+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır

  Reklam
  Cevap: Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır ile ilgili yazı Yudumla.com
  hocam ben cunup olmak istemiyodum cekmedim dokunmadım geldiğini hisedince sıkarak gelmemesini sağlamaya calışırken geldi orucum bozulmuşmudur kaza gerekir mi ?
  ----
  selamun aleyküm ben cekmeden dokunmadan cunup olcagamı hisettim geleceğeni yani elimle sıkarak gelmemesini sağlamaya calışırken ama genede geldi orucum bozulmuşmudur kaza gerekirmi hocam

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Aleykum selam. Eğer hiç bir müdahalen olmamışsa orucun bozulmaz. Gusül al ve orucuna devam et.

 3. Misafir
  s.a hocam ben orucluyken unutarak cunup oldum ve hemen sonra oruclu olduğum aklıma geldi ve artik bozuldu diyerek su içtim. orucum bozulurmu lutfen cok acil cevap bekliyorum!!!!!!

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Uyku halinde cünüp olmakla oruç bozulmaz. Ama isteyerek boşalmakla oruç bozulur. Bozuldu düşüncesiyle su içmekle sana bir gün kaza gerekir.

 5. Misafir
  Hocam orucken bosalmanin orucu bozdugunu bilmiyordum ve her bosalmada hemen gusul aliyordum orucum kabul olurmu ? Ama bosalmanin orucu bozdugunu bilmiyordum ve hemen gusul aliyordum hocam hemen cevap verirsenz size zahmet

 6. arifselim
  Yönetici
  İsteyerek boşalmakla oruç bozulur. Bilmemek bir özür değildir ve gusletmekle de olsa oruç yinede bozulmuş olur. Kaç sefer yapmışsan o günleri kaza etmen gerekir.

 7. Misafir
  Oruçluyken aynı gün içerisinde iki defa cünüp oldum ama ayrı ayrı yıkandım orucum bozulurmu sadece penisimin ucunu tuttum akmasin diye bide daha çocuğum keffareti yapamam lütfen cevap yazarmisiniz

 8. arifselim
  Yönetici
  Cünüp oldum derken isteyerek boşalmak ise, gusül alsan bile orucun bozulmuştur. Ama aynı günde iki defa yapmakla sadece kaza gerekir.

 9. Misafir
  Hocam Merhaba Hayirli Gunler Oncelikle.
  Ben orucluyken birden sehvetim kabardi ve anlamadan masturbasyon yapmadan yatak icinde gorsel etkilerle bosaldim.Orucun bozuldigunu soylediler kefaret gerekmiyor dediler.
  Yine ayni ramazanda ikinci kez ayni sekilde sehvet kabarmasi sonucu pornografik bisi olmadan evlilikle ilgili seyler izlerken cunup kaldim.Kefaret Gerektirdigini soylediler ama ben nasilsa kefaret gerektirmio sadece kaza gerektiriyor diyede yapmadim.Anlayamadan oldu.İlkinde olayin bilince degildim ikincisinde bilincindeydim.

 10. arifselim
  Yönetici
  Bilmemek bir mazeret değildir bu konuda. Eğer kendi müdahalen ile boşaldıysan ve ayrı günlerde iki sefer aynı ramazanda boşaldıysan sana hem kefaret hemde kaza gerekir.

 11. Misafir
  Orucluyken kendime hakim olarak karima surtunme yoluyla bosaldim fakat cinsel iliskiye girmedik orucum bozuldu mu ve ne yapmam gerekir

 12. arifselim
  Yönetici
  Cevap: Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır ile alakalı yazı mumsema.com Cevap: Oruçluyken cünüp olmak günahmıdır
  Cinsel ilişki olmamışsa sana sadece bir gün kaza gerekir. Bu yaptığın her şekilde orucu riske atmaktır ve sevabını giderir.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu
oruçluyken cünüp olmak,  orucken cünüp olmak,  orucluyken cunup olmak,  oruçluyken cenabet olmak,  oruçluyken cünüp olmak orucu bozar mı sorularla islamiyet,  kaza orucu tutarken cünüp olmak,  oruçlu iken ihtilam olmak