+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Varis tedavisi için oruç tutulur mu? ya da bitkisel tedavisi var mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Varis tedavisi için oruç tutulur mu? ya da bitkisel tedavisi var mı ?

  Reklam
  Sual: 9 Aydır Sol Bacağım Ağrıyor.venöz Yetmezlik Teşhisi Konuldu.(varis) Bacaklarımda Görüntü Olarak Ciddi Sorun Yok Ama çok Ağrı Var.varis çorabı Kullanıyorum .ağrılarım Halen Devam Ediyor.ilerlemesinden Korkuyorum.ilkzamanlara Göre Ağrı Daha Fazla .lütfen Yardım. Teşekkürler. ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  --->: varis tedavisi için oruç tutulur mu? ya da bitkisel tedavisi var mı ?


  Reklam  Cevap: Varis İçin Bitkisel Tedavide Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
  Üzerlik tohumu, Acı bakla unu, Biberiye, Lahana, At kestanesi, Zeytinyağı

  Üzerlik tohumları, yirmi dakika süreyle kaynar suda bekletilerek demlenir. Sıkılarak elde edilen posaya, acı bakla unu karıştırılarak melhem kıvamına gelinceye ka­dar zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan melhem, pansu­mandan sonra varis üzerine sürülür.
  * Biberiye çiçekleri, yirmi dakika süreyle, acı bakla unu ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak dinlendirilir. Dinlen­dirilen sıvı banyo suyuna karıştırılarak el banyosu yapılır.
  * Lahana yaprakları, kıyıldıktan sonra yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, dövülmüş at kestanesi unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan lapa, zeytinyağı ile yumuşatıldıktan sonra varis üzerine konarak bandajlanır. Bildiğimiz bitkisel tedavisi bu Kardeşim.
  Sizlere Allah'tan Şifa Diliyoruz.

+ Yorum Gönder