Etlerin Dondurulmasi

Konusunu Oylayın.: Etlerin Dondurulmasi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Etlerin Dondurulmasi
 1. Güncelleme: , 26.Şubat.2009, 21:07
  1
  H@RB!KIZ
  GöNüL DoSTu

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Temmuz.2008
  Üye No: 24331
  Mesaj Sayısı: 172
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 28
  Bulunduğu yer: forumacil

  Etlerin Dondurulmasi


  Etlerin Dondurulmasi Mumsema Çiftlik hayvanlarının, etlerinin but, pirzolalık ve bifteklik kısımlarıyla kümes ve av hayvanlarının etleri dondurulmaya elverişlidir. Dondurulacak etlerin hazırlanması, Konservesi yapılacak etlerin hazırlanmasında olduğu gibidir. Etler taze, çiğ veya pişmiş şekilde dondurulur. Taze etler dondurulurken, et konservesinde olduğu gibi kavanozlanır ama tuz kullanılmaz. Etler kavanozun genişliğine göre dilimler halinde veya küp şeklinde kesilir ve kavanozlara yerleştirilir. Çiftlik ve kümes hayvanlarının etlerini, ağzı dibinden daha geniş kavanozlara koymak gerekir. Etler uzun zaman donmuş olarak saklanacaksa, kavanozlara yağı tamamen alınmış et suyu doldurulur. Sonra kavanozlar sıkıca kapatılır ve dondurucuya konur.
 2. 26.Şubat.2009, 21:07
  1
  GöNüL DoSTu  Çiftlik hayvanlarının, etlerinin but, pirzolalık ve bifteklik kısımlarıyla kümes ve av hayvanlarının etleri dondurulmaya elverişlidir. Dondurulacak etlerin hazırlanması, Konservesi yapılacak etlerin hazırlanmasında olduğu gibidir. Etler taze, çiğ veya pişmiş şekilde dondurulur. Taze etler dondurulurken, et konservesinde olduğu gibi kavanozlanır ama tuz kullanılmaz. Etler kavanozun genişliğine göre dilimler halinde veya küp şeklinde kesilir ve kavanozlara yerleştirilir. Çiftlik ve kümes hayvanlarının etlerini, ağzı dibinden daha geniş kavanozlara koymak gerekir. Etler uzun zaman donmuş olarak saklanacaksa, kavanozlara yağı tamamen alınmış et suyu doldurulur. Sonra kavanozlar sıkıca kapatılır ve dondurucuya konur. 3. 01.Kasım.2014, 13:21
  2
  EHLİMAN
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ekim.2014
  Üye No: 104895
  Mesaj Sayısı: 2,068
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 21

  Cevap: Etlerin Dondurulmasi
  Etler uzun süre dondurucularda saklanabilmektedir.Etlerin kuzu ve dana etlerinin derin dondurucuda 9 ay kadar saklanabilmesi özelliği bulunmaktadır.Etler hiç bir işleme tabi tutulmadan saklanır.


 4. 01.Kasım.2014, 13:21
  2
  Kıdemli Üye  Etler uzun süre dondurucularda saklanabilmektedir.Etlerin kuzu ve dana etlerinin derin dondurucuda 9 ay kadar saklanabilmesi özelliği bulunmaktadır.Etler hiç bir işleme tabi tutulmadan saklanır.
+ Yorum Gönder