+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden İki adet arası on beş günden az temiz kalanlar oruç tutabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: İki adet arası on beş günden az temiz kalanlar oruç tutabilir mi?

  Reklam
  Yorum: İki adet arası on beş günden az temiz kalanlar oruç tutabilir mi? isimli yazı www.Mumsema.com

  Meraba ben her ay 20gun temiz 10gun adetli oluyorum bu ay 30gun temiz 9gun adet gördüm adetim bitti 12gun sonra birdaha adet gördüm şimdi bu istihaza kanımı hayız kanımi ben namaz kilabilirmiyim bide ayın 15nde oldum bugünden itibaren mi adetli kabul etcem dedigim gibi yoksa namaz kilcammi iki adet arasi temizlik 15gun benim su an 12.gunde 3gun daha namazimi kilip 3gunden sonra namaz kilmicakmiyim

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: İki adet arası on beş günden az temiz kalanlar oruç tutabilir mi?


  Reklam  Merhaba. Adet düzenin belli olduğu anlaşılıyor. 10. gününden sonra gelen bu akıntı adetten sayılmaz. Bu durumda bu akıntı istihaze kanıdır. Bu sadece namaz abdestini bozar.

 3. Misafir
  Geçen ay 20 gün lekelendim bunun 15 gün temizlik süresini hesapladiktan sonra kendimi adet li saydım bir hafta lekeler sürdü doktora gittim düzenleyici ilaç verdi 10 gün içtim ve şimdi adet oluyorum ama temizlik süresi 10 gün henüz özürlü mü sayili yorum yoksa adetmi ibadetlerim konusunda huzursuzum.Bu adet gibi yoğun bi kanama.

 4. arifselim
  Yönetici
  Adetin düzene girmişse artık adetini 10 gün olarak hesap edeceksin. 10 günden sonra gelen akıntılar özür olarak sayılır. İki adet arasını da en az 15 olarak hesap edeceksin. İlk ay sıkıntı olsa da daha sonra düzene girecektir.

 5. Misafir
  Adetimin üstünden bir hafta geçti tekrar kanama başladı bir hafta boyunca kanama devam etti buraya kadar sorun yok özürlü olduğum için namazimi kıldım fakat hala devam ediyor kanama .normal adet bitiminden 15 gün geçmiş oluyor şimdi hükmen hastami yoksa ozurlumuyum

 6. arifselim
  Yönetici
  İki adet arasındaki temizlik süresi en az 15 gündür. Bu kanamaların hangi kanama olduğunu senin bilmen gerekir. Genellikle kadınlar adet akıntılarını farkeder ve ayırabilirler. En doğrusu bir doktora görünmek olur. Geçmiş olsun.

 7. Misafir
  Ramazan'ın ilk günü adetten temizlenip orucumu tutmaya başladım. 12. Günde tekrar adet oldum. Şafii mezhebine göre 15 günü geçmeden tekrar adet olunursa tutulan oruçlar bola gidiyormuş. Bunun hakkında Bi fetva var mı? Yoksa mecbur 12 gün kaza orucu tutacam.

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  iki adet arası 15 günden az olursa ibadetler boşa gitmez bu yanlış bir bilgi.
  15 güne kadar adet olmanız mümkün değil. 12 temizlik süresi olmaz en az 15 gündür

 9. Misafir
  2 adet arası en az 15 gün olan zamanı nasıl belirleyeceğiz 75 namaz vakti olarak mı yoksa 24saat×15 gün mü ??

 10. arifselim
  Yönetici
  Adetle ilgili gerekli olan bilgileri her kadın öğrenmesi gerekir. Temizlenip namaza başladığın vakit ile o süre başlamış olur. Ta öbür vakit gelene kadar o şekilde hesaplarsın.

 11. Misafir
  Ben adet oldum on gun suruyo temizlenmem 16 gun sonra koyu kahverengi akıntım gelmeye basladi yani 6 gun temiz kalmis oldum 3 gundur devam ediyor adet gibi fazla degil ama normal akinti gibi az da degil bunu adetimden saymali miyim? Normalde duzenli adet olan bir insanım

 12. arifselim
  Yönetici
  Eğer düzenli adet oluyorsan bunu adetten sayma. Ayrıca her kadın adet akıntısını mutlaka diğer akıntılardan ayrıt edebilmelidir. Sürekli bir düzen varsa bu şekilde hareket edebilirsin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
iki adet arası 15 günden az olursa,  iki adet arası kaç gün olmalı,  iki adet arası kaç gün olursa özür sayılır,  iki adet arası temiz kalma süresi,  15 günden önce adet,  iki adet arası kaç gün olmalı dinen,  iki adet arası temizlik süresi ne kadar olmalı