Sabah namazının sünneti ile farzı arasında başka namaz kılınmaz mı ? 5 üzerinden 4.71 | Toplam : 7 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Sabah namazının sünneti ile farzı arasında başka namaz kılınmaz mı ?


  Sabah namazının sünneti ile farzı arasında başka namaz kılınmaz mı? niye?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Kıdemli Üye
  Desert Rose
  Kıdemli Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 10,893
  Tecrübe Puanı: 159

  Cevap: Sabah namazının sünneti ile farzı arasında başka namaz kılınmaz mı ?


  Sabah namazının farzından sonra, nafile namaz kılınmadığı gibi, sabah namazının sünneti de nafile olduğu için kılınmaz. Ancak farz kazası olan, kaza kılabilir.

  Öğle namazının ilk sünneti kılınmadan, imamla farz kılınmışsa, ilk sünnet farzdan sonra kılınır. Yatsı namazının ilk sünneti de farzdan önce kılınamamışsa, farzdan sonra kılmak iyi olur. Sabahın sünneti gibi, ikindinin sünneti de farzdan sonra kılınmaz.

  Kamet okunduktan sonra ayrı bir yer yoksa cemaat arasında sünnete durulmaz. Peygamber efendimiz, (Kamet okununca, [cemaat arasında] o farzdan başka namaz kılınmaz) buyurunca, “Ya Resulallah, sabahın sünnetini de mi kılmayacağız” dediler. (Evet, sabahın sünneti de kılınmaz) buyurdu. (İbni Adiy)

  Girişte veya direk arkasında, sabahın sünneti kılınıp imama yetişmeye çalışılır. Sünneti kılınca, imama yetişemeyeceğini zanneden kimse, sünneti kılmaz, hemen imama uyar. Farzdan sonra da sünneti kılmaz. (Dürer)
 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Sabah namazının sünneti ile farzı arasında başka namaz kılınmaz mı ?


  Ya arkadaşlar yardim edin ben her farz namazlarinin sonrasinda ikindi hariç 2 rekat hacet namazi kiliyorum, yani farzla sünnet arasi 2 rekat hacet namazi kilinabilinirmi acil cevap Allah razi olsun


 4. Reklam

+ Yorum Gönder