Konusunu Oylayın.: Hz peygamberin hz aişe ile olan evliliği

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Hz peygamberin hz aişe ile olan evliliği
 1. 19.Temmuz.2016, 08:45
  1
  Misafir

  Hz peygamberin hz aişe ile olan evliliği


  Hz peygamberin hz aişe ile olan evliliği Mumsema hocam hz peygamber hz haticenin ölümünden bir muddet sonra hz aişe ile evlenmiş . hz pey. hz aişe ile evlendiğinde başka bir hanim ile evliydi .eşi olan bir peygamberin tekrar evlenmeye karar verdiğinde neden çocuk olan hz aişe ile evlenmiş .hz aişe anlattığı bir anısında diyorki ben evde tahtadan oyma oyuncaklarla oynarken hz pey. gelirdi . ben oyuncaklarımı döşeğin altına sağlardım der . ve yine hz aişe ben arkadaşlarımla oyun oynarken hz peygamber gelirdi o gelince hepimiz kaçışırdık hz peygamberde durun oyununuza devam edin dermiş .bir peygamber oyun oynayan bir çocukla neden evlenir ? hz aişenin ilk müslüman çocuk olması buna gerekçe mi? ebubekir siraceddin yazdığı bir kitapta hz aişenin nışanladığında 6 evlendiğinde 9 yaşındaydı diye yazmiş .bu soruyu daha öncede sordum ama cevap yazmadınız .bu konu beni rahatsız ediyor lütfen beni aydınlatır mısınız ?


 2. 19.Temmuz.2016, 08:45
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  hocam hz peygamber hz haticenin ölümünden bir muddet sonra hz aişe ile evlenmiş . hz pey. hz aişe ile evlendiğinde başka bir hanim ile evliydi .eşi olan bir peygamberin tekrar evlenmeye karar verdiğinde neden çocuk olan hz aişe ile evlenmiş .hz aişe anlattığı bir anısında diyorki ben evde tahtadan oyma oyuncaklarla oynarken hz pey. gelirdi . ben oyuncaklarımı döşeğin altına sağlardım der . ve yine hz aişe ben arkadaşlarımla oyun oynarken hz peygamber gelirdi o gelince hepimiz kaçışırdık hz peygamberde durun oyununuza devam edin dermiş .bir peygamber oyun oynayan bir çocukla neden evlenir ? hz aişenin ilk müslüman çocuk olması buna gerekçe mi? ebubekir siraceddin yazdığı bir kitapta hz aişenin nışanladığında 6 evlendiğinde 9 yaşındaydı diye yazmiş .bu soruyu daha öncede sordum ama cevap yazmadınız .bu konu beni rahatsız ediyor lütfen beni aydınlatır mısınız ?

 3. 28.Temmuz.2016, 22:14
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,943
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Hz peygamberin hz aişe ile olan evliliği
  Hz. Peygamber aleyhisselam Hz. Hatice'nin vefatına kadar başka biri ile evlenmemiştir. Hz. Aişe ile evlendiğinde 18 ile 22 yaşı arasında olduğu bilinen bir gerçektir. Bu konuda peygambere bilerek iftira atmak çok tehlikelidir. Hz. Aişe peygamber aleyhisselam ile evlendiğinde küçük yaşta olduğu doğru değildir.


 4. 28.Temmuz.2016, 22:14
  2
  Yönetici  Hz. Peygamber aleyhisselam Hz. Hatice'nin vefatına kadar başka biri ile evlenmemiştir. Hz. Aişe ile evlendiğinde 18 ile 22 yaşı arasında olduğu bilinen bir gerçektir. Bu konuda peygambere bilerek iftira atmak çok tehlikelidir. Hz. Aişe peygamber aleyhisselam ile evlendiğinde küçük yaşta olduğu doğru değildir.
+ Yorum Gönder