Diş eti kanaması kanaması orucu bozar mı ? 5 üzerinden 4.67 | Toplam : 49 kişi
 1. 43
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Diş eti kanaması kanaması orucu bozar mı ?


  kardes selamun aleyküm diş eti kanamasına Nar özü bulun ile gargara yapın Diş eti çekilmesine de hakiki dağ kekiği bulun da erkek yeni kaynatın 12 ay boyunca onunla dişlerinizi fırçalayın ve gargara yapın diş denize gittim iltihap ve diş eti çekilmesi sona erecektir mutlaka deneyin Selamün aleyküm


 2. 44
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Diş eti kanaması kanaması orucu bozar mı ?


  Hayirli sabahlar. Az once dis etim kanamis ben farketmedim ve yutkundugumda kan tadini alip yuttum . Orucum bozulmusmudur? Ne kadar kanadigini bilmiyorum ama dilimi disime degdirdigimde dilime biriken kan disime renk verecek kadar vardi. Cevaplarsaniz sevinirim net bisey bulamadim internette.


 3. 45
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,929
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Diş eti kanaması kanaması orucu bozar mı ?


  Hayırlı günler. Dişin kanamasının az veya çok olmasının bir farkı yoktur. Eğer akan kan azda olsa boğazına kadar ulaşmışsa bu orucunu bozar. Ama boğaza girmezse çok aksa bile oruç bozulmaz.


 4. Reklam

 5. 46
  capscroll Üye
  capscroll
  Üye
  capscroll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 117954
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 18
  Yer: Kahramanmaraş

  Diş Eti Kanaması Ve Hanbeli Mezhebi Hk.


  Hocalar dişim çok kötü durumda olduğu için bazen kanıyor, tükürdüğümde kan çok fazla görünüyor. Son aldığım e-reçete'nin günü ilacı alamadan geçti, Pazartesi günü gidip tekrar ilaç yazdıracağım ve ilaçların bitmesiyle beraber dişin çekilmesi yaklaşık 10 Gün kadar sürebilir. Bugün ağzımda sürekli kan tadı vardı, nefesim çiğ karaciğer yemiş gibiydi ve bu durum midemi bulandırıyordu böylece yuttuğumu farkettim ve bozup bozmadığı konusunu çok fazla araştırdım, bazısı dışarıdan yutulmadığı sürece bozmaz diyor bazısı tükürük kadar veya fazlası olduğunda ağızda kan tadı olduğunda bozar diyor... Bozulup bozulmadığı hakkında çok kararsız kaldım ve araştırırken çoğunluk olarak kan tadının gelmesi belirtildiği için bozulduğunu düşünerek yedim, ve bu diş çekilene kadar bu olay tekrarlanacağı için sonrakileri Hanbeli mezhebine göre tutmayı düşünüyorum. Ama Hanbeli mezhebinin oruç kurallarına dair çok kapsamlı bilgi edinemedim, bildiğim kadarıyla hangi amaçla taklit ediyorsak sadece ona uymamız gerekiyormuş ama merak ettiğim şey Hanbeli mezhebinde az miktarda kan bilerek yutulursa orucu bozuyor mu? Gece sürekli yataktan kalkıp tükürmek erken uyumama engel oluyor, ağzımda ısı veya kan tadı hissettiğimde sürekli tükürüyorum.


 6. 47
  mum Kişisel Rütbe
  mum
  Kişisel Rütbe
  mum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  mum
  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,963
  Tecrübe Puanı: 102

  Alıntı
  Hanbeli mezhebine göre tutmayı düşünüyorum.
  Kan yutma konusunda tüm mezheplerin görüşü birdir, ayrı olduğunu size kim söyledi


 7. 48
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Sevgiii hanım diş doktoruna değil diş eti hastalıkları uzmanına yani periodontologa gitmelisiniz.


+ Yorum Gönder
Git İlk 34