Ramazan ayında günah işlemekten korkuyorum 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Tugrul5858 Üye
  Tugrul5858
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 05.Haziran.2016
  Üye No: 108688
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Ramazan ayında günah işlemekten korkuyorum


  Merhabalar Ben 14 yaşında bir çocuğum istimna olmadan duramıyorum yarında orucum yaparda orucumu bozarsam diye çok korkuyorum biri bana çözüm söylüyebilirmi

  İlgili Yazılar

 2. 2
  #UguR Özel Üye
  #UguR
  Özel Üye
  #UguR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 21.Eylül.2015
  Üye No: 106942
  Mesaj Sayısı: 1,038
  Tecrübe Puanı: 11

  Cevap: Korkuyorum


  Nureddin Yıldız'dan alıntıdır.

  Mastürbasyon yapmaktan kurtulamıyorum, ne yapmalıyım?

  SORU: Yaşım 18. Çağımızın yaygın hastalıklarından biri olan istimna (mastürbasyon) bağımlısıyım. Günah olduğunu yeni öğrendim. Aklım, zihnim, düşüncelerim kararmış durumda, ibadet ederken bile. İnanın çok kötü durumdayım ve kendimi kontrol edemiyorum, ne yapmalıyım?

  CEVAP: Herkesin şeytana elini kaptırdığı bir hatası olabilir. Hepimiz hatalardan kurtulmak için yoğun gayret edeceğiz. Hata ettik diye bırakmak yok. Son nefese kadar mücadeleye devam edelim. Tevbe edelim. Bozarsak bir daha, bir daha, bir daha.. Ta ki Rabbimize hataya teslim olmadan yaşadığımızı ispat edene dek.
  Yapman gereken en önemli şey vaktini ve gözünü başka şeylerle doldurmaktır. O işe vakit bulama. Spor, gezi, ticaret, kitap okuma, para kazanma veya her ne yapabiliyorsan onu yap. Yazı, şiir denemeleri yap. Bol bol Kur’an oku. Namazlarını devamlı olarak ve camide kıl. Ve bol bol dua et.


+ Yorum Gönder