+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden İstihare namazı hakkında bir soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: İstihare namazı hakkında bir soru

  Reklam
  Yorum: İstihare namazı hakkında bir soru ile ilgili yazı Yudumla.com
  Ben istihareye yattım ama rüyamda kendimi gördüm siyah bir elbiseydi ama beyaz çizgileri vardı elbisenin sonra uyandım nasıl bir yorum yapabiliriz bunun için?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: İstihare namazı hakkında bir soru


  Reklam  Bu rüya her iki manaya da gelir yani hem hayırlı manalara hemde olumsuz manalara da işaret eder. Bunu anlamak için, istihareye yatan kişinin içine gelen his bir işaret verebilir. Eğer için rahat etmemişse istihareni tekrar edebilirsin.

 3. Misafir
  Merhaba brn sevgilimden ayrildim ve onin benim icin hayirli biri olup olmadigini merak edip istihare namazi kildim ruyamda renk gormedim ama sevgilimle mutluyduk bu hayirli oldugunu mi gosterir?

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İstiharenin yapılış amacı, meşru olan bir işin olmak üzereyken kararsız kalındığında yapılır. Yani ayrı durumdayken veya evlilik için herhangi bir adım atılmamışken istihare yapılmaz. Rüya açısından ise hayırlıdır ve sana kısmetin açık olması anlamındadır. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Merhaba iki gündür istihare yatıyorum fakat bir rüya göremedim kaç gün devam etmeliyim kaçıncı günde görebilirim

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. 7 güne kadar istihareye devam edebilirsin. Ama rüya görmek şart değildir. İstiharede en önemlisi içine gelen huzur yada huzursuzluk hissidir. Bu his rüyadan daha açık işaret olur.

 7. Misafir
  Merhaba bende ramazandan sonra yatmıştım Istihareye ben gönül işi için yaptım ama ben 7 gün yapmadım bekledim. 1-2 rüya gördüm fakat hatırlamıyorum.kalbe gelen hissi bilmiyordum, hatırlamıyorumda.ya böyle bilgiyi eksik verdiler yada ben es geçtim. Duayı aldığım kynaktan. yine denicem bu sefer dikkat edicem hissiyata.benim asıl sorum ben ilk yaptıdığım günden beri bir hafta kadar korktum.rabıta yaparken çevrene melek evliya vs.geliyormuş.kaynaktada bu yazıyordu yanlış bilgi vermeyeyim yinede. bu tür şeylerden korkarım sanırım ogün korkumda bundandı.normalde hislerim kuvvetli çok rüya görüyorum bilinç altı meselesi yüzünden güvenmiyorum.ama yinede korkudan dolayı Istihareye uzak bakıyorum ama mecbrum.gönül meselesine cevap almam lazım.

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İstihare bir hayır işareti dilemek demektir. İstihare için rabıta yapılmaz. İstihare namazını kıl, duasını yap ve ardından dileğini dile getirerek bir işaret gelmesi için dua et ve yatağına gir uyu. Bu yeterli olur. Rüyadan çok senin içinin huzur yada huzursuzlukla dolması sana en açık işaret olur. Ayrıca 7 gün yapmak şart değildir. İlk işaret alındı mı daha devam etmene gerek yoktur. İstihare esnasında çevrende hiç bir şey belirmez öyle bir şey yoktur

 9. Misafir
  Iyi gunler ben istihare namazi kıldım 2 sefer ama ikisindede hiç rüya göremedim rüya görmemek neye işaret eder bide ne icin rüya göremiyorum baska arkdaslarimda kılmıstı namaz rüya gördüler

 10. arifselim
  Yönetici
  İyi günler. Rüya görmek şart değildir ve görmemek normaldir. Çünkü asıl en doğru işaret senin içine gelen histir. Bu his ile o şeyin hayırlı olup olmadığı hakkında içine bir istek doğar. İşte böyle bir istihare daha isabetlidir.

 11. Misafir
  S.a ben bu klasik herkes tarafından bilinen istihareyi yapmadım. TVde Tanınan bir hocanın youtube'da videosuna denk geldim. İstediğin dileğinle hayırmı şermi rüyanda görmek için bu dua zikir önermiş defalarca yaptım ilk kez yapmadan hemen öncesinde nas felak ayetel kürsiyi okudum. İçiöe ferahladı bundanmıdır bilemem sadece ilk yaptığım sırada net hatırlıyorum dua ederken bir ferahlık daha oluştu hayırmı değilmi diye. Bu durumdan hoşnut oldum. Öylede uyudum rüya görmedim. Mutlu uyandığımı hatırlıyorum ogün. Sonra bu duayı yaptığımda rüya sonucu alamadım zaten 3 veya 7 kere kere deneyin yazmış devamını getiremedim. Bir farklı istihare duası daha buldum onuda ilk yaptığımda beyaz ihramlı bir kadın gördüm genç bir kadın bu kişi bende olabilirim yüzünü hatırlamıyorum sima olarak hoş yüzlü bir bayandı etrafda beyazdı ama bana bir olaydan bahsediyor fakat niyetlediğim durumu biraz aksine bir şey anşattı gibi örnek vermek gerekirse ben birisiyle tanışmak arkadaş olmak istiyorum diyelim ama başkası olduğundan şüpheleniyorum ama kadın bana onların arasına bir i girmek istiyor diyor bu rüyayı kendime nasıl algışamayım yani o araya girmek isteyen benmiyim yoksa beyaz gördüysem yeterlimidir. Yada şu yolu seçersem geleceğim nasıl olucak dedim duamda yada o anlattığı olay benim hikayemmi olucakta ilerisine dair bir dikkat etmemimi istiyor bu konuda. Bu konuda bilgi sahibi biri varsa açıklayabilirmi.

 12. arifselim
  Yönetici
  Yorum: İstihare namazı hakkında bir soru ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: İstihare namazı hakkında bir soru
  Aleykum selam. Gelecek şu veya bu şey nasıl olacak diye kesinlikle istihare yapılmaz. Bu niyetle yapmanın hiç anlam ve değeri yoktur. İstihare sadece hayır dilemek demektir. Gelecekle ilgili bir bilgi almak değildir. Helal ve meşru olan bir iş karşısında kararsız kalınınca bir işaret dilemek için istihare yapılabilir.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
istiharede birsey gormemek,  istiharede birşey görmemek,  istihareye yatip birsey gormemek,  istiharede hicbirsey gormemek,  istiharede rüya görmemek,  istihare namazi kildim birsey gormedim,  istihare namazında rüya görmemek