Konusunu Oylayın.: Ramazanda teravih namazına katılmak için gittiğimde yatsının farzı kılınmış Yatsıyı mı Teravihi mi kılmalıyım?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Ramazanda teravih namazına katılmak için gittiğimde yatsının farzı kılınmış Yatsıyı mı Teravihi mi kılmalıyım?
 1. 24.Ağustos.2011, 01:15
  1
  Misafir

  Ramazanda teravih namazına katılmak için gittiğimde yatsının farzı kılınmış Yatsıyı mı Teravihi mi kılmalıyım?


  Ramazanda teravih namazına katılmak için gittiğimde yatsının farzı kılınmış Yatsıyı mı Teravihi mi kılmalıyım? Mumsema ramazanda teravih namazına katılmak için gittiğimde yatsının farzı kılınmış teravihinde son dört rekatı kılınıyordu. yatsının farzını kılmam gerekli mi yoksa teravihe uymalımıyım.yatsının farzını kılarsam vitri cemaatla mı kılmalıyım


 2. 24.Ağustos.2011, 01:15
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  ramazanda teravih namazına katılmak için gittiğimde yatsının farzı kılınmış teravihinde son dört rekatı kılınıyordu. yatsının farzını kılmam gerekli mi yoksa teravihe uymalımıyım.yatsının farzını kılarsam vitri cemaatla mı kılmalıyım

 3. 24.Ağustos.2011, 15:42
  2
  Muhammed
  الله اكبر

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 16.Haziran.2010
  Üye No: 76755
  Mesaj Sayısı: 7,657
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 77
  Yaş: 28
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: ramazanda teravih namazına katılmak için gittiğimde yatsının farzı kılınmış Yatsıyı mı Teravihi mi kılmalıyım?
  Öncelikle farz namazı kılmanız gerekir çünki farz Allah'ın mutlaka yapın dediği şeydir.Öncelik Farz ibadetlerinidir.Teravih sünnettir.Sünnet ise fazladan yapılan idadettir.Yani yapılmazsa da Allah'ın hesaba çekmeyeceği ibadedtir.


 4. 24.Ağustos.2011, 15:42
  2
  الله اكبر  Öncelikle farz namazı kılmanız gerekir çünki farz Allah'ın mutlaka yapın dediği şeydir.Öncelik Farz ibadetlerinidir.Teravih sünnettir.Sünnet ise fazladan yapılan idadettir.Yani yapılmazsa da Allah'ın hesaba çekmeyeceği ibadedtir.
+ Yorum Gönder