olarak genellikle yorumlanamaz. Rüyada peygamberi bu şekilde görmen çok açık bir işaret olarak onun izinden gitmene ve sünnetine sadık olarak tabi olmaya işaret eder. En doğrusunu ancak Allah bilir.

 7. Misafir
  Peygamber efendimiz (s.à. v)lacivert uzun bir elbise giymişti bizim evimizde babamın yanında oturuyordu odada bir kaç hoca daHa vardı babam utangaç bir şekilde peygamberimiz gösterip diğer hocaları gösterip ellerini öpmem için işaret yapıyordu ben tüm hocalArın elini öpüyorum bana dua okuyorlardı peygamberimizin yüzünüze göremedim elinde öpmediğin ne demek?

 8. arifselim
  Yönetici
  Peygamber aleyhisselamı görmek en hayırlı ve sahih rüyalardandır. Bu rüya sahibi bol rızka, kısmete, kazanca ve şansa sahip olacak anlamındadır. Bu başarıları peygamberin sünnetine ve yoluna tabi olmakla olacağına işarettir. En doğrusunu Allah bilir.

 9. Misafir
  Rüyamda mekke medineyi gezerken eski halinde heryerini gezdim çok guzeldi içim rahat huzur doluydu sonra ashabı ikram dan iki zat geldi bni kollarımdan tutup peygamberimizin huzuruna goturuyodular edindim peygamberimize gittigimizden bir eve girdik tam odaya peygamberimizin huzuruna çıkarken uyandım nedir bu lütfen aciklayin

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu rüya en açık ifade ile çok hayırlı bir rüyadır. Bu rüya ayrıca gören kişi için, içinin ferahlamasına vesile olacak hayırlı ve uğurlu gelişmelerle karşılaşacağına, müjdeli ve güzel haberler alacağına delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Selamun aleykum. Bir mezarlıktayım dua okuyorum. Mezarlığa kalabalık eşliğinde peygamber efendimiz, oğlu,hanımı (ya da annesi tam hatırlamıyorum) tabut içinde getiriliyor. Mezarlıkta beklerken onların geleceğini biliyorum. Bu merasim her yıl yada belirli dönemlerde tekrarlanan bir ritüel gibi birşey aklımda kaldı. Naaşlar geliyor mezarlığa. Çocuğun tabutu açılıyor. Şaşkınım. Daha hiç yıpranmamış. Üzerinden yıllar geçmiş gibi durmuyordu naaş. Tam osırada cocuk birşeyler mırıldanmaya başlıyor. Sonra daha yüksek sesle ve anlaşılır birşekilde birseyler söylüyor. Dua gibi. Şaşkınlığım daha cok artıyor. Daha hızlı dua okumaya başlıyorum. Bu görüntü karşısında en ufak bir korku yok ama bende. Korkmuyorum sadece şaşkınlık var. Tam bu esnada uyanıyorum. hocam bunu nasıl yorumlamalıyız.

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Rüyan hayır ve iyi şeylere işarettir. Bu rüya başarılarından ve yaptıklarından dolayı övgü almaya ve takdir toplamaya nail olur ve çevresinde de sayılan biri olur. Allah'tan hayırlısını dilemelisin. En doğrusunu elbette Allah bilir.

Konu Kapatılmıştır
12. Sayfa BirinciBirinci ... 911121315 ... SonuncuSonuncu
rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görememek,  rüyada peygamber efendimizi görmek,  rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görmemek,  rüyada peygamber efendimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizi görmek,  rüyada peygamberimizi hissetmek