Konusunu Oylayın.: RAMAZAN AYI ve FAZİLETLERİ

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
RAMAZAN AYI ve FAZİLETLERİ
 1. 29.Temmuz.2011, 23:10
  1
  bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Mayıs.2011
  Üye No: 87506
  Mesaj Sayısı: 332
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4

  RAMAZAN AYI ve FAZİLETLERİ


  RAMAZAN AYI ve FAZİLETLERİ Mumsema Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor : "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki : "Ademoğlunun her ameli katlanır. (Zira Cenab-ı Hakk;ın bu husustaki sünneti şudur : ) Hayır ameller en az on misliyle yazılır, bu yediyüz misline kadar çıkar. Allah Teâla Hazretleri (bir hadis-i kudside) şöyle buyurmuştur: "Oruç bu kaideden hariçtir. Çünkü o sırf benim içindir, ben de onu (dilediğim gibi) mükâfaatlandıracağım. Kulum benim için şehvetini, yiyeceğini terketti."

  "Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku (halüf), Allah indinde misk kokusundan daha hoştur 2. 29.Temmuz.2011, 23:10
  1
  Eğri ok, doğru yol almaz  Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor : "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki : "Ademoğlunun her ameli katlanır. (Zira Cenab-ı Hakk;ın bu husustaki sünneti şudur : ) Hayır ameller en az on misliyle yazılır, bu yediyüz misline kadar çıkar. Allah Teâla Hazretleri (bir hadis-i kudside) şöyle buyurmuştur: "Oruç bu kaideden hariçtir. Çünkü o sırf benim içindir, ben de onu (dilediğim gibi) mükâfaatlandıracağım. Kulum benim için şehvetini, yiyeceğini terketti."

  "Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku (halüf), Allah indinde misk kokusundan daha hoştur


 3. 27.Kasım.2014, 20:44
  2
  DELFİN
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Kasım.2014
  Üye No: 105044
  Mesaj Sayısı: 421
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: RAMAZAN AYI ve FAZİLETLERİ
  Ramazan ayı Müslümanlar için bir fırsat ayıdır.Bu ayda tövbe edilmeli,duaların zikirlerin çoğalması ve ibadetlerin de artması gerekmektedir.Zira bunlar yapıldığı zaman insanların huzura kavuşmaları söz konusu olur.


 4. 27.Kasım.2014, 20:44
  2
  Kıdemli Üye  Ramazan ayı Müslümanlar için bir fırsat ayıdır.Bu ayda tövbe edilmeli,duaların zikirlerin çoğalması ve ibadetlerin de artması gerekmektedir.Zira bunlar yapıldığı zaman insanların huzura kavuşmaları söz konusu olur.