+ Yorum Gönder
12. Sayfa BirinciBirinci ... 9111213 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Oruçlu iken bilerek cünüp olmak orucu bozar mı? bozmazmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam
  1 - Üç gun ardarda cunup oldum hukmu nedir

  2 - şimdi ben hiç dokunmadan boşaldım ne yapmam gerekir

  3 - Uyurken cunub oldum bir mudeahale olmadan ama gusul alacak imkanimda yok ne yapmaliyim

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  1- Uykuda cünüp olmak oruca zarar vermez ama oruçluyken iki kereden itibaren bir defa 60 gün oruç kefareti ile kaza gerekir.

  2- Hiç bir dokunma ve sürtünme olmadan olursa oruç bozulmaz.

  3- Uyku halinde olan cünüplük orucu bozmaz ve cünüp halde kalmakla da oruç bozulmaz. Ama bir fırsat bulup yıkanman gerekir.

 3. Misafir
  bn rüyada bir takım şeyler gördüm kaltıktan sonra sürtünme oldu hiç beklemediğim anda meni geldi orucum bozuldumu kefaret gerekir mi bn birde ramazan da kasıtlı yapılan mastübasyon olursa hem kaza hem kefaret gerektiğini biliyordum orucum bozulmuş mudur kefaret gerekirmi ALLAH RIZASI İÇİN CEVAP YAZIN
  bu ifadeyi "Orucu bozar, sadece kaza gerekir. Bir Ramazanda iki defa mastürbasyon yapana kefaret de gerekir. Çünkü Ramazanın bir gününde, kaza gereken bir şey yaparak orucunu bozan kimse, başka gününde de bu şeyi orucu bozduğunu bile bile kasıtla yine yaparsa, kefaret de gerekir." biliyordum ama rüyada bir takım şeyler gördüm kalktığımda is yatağa biraz sürtündüm meni geldi şehvetle ama aynı ay içinde bunu bir kere yaptım orucum bozulmuş mudur kefaret gerekir mi lütfen cevap yazın

 4. arifselim
  Yönetici
  Rüyada iken boşalma olursa oruç bozulmaz ama sürtünerek boşaldığın için oruç bozulur. Bir defa yapmakla da kefaret gerekmez ama aynı ayda ikinci defa yaparsan o zaman sana kefarette gerekir. Bilmemek bir mazeret değildir bu konuları bilmek gerekir.

 5. Misafir
  Nafile oruc tutarken bosalmak orucu bozar mı?

  Bişiy sorucam aşurden 1 gün önce tutulan oruçta oruçluyken yapılan cünüp bilerek yapılan cünüp orucu bozarmı

 6. ACİLSERVİS
  Administrator
  Hangi oruç olursa olsun bilerek meni akıtmak orucu bozar. Rüyalanmak ise orucu bozmaz.

 7. Yaralı Melle
  Süper Moderator
  Oruçlu olan bir müslümanın oruçluyken bilmeden cünup kalması orucuna zarar vermez. Yalnız bilerek kasten kendini cünup bırakan kimsenin orucu bozulur.

 8. Misafir
  Kardeş egerki oruç ayında 2 defa elle yapılırsa kefaret 5 veya 6 kez yapılırsa yine 1 keffaretmi gerektirir yoksa yaptığın kadar keffaretmi ??

 9. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Ramazan ayı boyunca yapılanlardan dolayı sadece TEK BİR KEFARET YETERLİDİR

 10. Misafir
  Beni ramazanda sürekli şeytan tehdit ediyordu.Bende cünüp olmanın bilmiyordum orucu bozacağını yaptım.Şimdi kefaret mi gerekiyor yoksa kaza mı?
  Bilmeyenlere kaza gerekir diyorlardı ondan sordum.

 11. arifselim
  Yönetici
  Eğer ramazan ayında oruçlu halde iken isteyerek bir sefer kendi kendini tatmin ederek boşalma olursa sadece bir gün kaza gerekir. Aynı ramazan aynı şey bir daha tekrar edilirse o zaman hem kaza hemde kefaret lazım gelir. Bilmemek mazeret değildir.

 12. Misafir
  Ben 2015yılındaki ramazanda oruçluyken kendi isteğimle boşaldım fakat boşalınca bozulduğunu bilmiyordum bu durumda naapmalıyım

+ Yorum Gönder
12. Sayfa BirinciBirinci ... 9111213 SonuncuSonuncu
oruçluyken cünüp olmak orucu bozar mı,  oruçluyken bilerek boşalınca oruç bozulurmu,  oruçken cünüp olmak orucu bozar mı,  oruçluyken cenabet olmak orucu bozar mı,  oruçluyken cünüp olmak,  oruç iken cünüp olmak,  orucluyken cunup olmak orucu bozar mı