Konusunu Oylayın.: Genze su kaçması orucu bozar mı

5 üzerinden | Toplam : 0 kişi
Genze su kaçması orucu bozar mı
 1. 03.Temmuz.2016, 14:19
  1
  Misafir

  Genze su kaçması orucu bozar mı


  Genze su kaçması orucu bozar mı Mumsema Sabah ihtilam olarak uyandım oruçlu olduğum için gusül alırken burnuma su verdim ancak içim rahat etmedi ve banyoda ve cıkdıkdan sonra burnuma bir kaç kez daha su verdim ve en son çekişimde sanrm az bir miktar genzime kaçrdım ama boğazımdan geçdimi geçmedimi emin değilim bu durumda bana kazamı kefaretmi gerekir yada orucum bozuldumu içim çok rahatsız.


 2. 03.Temmuz.2016, 14:19
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Sabah ihtilam olarak uyandım oruçlu olduğum için gusül alırken burnuma su verdim ancak içim rahat etmedi ve banyoda ve cıkdıkdan sonra burnuma bir kaç kez daha su verdim ve en son çekişimde sanrm az bir miktar genzime kaçrdım ama boğazımdan geçdimi geçmedimi emin değilim bu durumda bana kazamı kefaretmi gerekir yada orucum bozuldumu içim çok rahatsız.

 3. 19.Temmuz.2016, 13:26
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,998
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Genze su kaçması orucu bozar mı
  Eğer genzinin içerisine kadar çekmişsen büyük ihtimal boğazına kadar su girmiş olabilir. Eğer su kaçmışsa sana sadece bir gün kaza gerekir. Şüpheli isen bu durumda da bir gün kaza orucu tutarsın.


 4. 19.Temmuz.2016, 13:26
  2
  Yönetici  Eğer genzinin içerisine kadar çekmişsen büyük ihtimal boğazına kadar su girmiş olabilir. Eğer su kaçmışsa sana sadece bir gün kaza gerekir. Şüpheli isen bu durumda da bir gün kaza orucu tutarsın.
+ Yorum Gönder