+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada ağaç sökmek , Rüyada ağaç söküldüğünü görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada ağaç sökmek , Rüyada ağaç söküldüğünü görmek

  Reklam
  Sual: rüyamda bir ağacın yerinden söküldüğünü ve bir adamın onu tutmaya çalıştığını gördüm anlamını çok merak ediyorum bilgilendirirseniz çok sevinirim ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: rüyamda bir ağacın yerinden söküldüğünü ve bir adamın onu tutmaya çalıştığını gördüm anlamını


  Reklam  Cevap: Değerli kardeşmiz rüyada Ağaç görmek ile ilgili tabirle şöyledir. Rüyada ağaç görmek iyi bir gelecek, meyve ile dolu ağaç görmek, mutlu bir evliliğe
  Yapraksız ağaç, yapılan işte hayal kırıklığına uğranacağına
  Kesilmiş ağaç görmek, üzüntüye
  Çiçek açmış ağaçlar görmek, keder ve üzüntülerinizin artık son bulacağına ve rahata kavuşacağınıza, eğer evlenmek niyetinde iseniz kısmetleriniz açılarak kısa zamanda dünya evine gireceğinize işaret eder.
  Üzerinde olgunlaşmış meyveler bulunan ağaçlar görmek, gelirinizin ve kazancınızın artacağına veya bir mirasa çok yakında konacağınıza delalettir.
  Bir ağaca çıkıp indiğinizi görmek, endişeli bir hâdise ile karşılaşacağınıza,
  Kuru ve çıplak bir ağaç görmek, hastalığa veya kedere yorumlanır.
  Ağaç diktiğinizi görmek, eğer diktiğiniz ağaç derhal filizlenip büyürse, evlenme yoluyla servete ve şerefe kavuşacağınıza.
  Eğer ekilen tohum filizlenmezse, rüyayı görene bir keder erişir.
  Tanınmayan ağaçları görmek, endişe, şiddet ve bağırmaya işaret eder.
  Rüyayı görenin sıcaklıktan dolayı ağaçların gölgesinde gölgelenmesi
  yağmur yahut hayvan korkusundan ağaçlara sığınmasının tabiri ise, rızka ve güçlü bir kimseye dayanmaya işaret eder.
  Yaprağını dökmeyen ağaçları görmek, uzun ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmeye işaret eder. Ağaçların üzerine yattığını gören kimsenin, çocuğu çok olur.
  Ağaç üzerinde bulunduğunu gören kimse, çekindiği şeyden kurtulur.
  Ağaç kestiğinizi görmek, eğer hasta iseniz ölümünüzün yaklaştığına yahut yakınlarınızdan birinin hastalanıp öleceğine veya bir kimseye fenalık yapmışsanız bunun cezasını fazlasıyla çekeceğinize işaret eder veya yanlış yola sapmak olarak yorumlanır.
  Evinizin bahçesine başkaları tarafından birçok ağaç dikilmiş olduğunu görmek, eğer evli iseniz çok hayırlı çocuklarınız olacağına ve ömürlerinin dikilen ağacın cinsine göre uzun veya kısa süreceğine yorulur. Kısa ömürlü ağaçsa kısa, uzun ömürlü ise uzun olur.
  Aynı şekilde rüyada kendi bahçesine birtakım ağaçlar diktiğini gören kimsenin, bir takım çocuğu dünyaya gelir ki, onların ömürlerinin uzunluk ve kısalığı o ağaçların ömrü nispetindedir.
  Bir ağaç üstüne çıkıp oturduğunuzu görmek, düşmanlarınıza galebe çalacağınıza ve evlâtlarınızın hayırlı olacağına.
  Bir ağaç gölgesinde oturduğunuzu görmek, hayatta çok yorulduğunuzdan artık istirahatti hak etmiş olduğunuza ve işlerinizi tasfiye edip bir kenara çekilmenin zamanı geldiğine delil sayılır.
  Derelerin, vadilerin ve dağların ağaçları umulmadık yerden rızıklanmaya,
  Bir ağaçta, o ağaca ait olmayan meyve görmek kocasından başka bir erkekten hamile kalan bir kadına yorumlanır.
  Bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala,
  Ağaç üzerine çıkmak, bir kimseyi bir şeyden men etmeye,
  Ağaçtan inmek bir adamdan ayrılmaya,
  Ağaçtan düşerek bir yerini kırmak, bir işten dolayı zarar görmeye yorumlanır. Canlı, yeşil ve ulu bir ağacın altında durmak daima korunacağına ve talihli olacağına işarettir.
  Dikenli ağaç maksadı güç ve çetin bir adama işaret eder.
  Bir ağacın kuruduğunu görse, orada hasta veya kaybolmuş bir kimse ölür.
  Ağaç kabuğu, rüyayı gören kimsenin malının bereketidir.
  Halk ile beraber ağacın altında oturmak, rüya sahibinin kitap ve sünnete uyduğundan dolayı Allahü Teâlâ’nın ondan razı olacağına işaret eder.
  Eğer bu rüyayı gören asi ise Allahü Teâlâ ya tövbe eder.
  Bazen de ağaç görmek dükkânlara, sofralara, hizmetçilere, hayvanata, lokanta, anlar ve mahzen olarak bilinen diğer yerlere işaret eder.
  Bir kimse rüyada bir ağacın düştüğünü veya kesildiğini yahut yandığını ya da şiddetli bir rüzgârın kırdığını görse, ölecek veya öldürecek bir erkeğe veya bir kadına işaret eder.
  Eğer o ağaç rüyayı görenin evinde olur ve orada da bir hasta bulunuyorsa, o hastanın veya hane halkından hapsedilmiş birisinin ya da yolculukta bulunan bir kimsenin ölümüne işaret eder.
  Eğer o ağaç camide olursa, meşhur bir adamın veya meşhur bir kadının öldürülmesine yahut ölmesine işaret eder. En doğrusunu yüce olan Allah (cc) bilir...


 3. Misafir
  Ruyada eski esimle birlikte kokuyle sokulmus bir cam agacini dikecek yer aradik yeni satin aldigi evin onune dikmeye karar verdik fakat dikmeden uyandim

 4. arifselim
  Yönetici
  Rüyada çam ağacını dikmek, büyük mutluluklara ve yeni başlangıçlara yorumlanır. İşlerinizin yoluna girmesine ve şans gelmesine tabir edilir. Ancak dikilmeden uyanmak ise eksik kalan şeylere tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Rüyamda bir yakınım tarafından bizim bahçedeki bütün ağaçları kökünden sökmüş gördüm

 6. arifselim
  Yönetici
  Yakın akrabalar tarafından aile içerisine sokulacak fitnelere, huzurun kaçırılmasına ve üzücü şeylerin yaşanmasına alamet eder. En doğrusunu Allah bilir.

 7. Misafir
  ruyamda köydeki evizin bahcesindeyim babave annemle ev yapmak için yer arıyorum bizim evin yan tarafında kurumuş bitkilerin olduğu yere gidioruz baba burası olsun diorum spnra vazgecip yol kenarında yeşillikli bir yere gidiorum burası olsun diorum babam elinde kürekle kazıyor ama çok derin deil burası senin evin dior bakıorum bırakıp başka tarafa ilkin küçük fidan gibi yeşil ağlar kökün sökülmüş yerde yatıo ama yeşil yeşil bırası olsun diorum. son üç gündür ev rüyaları görüorum iki yabancı kadının evine girip düğüne gitçem giycek elbisem yok diorum içeri davet edip dolabı açıolar rengatenk abiyeler kırmız giyorum uzun oldu çıkarıp sati giorum olmadı sarı ve yeşil tonu na yakın kısa bitane giyorum tamm bu güzel oldı ben hidiyim diip uyanıorum yorumlarsanız sevinirim şimdiden saolun

 8. arifselim
  Yönetici
  Evle ilgili olan rüyaların çoğu genellikle yeni bir eve sahip olmak ve ev almak anlamında yorumlanır. Aynı zamanda bağ, bahçe ve toprak sahibi olmaya ya da bunlarla uğraşmaya delalet eder. Rüyada güzel elbiseler giymek ve denemek ise kadınlar için hayırlara delalet etmektedir. En doğrusunu Allah bilir.

 9. Misafir
  Rüyamda devirdigim büyük bi çam ağacını ellerine kökünü kazıyarak çıkarmaya çalışıyorum ama kökü kazdikca topraktaydi yorulup bırakıyorum ...
  yorumlarsaniz sevinirim teşekkürler simdiden

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu rüya hileli ve hatalı işlere yorumlanır. Rüya sahibi şeytana uyarak, daha önce hiç yapmadığı hatta o ana kadar aklının ucundan bile geçmeyecek bir hata yapması anlamındadır. Dikkatli olmak için bir ikazdır. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Rüyamda babamın kendi bahçesindeki ağaçları söküp yerine taş ve Beton yaptırdığı ni ve sökmüş olduğu ağaçları ben isteyince de olur al götür ek dediğini gördüm

 12. arifselim
  Yönetici
  Bu tür rüyalar çoğunlukla canınızı sıkacak bazı olaylarla karşılaşabileceğinize delalet eder. Bu can sıkıcı durumlar sizi biraz mutsuz edebilir. Ağaç kökünden kesiliyorsa birisini konumundan etmek manasındadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
rüyada ağaç sökmek ,  rüyada ağaç söküldüğünü görmek,  rüyada sökülmüş ağaç görmek,  rüyada ağaç sökülmesi,  rüyada ağacın kökünden söküldüğünü görmek,  rüyada ağacı kökünden sökmek,  rüyada ağacı yerinden sökmek