Taharet ve namaz ile ilgili sorular 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Taharet ve namaz ile ilgili sorular


  Selamın aleykum hayırlı cumalar

  1 - Arkadaşlar hep aklıma takılıyor ve sormak istiyorum.Örneğin küçük abdest yaptım .Ve idrar pantolona sıçradı vs diyelim .Abdest felan alıp namaz kıldığımızda namaz geçerli oluyor mu ?

  2 - Bir babanın çocuklarını ayırt etmesi dinen yeri nedir ? Yani diğerlerini seviyor ve bana hiç birşey yok .Bende dua ediyorum .Ve çok uğraşıyorlar .

  3 - Son sorum .Namaz kılmaya başladım ramazandan bu yana .Ama ben bazı yerlerde yanlış dua okuyormuşum .Hoca namaza başladıgında ben ihlas okuyordum .namaz oturuşta ise fatiha ve ihlas okuyordum .Ama ettehiyti okuyormuşuz .Geçmişteki namazlarımkabul olur mu ?

  4 - Namaz bittikten sonra tespih çekilmeden önce hangi dua okuyoruz.Çünkü bazı şeyleri bilmiyorum ve soracak kimse de yok .Mesela camideki insanlar birşey okuyor sonra kafayı sağ sol yapıp tesbih çekiyorlar .Bende fatiha , ihlas okuyorum .Hangisini okuyoruz.

  Umarım cevaplarsınız

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Taharet ve namaz ile ilgili sorular


  1. sorunun cevabı; Hadesten ve necasetten taharet. Elbisenin temiz olması lazım. İdrar varsa bu olmaz. Küçük abdesti oturarak sıçratmadan yapmak lazım ve iyice tüm idrar çıkarttıkdan sonra saga sola bulaşmadan tuvalet kağıdı ile kurulamak iyi olur. sonda idrarın dağılma olasılığı ortadan kalkar. Sonra yıkayıp kurulamak böyle bir sorun olmasını engeller. Abdesten öncede 7-8 adım kadar yürürsen idrardan sonra gelen beyaz bir sıvı vardır. oda çıkar ve abdest alabilirsin.


+ Yorum Gönder