+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada kefenlenmiş ölüleri tabut içinde görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada kefenlenmiş ölüleri tabut içinde görmek

  Reklam
  Sual: Rüyada kefenlenmiş ölüleri tabut içinde görmek anlamı nedir Bir kişinin rüyasında ölü insanların kefenlenmiş bir halde tabutta görmesi ne anlama gelmektedir ? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Rüyada kefenlenmiş ölüleri tabut içinde görmek


  Reklam  Cevap: Mülke, yol hazırlığına; bazen üzüntü ve uğursuzluğa, Tabut içinde olduğunu görmek saltanata, zafer bulmaya, muradına ermeye, kaybolanın bulunmasına; Tabut verilmesi ilme, güzel huya ve Kar eden işlere delalet eder.

  Rüyada ölülerin kefene sarıldığı gibi kefene sarıldığını görmek ölümle yorumlanır. Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmeye yaklaşmasına ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasına yorumlanır.
  Rüyasında bir kefenle açık bir mezarda yattığını görmek, hayırlı bir iş için kurulan bir derneğe girip, fakir ve muhtaçlara yardım edeceğine; üzerindeki kefeni atarak çırılçıplak bir halde cadde ve sokakta yürüdüğünü görmek, hesapsız bir dünya malına kavuşacağına; kefenin yalnız alt kısmı olup, üstü çıplak olarak bir yerde oturduğunu görmek, beklediği bir işin vaktinden daha geç olacağına; üzerinde bir sarı kefen olduğunu görmek, salgın bir hastalığa yakalanacağına delalet eder.
  Üzerine bir kefen giydirildiğini görenin eceli yaklaşmıştır. Cafer-i Sadık’a göre kefen dört şekilde yorumlanır: Dünya nimeti, mesafe, uzaklık, ölüm ve hastalık.
  Rüyasında bir cenaze için kefen yaptığını görenin, o ölüye hayrı dokunur. Eğer yaptığı kefen tanınmış bir adam için ise, rüya sahibine zenginlik gelir. Eğer tanınmamış bir adama ait ise, hayırlı değildir. Ölmüş bir kimsenin kefenini çıkardığını gören, onun yoluna gider. Bir ölünün kefenini almak, iki şekilde yorumlanır. Eğer rüya sahibi dindar bir kişi ise eline para, mal geçer; eğer fesat kalpli biri ise, gammaz ve fitneci olur.
  Bazı tabircilere göre, rüyada bir ölü kefenlediği sırada kefenin büyük ve geniş olduğunu görmek iyidir. Kefen dar ve kısa olursa iyi değildir. Rüyada kefen sattığını gören, ölülere rahmet okur; birçok kefenler topladığını gören, şöhrete erişir. Kefen dağıttığını gören, herkese iyilik eder.

 3. Misafir
  rüyamda bir hafta kadar önce ünlü 2 kişinin türk bu arada bizim sanaççıladan ama cinsiyeti kadın ama gerçek kadın deyil öyle açıklıyayaım ölmüşler ve evimizde ama bizim evde deyil yani rüyamda bizimmiş bizimevde banyosunda yıkıyorlar kefenliyorlar bu ünlüyü saçlarınıda poşete koyup veriyorlar dışarı eltim ben saklarım diye alıyor saçları sende gel yardım et diyorlar yok ben gelmem diyorum dayanama diyorum ama banyodan sabu kokuları geliyor ve evin içi erkek kadın dolu ve dular okunuyor bir yandan en sonunda evden çıkarıyorlar bir senye içinde yanımdan kefenli geçiyor ooo gidiyor ben şimdi buarları nası temizliycem diyorum tam oratlıgı toparlıycam öteki santçıyı getiriyorlar yıkamaya buda burda yıkanıcak kefenliycez öldü diyorlar onuda banyoya götürüyorlar .. bundan bir hafta sonrada busoma dki kazayı öğrandik acaba ne merak etim teşekkürler.

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. rüyanız hayatınızda yapmanız gereken bazı şeyleri yapmadığınıza ve eliniz taşın altına koymadığınız şeylerin olduğuna işaret eder. Biraz daha sabırlı ve gayretli olmanız gerektiğine tabir edilmiştir. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  rüyamda 3 yada4 ölü vardı kefenliydiler ve 4tabut vardı musalla taşının üzerindeydi tabutlar ölünün birini kucagıma veriyodular göm onu diyodular yüzü film gibi gidiyodu önümdn uzun boylu erkk kirli sakallı bir erkkti bn gömemediğimdn elim ayagım titreyip bırakıyodum ölüyü biri bna tabutları ört günah diyodu örtüyodm tek tek bir ölünün ayagı dışardaydı dokunup koyuyodum uyandğmda elim ayagım buz gibiydi titriyodum

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Rüyanız hayra tabir edilmez. Rüyanız dünyevi ve bedeni anlamda ki şeylere yorumlanır. Hastalanmaya ve ekonomik anlamda anlamda sıkışacağınıza işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.

 7. Misafir
  merhaba rüyamda 4 tane kefene sarılı ölü gördüm ve sonrasında cok derin bi cukur gördüm acaba ne anlama geliyor ?

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba rüyanız hayırlıdır. Tövbe etmeye ve günahlardan pişman olmaya yorumlanır. Eksik ibadetlerinizi tamamlamanıza işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.

 9. Misafir
  Ruyamda ölmus dedemi tabut icinde iskelet halinde gordum . Ölmüstü ve bizde gommemistik evde kalmisti sonra zaman gectikten sonra cikarmistik halaam yani dedemin kizi tabutu acti gidip baktim icinde dedemin iskeleti vardi

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Bu rüya ilk bakıldığında hoş olmasa da güzel bir rüyadır. Hayata karşı bir çaba içinde olmaya maddi manada ilerlemeye ve kazanca işaret eder. Endişelenecek bir durum yoktur. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  merhaba günaydin rüyamda yaklaşık 7 8 tabutlu ölü gördüm tabutun birini bana veriyolardı fakat almadım biyere yetişicek gibiydim sonra bir odada ölüler vardı namaz kılınacak benim tam yanı başımda kefenli bir ölü vardı fakat kefen çok şeffaf gibiydi adamın gözleri açık tı korkup ön tarafa gidiyodum namaz için.

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Genelde bu rüya gören kimsenin kendisinden çok toplumla ilgili yorumlanır. Önemli ve güzel gelişmelerin yaşanacağına işarettir. Ayrıca bazen kişinin hayatına yön veren, düzenini sürdürmesine ve yolunu belirlemesine yardımcı olan bir aracı yitirmesi demektir. En doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
rüyada kefenlenmiş ölüler görmek,  rüyada kefenlenmiş cenaze görmek,  rüyada kefenli ölüler görmek,  rüyada kefenlenmiş insan görmek,  Rüyada tabut içinde ölü görmek,  rüyada tabut içinde cenaze görmek,  rüyada tabutun içinde kefenli birini görmek