+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır

  Reklam
  Hocam iyi gunler hayirli ramazanlar ruyalanmayip ve hic bir islakliga sahit olmadığım halde kendi kendime acaba cunup oldum mu diyorum bu durumun dinimizce yeri nedir psikolojik mi yoksa gusul gerektirir mi ?

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır


  Reklam  Selamun aleykum. Kendin ifade ettiğin gibi hiç bir şey yokken kendi kendine öyle düşünmen vesvesedir. Önemseme ve bir şey yapma geçer Allah'ın izniyle.

 3. Misafir
  Hocam simdi ben bosami tuttum o oruclari bosami ac kaldm .s

  Gusul aldigimda orucun bozulmadigini biliyordum o yuzden cunup oldum 😞 bir dier sorum daha var hocam yataga surtunerek zevkini giderdiginde orucun bozulurmu ama bosalma su falan bsi yok ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Meni çıkmadığı boşalma olmadığı sürece cünüp olmazsın ve orucunda bozulmaz ama bu tür hareketler orucunun sevabını azaltır ve orucu riske sokar.

 5. Misafir
  hocam ben ramazanın bir günü mastürbasyon oldum.aynı ramazanın başka bir günü ise sadece bakmakla boşaldım ve her ikisinde de oruçluydum. keffaret gerekiyor mu

 6. arifselim
  Yönetici
  İsteyerek yani bir müdahalede bulunarak olunca oruç bozulur diğerinde ise eğer elle veyaa sürtünme olmamışsa oruç bozulmaz. Ama bu tür fiiller haramdır ve orucun sevabını bitirir.

 7. Misafir
  sozlu olarak niyet etmedim yataga yuz ustu yatmistim ve resimlere baktim ve iki defa surtundun bosalmak istememistim daha once bir kere istiyerek boslmistim baska bi gun simdi keffaret mi kazami tutmamlazim

 8. arifselim
  Yönetici
  Sürtünme yaptıktan sonra bu isteyerek olmuş olur ve oruç bozulur. Aynı aydı iki farklı günde olursa hem kefaret hemde kaza gerekir.

 9. Misafir
  Hocam ben sadece Film izledim herhangi bir oynasma olmadi ama zevk suyu dedigimiz men tarzi degisik bir sivi geldi orucum bozulurmu sadece canim istedi bilerek filmi izledim ama oynamadım Öle geldi

 10. arifselim
  Yönetici
  Dokunma veya sürtünme yoksa meni gelse bile oruç bozulmaz ama en ufak müdahale olursa oruç bozulur. Meni ile mezi arası diye bir şey yoktur ye mezidir yada menidir. Meninin rengi beyaz ve yoğundur ve şehvetle çıkar.

 11. Misafir
  1 - Sabah uyandığımda rüyalanmıştım.orucumun bozulmadiğini biliyorum ama bunun üstüne mastürbasyon yapsam bozulur mu(zaten cünubum)


  2 - hocam merhaba haftalarca boşalmadıgım için sabah namazdan sonra istemediğim halde ıslaklık oldu ama meni gelmedi uykulu uyanık halimde sürtünerek boşalma oldu isteyerek yapmadım. hiç boşalmadığım için sıkıntıya girdim için oldu, orucuma ne olur?

 12. Fetva Meclisi
  Moderatör
  1- Bilerek masturbasyon yaparsanız orucunuz bozulur. Uyandığınız zaman cunüp olmanız orucunuza engel değildir. Gusül abdesti alarak orucunuza devam edebilirsiniz.

  2- Kasten yapılmadığında oruca zarar gelmez.


+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
oruçluyken cünüp olmak,  orucken cünüp olmak,  orucluyken cunup olmak,  oruçluyken cenabet olmak,  oruçluyken cünüp olmak orucu bozar mı sorularla islamiyet,  kaza orucu tutarken cünüp olmak,  oruçlu iken ihtilam olmak