+ Yorum Gönder
Namazlar ve Namazda Kalp Huzuru (Huşu') Kategorisinden Huşû kalbimizden kaldırıldı :( Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Huşû kalbimizden kaldırıldı :(

  Reklam

  Huşû kalbimizden kaldırıldı :( Mumsema "Ümmetimden ilk kaldırılacak olan şey, huşûdur" hakîkatinin ardı sıra birkaç cümlecikle aklımdaki huşû görüntüsünü çizmek istiyorum bugün.

  Nedendir bilinmez, huşû ile dinginlik bende aynı anlamları oluşturacak bir izlenim bırakırlar. Dingin olma, ruhun durgunluk içindeki aksiyonu yakalaması. Telâşsız ama hızlı bir seyr-i sülûk hâli. Kalbin aklı bir tarafa bırakışı. Aynen uzaya çıkma yolunda ilerleyen roketin atmosferi geçtikten sonra ateşleyicilerini bırakması gibi. Aklın köprülerine bağlı kalmadan ruhun saflaşması. Mesafeler üstü bir yolculuğa kıyassız bir enerjiyle "tereyağından kıl çekme" rahatlığında çıkılması. Korkuyla karışık bir sevgi. Sevgiyi ve Sevgili'yi kaybetme korkusu. O'ndan bahsedilmeyen her duruma lânet edercesine bir kıskançlık durumu. Huşû kaldırıldığı günden beridir, sevgilerimiz kuru lakırdı havasında. İşlerimiz ve niyetlerimiz soluksuz. Nicelerine nasip ettiği huşûnun damlası değse dudağımıza kalbimiz pırpır atmakta. Öyleyse bunu kovalamak, "her eve lazım" şeklinde düşünmektir boynumuzun borcu.


  Haydi bugünden tezi yok karar verelim huşû duymaya! Evet. Karar vermekten bahsediyorum. Çünkü iradeler ne kadar istekli olursa, engeller o kadar çabuk aşılacak bu mevzuda.

  Haydi bugünden tezi yok namazımızı huşû içinde kılmanın yollarını arayalım. Bulduğumuzda da birbirimize mesajlar atalım. Bunu yapalım, çünkü bunu yapmayalı o kadar yıl oldu ki!

  Alıntıdır


 2. nursena
  gül kokulu EFENDİM

  --->: Huşû kalbimizden kaldırıldı :(


  Reklam


  yazar ne güzel dile getirmiş,Rabbim bizlerede namazlarımızı huşu içinde kılmayı nasip etsin inşallah.

  Allah razı olsun.


 3. rana
  Aciz Kul
  Alıntı mum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ..iradeler ne kadar istekli olursa, engeller o kadar çabuk aşılacak bu mevzuda.

  Haydi bugünden tezi yok namazımızı huşû içinde kılmanın yollarını arayalım. Bulduğumuzda da birbirimize mesajlar atalım. Bunu yapalım, çünkü bunu yapmayalı o kadar yıl oldu ki!

  Allah c.c. senden razi olsun, Rabbim huşu icinde namaz kilmayi Ümmeti Muhammed (sav.)´e nasip eylesin insAllah..

 4. LeyL!
  Devamlı Üye
  Cezâkellâhu Hayran (Allah hayırlı mükâfaat versin)
  Allah cümlemize huşu ile namazlar kılmamızı nasip eylesin.

 5. Hoca
  erimeye devam...
  amin cümlemizden...

 6. menzil_guller
  Ya Hayy
  Rabbim sizden razı olsun.

 7. Mucahid
  Devamlı Üye
  Namazı huşu ile kılan çok az sayıda mümin var maalesef. Ben çevremde ciddi ciddi kendini namaza veren bir kaç kişi bilirim
  Huşumuz kaçtı kendimizi dünyaya kaptırdık

+ Yorum Gönder