Konusunu Oylayın.: Karşı tarafı kandırarak evlenmenin dindeki yeri

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Karşı tarafı kandırarak evlenmenin dindeki yeri
 1. 07.Ağustos.2016, 22:39
  1
  Misafir

  Karşı tarafı kandırarak evlenmenin dindeki yeri


  Karşı tarafı kandırarak evlenmenin dindeki yeri Mumsema hocam ben iki yıllık evliyim . hayatım boyunca harama bulaşmamış namahremle arama mesafe kurmuş . allahın yasakladığı şeylerden uzak durmuş ve kendim için dinen yasal olan ve hayırlı olanı allahtan dilemiş biriyim . 30 yaşındayım 18 yıldır ibadet ediyorum . dini konularda yıllardır okuyorum . çok iyi dini konularda bilgi sahibiyim . çevremde saygı gören değer verilen bir insanim .yıllarca namazdan sonra saatlerce dua etmiş allahın rızasını kazanmaya çalışmış insanlara yardım etmiş biriyim . iki yıl önce görücü usuluyla eşim ile evlendim . evlenmeden önce uzun bir müddet eşimi ve ailesini araştırdık. evlenince de onlara maddi manevi hiç bir zorluk yaşatmadık , bir aile kuruluyor diye .şimdi , evlendikten sonra eşimin çocuk sahibi olamayacağını ve 100 bin tl eski parayla yüz milyar borcu olduğunu evlendikten bir ay sonra öğrendim . eşim ve ailesi bunu gizlediler . psikolojim bozuldu sağlığımı kaybedecek noktaya geldim . eşim ve ailesinin ahiretteki durumu ne olacak . bana yaptıkları şey cinayet değil mi ? şuan yok olmak istiyorum . ben ne yapıcam . allahın rızasını kazanmak için o kadar çabaladım halen de çabalıyorum peki bu yaşadığım nedir nasıl bir şeydir ? isyan etmedim hiç . sadece sorguluyorum . bana diyecek birşeyiniz var mı ? cevaplarsanız memnun olurum .


 2. 07.Ağustos.2016, 22:39
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  hocam ben iki yıllık evliyim . hayatım boyunca harama bulaşmamış namahremle arama mesafe kurmuş . allahın yasakladığı şeylerden uzak durmuş ve kendim için dinen yasal olan ve hayırlı olanı allahtan dilemiş biriyim . 30 yaşındayım 18 yıldır ibadet ediyorum . dini konularda yıllardır okuyorum . çok iyi dini konularda bilgi sahibiyim . çevremde saygı gören değer verilen bir insanim .yıllarca namazdan sonra saatlerce dua etmiş allahın rızasını kazanmaya çalışmış insanlara yardım etmiş biriyim . iki yıl önce görücü usuluyla eşim ile evlendim . evlenmeden önce uzun bir müddet eşimi ve ailesini araştırdık. evlenince de onlara maddi manevi hiç bir zorluk yaşatmadık , bir aile kuruluyor diye .şimdi , evlendikten sonra eşimin çocuk sahibi olamayacağını ve 100 bin tl eski parayla yüz milyar borcu olduğunu evlendikten bir ay sonra öğrendim . eşim ve ailesi bunu gizlediler . psikolojim bozuldu sağlığımı kaybedecek noktaya geldim . eşim ve ailesinin ahiretteki durumu ne olacak . bana yaptıkları şey cinayet değil mi ? şuan yok olmak istiyorum . ben ne yapıcam . allahın rızasını kazanmak için o kadar çabaladım halen de çabalıyorum peki bu yaşadığım nedir nasıl bir şeydir ? isyan etmedim hiç . sadece sorguluyorum . bana diyecek birşeyiniz var mı ? cevaplarsanız memnun olurum .

 3. 14.Ağustos.2016, 00:58
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,943
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Karşı tarafı kandırarak evlenmenin dindeki yeri
  Selamun aleykum hanım kardeşim. Allah seni zor bir imtihana tabi tutmuş. Kandırarak evlilik yapmak asla caiz değildir ancak ne var ki bu evliliğin sıhhatine engel değildir. Belki de Allah seni daha ağırı ile imtihan ediyor. Eğer sabreder ve mükafatını Allah'tan beklersen asla bu sabrının karşılığı boşuna olmayacaktır. Sen bugüne kadar Allah'ın rızasını aradığın gibi kendine yakışanı yapmaya devam et. Allah yardımcın olsun ve her daim seninle olsun.


 4. 14.Ağustos.2016, 00:58
  2
  Yönetici  Selamun aleykum hanım kardeşim. Allah seni zor bir imtihana tabi tutmuş. Kandırarak evlilik yapmak asla caiz değildir ancak ne var ki bu evliliğin sıhhatine engel değildir. Belki de Allah seni daha ağırı ile imtihan ediyor. Eğer sabreder ve mükafatını Allah'tan beklersen asla bu sabrının karşılığı boşuna olmayacaktır. Sen bugüne kadar Allah'ın rızasını aradığın gibi kendine yakışanı yapmaya devam et. Allah yardımcın olsun ve her daim seninle olsun.
+ Yorum Gönder