Konusunu Oylayın.: Kırtas hadisesi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Kırtas hadisesi
 1. 30.Haziran.2016, 21:18
  1
  Misafir

  Kırtas hadisesi


  Kırtas hadisesi Mumsema hocam kırtas hadisesi olarak bilinen hz peygamberin vefat etmeden önce hasta yatağındayken çevresindeki sehabilerden bir kağıt ve kalem getirmelerini ister ancak hz ömer peygamberin hastalığın etkisinde olduğunu söyler ve onun bu isteğini reddeder. madem allah kuranda kuran bizim tarafımızdan korunmaktadır diyor ise hz peygamberin yanlış bir şey yazdırma ihtimali yoktur .hz ömerin hz peygamberin emrine karşı gelmesi ne kadar doğrudur .lütfen cevaplar mısınız .


 2. 30.Haziran.2016, 21:18
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  hocam kırtas hadisesi olarak bilinen hz peygamberin vefat etmeden önce hasta yatağındayken çevresindeki sehabilerden bir kağıt ve kalem getirmelerini ister ancak hz ömer peygamberin hastalığın etkisinde olduğunu söyler ve onun bu isteğini reddeder. madem allah kuranda kuran bizim tarafımızdan korunmaktadır diyor ise hz peygamberin yanlış bir şey yazdırma ihtimali yoktur .hz ömerin hz peygamberin emrine karşı gelmesi ne kadar doğrudur .lütfen cevaplar mısınız .

 3. 19.Temmuz.2016, 13:21
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,998
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Kırtas hadisesi
  Hz. Ömer peygamber aleyhisselamın emrine asla karşı gelmemiştir. Bu olayda karşı gelme gibi bir olay yoktur. Eğer varsa bu Hz. Ömer'e bir iftiradır. Kaldı ki Hz. Ömer'de sonuçta bir insandır ve az sonra peygambere ne olacağını oda bilmiyordu.


 4. 19.Temmuz.2016, 13:21
  2
  Yönetici  Hz. Ömer peygamber aleyhisselamın emrine asla karşı gelmemiştir. Bu olayda karşı gelme gibi bir olay yoktur. Eğer varsa bu Hz. Ömer'e bir iftiradır. Kaldı ki Hz. Ömer'de sonuçta bir insandır ve az sonra peygambere ne olacağını oda bilmiyordu.
+ Yorum Gönder