Konusunu Oylayın.: Gerdek gecesi kılınan iki rekât namazın hükmü nedir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Gerdek gecesi kılınan iki rekât namazın hükmü nedir?
 1. 02.Mayıs.2013, 21:07
  1
  Misafir

  Gerdek gecesi kılınan iki rekât namazın hükmü nedir?


  Gerdek gecesi kılınan iki rekât namazın hükmü nedir? Mumsema Gerdek gecesi kılınan iki rekât namazın hükmünün ne olduğunu kısaca açıklar mısınız ?


 2. 02.Mayıs.2013, 21:07
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Gerdek gecesi kılınan iki rekât namazın hükmünün ne olduğunu kısaca açıklar mısınız ?

 3. 12.Mayıs.2013, 17:20
  2
  Muhammed
  الله اكبر

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 16.Haziran.2010
  Üye No: 76755
  Mesaj Sayısı: 7,657
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Yaş: 28
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: Gerdek gecesi kılınan iki rekât namazın hükmü nedir?
  Gerdek gecesi kılınan namaz ile alakalı olarak kaynaklarda herhangi bir emir yoktur. Sadece ashab-ı kiramın bazılarının bu namazı kıldıkları ve tavsiye ettiklerine dair bilgiler mevcuttur. Buna bakılarak bu namazın müstahab bir namaz olduğu söylenebilir. Bu namazı kılacak olan kişinin erkek -kız- dul olup olmamasının da herhangi bir farkı yoktur. Kılındığında sevap kazanılacak ama kılınmadığında günah olmayacak olan bu namazı isteyen herkes kılabilir. Yükümlülük söz konusu değildir. İsteğe bağlıdır.


 4. 12.Mayıs.2013, 17:20
  2
  الله اكبر  Gerdek gecesi kılınan namaz ile alakalı olarak kaynaklarda herhangi bir emir yoktur. Sadece ashab-ı kiramın bazılarının bu namazı kıldıkları ve tavsiye ettiklerine dair bilgiler mevcuttur. Buna bakılarak bu namazın müstahab bir namaz olduğu söylenebilir. Bu namazı kılacak olan kişinin erkek -kız- dul olup olmamasının da herhangi bir farkı yoktur. Kılındığında sevap kazanılacak ama kılınmadığında günah olmayacak olan bu namazı isteyen herkes kılabilir. Yükümlülük söz konusu değildir. İsteğe bağlıdır.
+ Yorum Gönder