Konusunu Oylayın.: Namazı bozan okuyuşlar

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Namazı bozan okuyuşlar
 1. 13.Nisan.2012, 14:17
  1
  Misafir

  Namazı bozan okuyuşlar


  Namazı bozan okuyuşlar Mumsema Ben tecvid bilmediğim için namazda bazı yerleri yanlış okuyordum mesela fatiha'da ayn yerine a harfini peltek z yerine normal z okuyordum bunlar namazı bozar mı bu konuda büyük İslam ilmihalinde Müteahhirin birde mütekaddimin alimlerin görüşleri var biz hangisine uyacağız?
  Müteahhirin alimler mananın bozulup bozulmadığına bakmışlar, diğerleri harflerin mahreç yakınlığına bakmışlar. Hangisine bakacağız?


 2. 13.Nisan.2012, 14:17
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben tecvid bilmediğim için namazda bazı yerleri yanlış okuyordum mesela fatiha'da ayn yerine a harfini peltek z yerine normal z okuyordum bunlar namazı bozar mı bu konuda büyük İslam ilmihalinde Müteahhirin birde mütekaddimin alimlerin görüşleri var biz hangisine uyacağız?
  Müteahhirin alimler mananın bozulup bozulmadığına bakmışlar, diğerleri harflerin mahreç yakınlığına bakmışlar. Hangisine bakacağız?

 3. 24.Nisan.2012, 15:55
  2
  Galus
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 13
  Mesaj Sayısı: 4,804
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 51
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: namazı bozan okuyuşlar
  ağızdan telafüz edilmesi zor olan harfleri çıkaramıyorsanız gayret göstermelisiniz öğrenene kadar ihmal etmeden bir an önce fatihayı düzgün bir şekilde öğrenmeye bakın.
  Anlam ve mana bozulduğu taktirde namazda fesh (bozulmuş) olur. 4. 24.Nisan.2012, 15:55
  2
  Özel Üye  ağızdan telafüz edilmesi zor olan harfleri çıkaramıyorsanız gayret göstermelisiniz öğrenene kadar ihmal etmeden bir an önce fatihayı düzgün bir şekilde öğrenmeye bakın.
  Anlam ve mana bozulduğu taktirde namazda fesh (bozulmuş) olur.

+ Yorum Gönder