+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Okul yüzünden namaz kılamazsak ne yapmalıyız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Okul yüzünden namaz kılamazsak ne yapmalıyız?

  Reklam
  Sual: Selamünaleyküm mumsema şimdi okullar başlıyor iyi güzel ama namaz konusunda bazı sorunlar çıkıyor. Saatler bu şekilde iken namazlarımın hepsini kılabiliyorum fakat ileri-geri alınıyor derken bazı namazlar derse denk geliyor veya staj yapıyorum staja denk geliyor şimdi vakit namazlarını geç de olsa kılabiliyorum derse veya staja denk gelsede fakat cuma namazı uzun olduğundan büyük ihtimal kılamayacağım ve 3 kere gidilmeyince ne olacağını da biliyorum şimdi ben ne yapmalıyım hocalardan rica etsem sadece okul yok stajda var. Günaha girer miyim elimde olan bir şey değil ne yapmalıyım lütfen yardım edin ? 2. Galus
  Özel Üye

  Cevap: okul yüzünden namaz kılamazsak ne yapmalıyız?


  Reklam  Cevap: okul için namaz terk edilemez ,stajdaki yerden ve öğretmeninizden samimi bir şekilde izin alırsanız yok demeyeceklerinden eminim.

 3. Esma
  Üye
  Selam aleyküm ve rahmetullahi ve barekatuh . Benim bazen 6 bazen de 7 dersim oluyor . Eğer öğretmen hasta ise ve ya bir sebeblere göre 5 de ola bilir . Burda öğle namazı 12:52 de başlıyor . Ve okul bitince eve gidip namazımı kılıyorum , mesela 12:52 başlamış ve 6 ders olmuşsa- 14:50 tahminen bitiyor dersler . Eve gidip kılıyorum öğle namazımı ve ikindiye 30 saat falan kalıyor , yani bu namazlarım kaza kimi mi sayılıyor ? Cumartesi 14:00 bitiyor dersler ve gelip öğleni kılıyorum evde ve ikindiye 1 saat falan kalıyor . Bu namazlar kaza mı oluyor ? Rusya'da yaşıyorum malesef .

 4. #UguR
  Moderatör
  Sayın Esma Hanım,

  Eğer öğlen vakti girdiyse ve vakit çıkmadıysa namazınızı kılabilirsiniz. Eğer öğeyi kılmayıp ikindi vakti girerse öğlen namazı kazaya kalır. Yani Vakit çıkmadan namazınızı kılabilirsiniz. Türkiyede ki çoğu okulda mescid bulunmaktadır. Rusyada var mı yokmu bir fikrim yok. Eğer varsa teneffüste okuldada kılabilirsiniz.

 5. Misafir
  kardeşim şimdi bak her ne olursa olsun cuma namazlarını kılmalısın sonuçta bu vakit namazı değil kazasını yapalım amavelakin kılmaya özen göster he odurumdada kılamıyorsan orası allaha kalmış seni birazcıkta olsa bilgilendirdiysem ne ala sen yinede kılmaya özen göster benim gibi müftü abinin lafını dinlersin inşallah.

+ Yorum Gönder
okulda namaz kılamıyorum,  okul yüzünden namaz kılamıyorum