+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Oruç borçlarım var fakat sayısını tam bilemiyorum,kaç tane tutmalıyım 61 tane aralıksız diye biliyorum doğru mu acaba? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Oruç borçlarım var fakat sayısını tam bilemiyorum,kaç tane tutmalıyım 61 tane aralıksız diye biliyorum doğru mu acaba?

  Reklam
  Yorum: Oruç borçlarım var fakat sayısını tam bilemiyorum,kaç tane tutmalıyım 61 tane aralıksız diye biliyorum doğru mu acaba? isimli yazı www.Mumsema.com

  Merhaba hocam. 24 yaşındayım ve buluğ yaşından beri birikmiş birçok kaza orucum var. Neden derseniz Allah beni affetsin gevşeklik gösterip dersti sınavdı tutmadım ailem de tutmam konusunda ısrarcı olmadı. Allah affeder tutma deyip geçiştirdiler. Keşke çok günah olduğunu kaza gerektirdiğini bilseydim. Son bir yıldır Dinimi tam anlamıyla yeni yeni öğreniyorum diye biliyorum. Allah affetsin beni ( Namazlarımı kılıyorum kaza Namazlarımı da kılıyorum çok şükür. Bu yıl ramazan oruçlarımı aşkla şevkle tam tuttum Allah yardım etti Elhamdullillah. Tabi özel günlerde tutamadığım oruçlarımı saymazsak.Oruçlarıma da başlayayım dedim aşure orucunu hem kaza hem nafile niyetine tuttum çok şükür Rabbim kabul eder inşallah. Sonra devam edeyim dedim kazaları yavaş yavaş tutayım dedim. Rahatsızlandım kan şekerim düştü. Doktora görünecem. Bizimkiler yine başladı tutma diye. Ciddi bi rahatsızlık varsa ne yapayim hocam. Ramazan'da öyle bi güç geldi ki nasıl geçti anlamadım bir ay. Ama şuan kendimi güçsüz hissediyorum. Nasıl telafi edebilirim nasıl affettirebilirim Rabbim e kendimi ne yapsam razı olur ? Çok uzun oldu hakkınızı helal edin . Allah a emanet olun.

 2. emre
  Devamlı Üye

  Yorum: Oruç borçlarım var fakat sayısını tam bilemiyorum,kaç tane tutmalıyım 61 tane aralıksız diye biliyorum doğru mu acaba?


  Reklam  Ramazan orucunu tutabildiysen şuan yaz mevsimine göre hem çok daha serin hemde günler tam 4 saat daha kısa. Ramazandan sonra bir rahatsızlık meydana gelmemişse rahatlıkla tutabilirsin. Denemeden olmaz. Peşin korku boşunadır.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
kaç gün oruç borcum var bilmiyorum,  ne kadar oruc borcum var bilmiyorum,  oruç borcunu unuttum,  oruc borcunu unutunca ne olur,  tutmadigim pruclarin sayosini unuttum,  5 defa 61 olan kaç tane oruç tutmalı,  kactane kaza orocum var bilmiyorum