Adeti düzensiz bir kadın adeti bitince... 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  AKBİLE Kıdemli Üye
  AKBİLE
  Kıdemli Üye
  AKBİLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 108595
  Mesaj Sayısı: 327
  Tecrübe Puanı: 4

  Adeti düzensiz bir kadın adeti bitince...


  Kadınların gusül gerektirecek hastalıları on günden fazla sürünce özre girmektedir kadın oandan itibaren guslünü alıp ibadetlerine devam edebilir

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Adeti düzensiz bir kadın adeti bitince...


  Adeti düzensiz olan bir bayanın, adet zamanı lekelenme görmesi sonrası, lekenlenmenin devamı gelmemesi halinde ne kadar süre adetli sayılacak?
  Örneğin lekelenme geldi , 2 gün gelmedi. Bu 2 gün boyunca adetlimi sayılacak, Yoksa belli bir süre sonra temizmi sayılacak.Yada her halukarda 10 gün bekleyecek mi?
  İlk lekenlemeden sonra bazen 2-3 gün sonra devamı gelirken , bazen ise 10. Gün sonunda ilk lekelenmeden sonra gelen bir şey yok. Bu 10 gün boyunca ibadetlerinide yapamamış olacak.


  soru 2
  Yani adet zamanı bir lekelenme görülmesi ve devamının da hiç birşey gelmese dahi 10 gün boyunca adetli gibi hareket edilecek, doğru mu?


 3. 3
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,930
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Adeti düzensiz bir kadın adeti bitince...


  Bazı kadınların adeti düzenlidir ve ona göre hareket etmeleri çok daha kolaydır. Ancak adeti düzensiz olanların arada meydana gelen kesintilerden sonra tekrar akıntılar olursa bunlarda adetten sayılır ve kesildiğinde bir daha gusül alması icap eder. Aynı şekilde arada tuttuğu oruçları varsa onları da kaza etmesi gerekir. Adetin bitimi akıntının tam kesilmesi ile yada beyaza dönüşmesi ile anlaşılır. Adetinin bittiğine kanaat getiren kadın 10 gün dolmasını beklemez.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder