Konusunu Oylayın.: Evlat edinmenin dindeki yeri

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Evlat edinmenin dindeki yeri
 1. 25.Ağustos.2016, 13:54
  1
  Misafir

  Evlat edinmenin dindeki yeri


  Evlat edinmenin dindeki yeri Mumsema hocam dinimiz evlat edinmeyi yasaklamiştır .mirasın hak sahiplerine değilde , mirasçı dışında birine verileceği ve evlat edinilen çocuğun büyüdüğünde kendisini evlat edinen kadın ve erkeğe namahrem olacağı için yasaklamıştır .sorum şu çocuk sahibi olamayan bir çift bir bebek evlat edinip kadın o bebeği emzirirse ( çocuk doğurmamış bir kadın hormon tedavisi görürse ve bir bebek emzirirse kadının sütü gelir )o çocuk o kadın ve erkeğe namahrem olmaktan çıkmaz mı ? çünkü bildiğim kadarıyla bir kadın bir çocuğu emzirirse onun süt annesi olur ve o kadının kocasının o çocuğa nikahı düşmez .böyle bir yola baş vurmanın dinen bir sakıncası var mı ? yetiştirme yurtlarındaki sıfır üç yaş arası bebeklerin günün onsekiz saatini karyolalarında geçirdiklerini ve çocuk sahibi olamayan onca insanı düşünürsek bu bir çözüm olmaz mı ? lütfen cevaplar mısınız ?


 2. 25.Ağustos.2016, 13:54
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  hocam dinimiz evlat edinmeyi yasaklamiştır .mirasın hak sahiplerine değilde , mirasçı dışında birine verileceği ve evlat edinilen çocuğun büyüdüğünde kendisini evlat edinen kadın ve erkeğe namahrem olacağı için yasaklamıştır .sorum şu çocuk sahibi olamayan bir çift bir bebek evlat edinip kadın o bebeği emzirirse ( çocuk doğurmamış bir kadın hormon tedavisi görürse ve bir bebek emzirirse kadının sütü gelir )o çocuk o kadın ve erkeğe namahrem olmaktan çıkmaz mı ? çünkü bildiğim kadarıyla bir kadın bir çocuğu emzirirse onun süt annesi olur ve o kadının kocasının o çocuğa nikahı düşmez .böyle bir yola baş vurmanın dinen bir sakıncası var mı ? yetiştirme yurtlarındaki sıfır üç yaş arası bebeklerin günün onsekiz saatini karyolalarında geçirdiklerini ve çocuk sahibi olamayan onca insanı düşünürsek bu bir çözüm olmaz mı ? lütfen cevaplar mısınız ?

 3. 26.Ağustos.2016, 00:05
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,226
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Evlat edinmenin dindeki yeri
  Dinimiz evlat edinmeyi çeşitli nedenlerden dolayı yasaklamıştır. Ancak süt emzirme şeklinde bir bebek evlat edinilebilir bu caizdir. İki yaşından küçük çocuk kadından süt emince süt çocuğu olur. Çocuğun, süt anası ve süt babası ile ve bunların anaları, babaları ve kardeşleri ve çocukları ve her kuşaktan torunları ile evlenmesi, ebedi haram olur.


 4. 26.Ağustos.2016, 00:05
  2
  Yönetici  Dinimiz evlat edinmeyi çeşitli nedenlerden dolayı yasaklamıştır. Ancak süt emzirme şeklinde bir bebek evlat edinilebilir bu caizdir. İki yaşından küçük çocuk kadından süt emince süt çocuğu olur. Çocuğun, süt anası ve süt babası ile ve bunların anaları, babaları ve kardeşleri ve çocukları ve her kuşaktan torunları ile evlenmesi, ebedi haram olur.
+ Yorum Gönder