Konusunu Oylayın.: Farz Namazı ne zaman dört rekate çıkmıştır,konu hakkında bilgi verirmisiniz?

5 üzerinden 3.33 | Toplam : 3 kişi
Farz Namazı ne zaman dört rekate çıkmıştır,konu hakkında bilgi verirmisiniz?
 1. 12.Mayıs.2011, 15:07
  1
  Misafir

  Farz Namazı ne zaman dört rekate çıkmıştır,konu hakkında bilgi verirmisiniz?


  Farz Namazı ne zaman dört rekate çıkmıştır,konu hakkında bilgi verirmisiniz? Mumsema namaz başta 2 rekat olarak farz kılınmıştı sonradan 4 rekata çıkarıldı . peki ne zaman 4 rekata çıkarıldı


 2. 12.Mayıs.2011, 15:07
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  namaz başta 2 rekat olarak farz kılınmıştı sonradan 4 rekata çıkarıldı . peki ne zaman 4 rekata çıkarıldı

 3. 12.Mayıs.2011, 15:48
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,532
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 226
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Farz Namazı ne zaman dört rekate çıkmıştır,konu hakkında bilgi verirmisiniz?
  Said bin Musayyib diyor; “Hz. İmam Zeyn-ül Abidin’e: “Namazlar şu haliyle Müslümanlara ne zaman farz oldu?” diye sordum. İmam (a.s) şu cevabı verdi: “Medine’de, davetin zahir olup, İslam dininin güçlendiği ve Allah Teala’nın Müslümanlara cihadı farz ettiği zaman, Resulullah (s.a.a) iki rekat öğle namazına, iki rekat ikindi namazına, bir rekat akşam namazına ve iki rekat da yatsı namazına olmak üzere namazlara yedi rekat ekledi. Sabah namazını ise, Mekke’de farz kılındığı şekliyle baki koydu ve değiştirmedi ki, gece meleklerinin göğe çıkmasında ve gündüz meleklerinin yere inmesinde çabukluk olsun. Zira gece ve gündüz melekleri Hz. Resulullah (s.a.a) ile birlikte sabah namazını müşahede ediyorlardı. İşte Allah Teala’nın; “Ve sabah okuyuşunu unutma ki, o müşahide edilmektedir” ayetinin anlamı da budur. Onu, hem Müslümanlar hem de gece ve gündüz melekleri müşahede etmektedir.”
 4. 12.Mayıs.2011, 15:48
  2
  Silent and lonely rains  Said bin Musayyib diyor; “Hz. İmam Zeyn-ül Abidin’e: “Namazlar şu haliyle Müslümanlara ne zaman farz oldu?” diye sordum. İmam (a.s) şu cevabı verdi: “Medine’de, davetin zahir olup, İslam dininin güçlendiği ve Allah Teala’nın Müslümanlara cihadı farz ettiği zaman, Resulullah (s.a.a) iki rekat öğle namazına, iki rekat ikindi namazına, bir rekat akşam namazına ve iki rekat da yatsı namazına olmak üzere namazlara yedi rekat ekledi. Sabah namazını ise, Mekke’de farz kılındığı şekliyle baki koydu ve değiştirmedi ki, gece meleklerinin göğe çıkmasında ve gündüz meleklerinin yere inmesinde çabukluk olsun. Zira gece ve gündüz melekleri Hz. Resulullah (s.a.a) ile birlikte sabah namazını müşahede ediyorlardı. İşte Allah Teala’nın; “Ve sabah okuyuşunu unutma ki, o müşahide edilmektedir” ayetinin anlamı da budur. Onu, hem Müslümanlar hem de gece ve gündüz melekleri müşahede etmektedir.”


+ Yorum Gönder