+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Namazlar ve Nafile Namazlar Kategorisinden İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi)

  Reklam  Cevap: İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi) isimli yazı www.Mumsema.comCevap: İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi)
  Ben rüya gördüm fakat ilk gördüğümde kar yagiyodu ama siyah tc vardı odamda , ikincisinde de yemyeşil bir bahçeden dometeslere hiç dokunmuyorum yeşil Biber topluyordum elime bi de birisi benim niyetime yatmisti beyaz gelinlik giymisim gelinliği kaldırıyormusum ayakkabılarım siyah ? Puf

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi)


  Reklam


  Her iki rüyanda olumlu manaya delalet eder. İstiharede eğer ilk gecede bir işaret alırsan daha devam edilmez. İlk gördüğün rüya olumlu manaya işarettir. Elbette içine gelen his de çok önemlidir.

 3. Misafir
  Merhaba ben istihare namazi ni yaptigim gunun ilk gunu beyaz renk te aralarinda siyag cizgiler olan birsey gördüğümü hissettim uyandigim da 3 gun ise kırmızı hissettim ama oda net gördüm deyil 6 gece ruyamda olmus annemi gordum ve benim istihare yaptigim eşimden boşanmak istemem hayirlimi oldu ile ilgiydi annem ruyamda bosanmak istedigim icin bana kiziyor ve kovaliyordu bu da bir isaret ola bilirmi hislerim de iyi yada kötü birsey yok tesekkurler

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İstiharede ilk görünen işaret olursa istihare tekrar tekrar devam edilmez. İlk rüyan olumlu manaya işaret etmiyor aslında diğer rüyalarında bu manada yorumlanır. Ayrıca bu gibi konularda mutlaka danışmak fikir almak ve öyle bir karar ulaşmak gerekir.

 5. Misafir
  Bende cok seviturum kendi adima onun adina yaptirdim iki defa hayirli cikmis ücüncü defasinda kacirma olaylari felan görmus bune ye isarettir lütfen yardim ci olun ögren mek istiyum

 6. arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. İstihare olmak üzere olan meşru bir durum karşısında kararsız kalıp tereddüt yaşarsan o zaman istihare yapılabilir. Ayrıca istihareyi herkes kendisi için yapmalıdır çünkü sünnet böyledir.

 7. Misafir
  Ben istıhare aptım ruyamda birsey icin netıcesı olumlumu degılmı dıye Allaha dua ettım duayı okuyup sonra mrk ettıgım duayı yaptım ruyamda sıyah ve beyaz dolapları olan bı mutfakta oturuyodum bırıde bana beyaz bı tabakta beyaz cekırdekler verdı ruyam ne anlama gelıyo

 8. arifselim
  Yönetici
  Rüyada mutfak dolapları bir çok manalara geldiği için bu rüya istihare için açık bir işaret olmaz. Eğer içine bir huzur yada huzursuzluk hissi gelmişse bu en doğru işaret olur. Bunu da hissetmemişsen istihareyi tekrar yapabilirsin.

 9. Misafir
  Mrb ben de istihare namazı kıldım ve rüyamda iki tane yemekle alakalı dükkan gördüm. Bunlardan biri kırmızı renkli diğeri mavi renkliydi.mavi renkli olana girip kardeşim için yemek aldım. Bu arada cebimde de çok fazla kağıt para vardı.

  Mrb bende istihare namazı kıldım ve rüyamda iki tane yanyana yemekle alakalı dükkan gördüm. Bunlardan biri kırmızı renkli diğeri mavi renkliydi.mavi renkli olana girip yemek aldım.bu arada cebimde de çok fazla kağıt para vardı.

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İstihare için bu gördüğün rüya olumlu manaya yorumlanır. Ancak asıl önemli olan rüya değildir. Önemli olan senin içine doğan olumlu yada olumsuz hissindir bu sana işaret olur.

 11. Misafir
  Hayırlı amşamlar. Erkek arkadaşım bizim için 3 gece istihareye yatmış. Her gece ilk önce uzunca bir süre kapkaranlık bir yerde olduğunu, sonrasında güneş gibi bir ışık doğduğunu görmüş. Işık okadar parlakmışki gözleri kamaşıp bakamamış bile sonrasında bizim el ele tutuştuğumuzu görmüş. 2. Gecede de aynı rüyayı görmüş. 3. Gecede herşey aynı şekilde olmuş. Ancak sadece önce el ele tutuşmuşuz sonra ağlayarak birbirimize sarılmışız.
  Not: bizim kavuşmamız için çok büyük engellerimiz var acaba bunları aşıp kavuşabilecekmiyiz bu rüya bu anlama gelebilir mi?

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Hayırlı günler kardeşim. İstihare ne için ve hangi durumlarda yapılır onu iyi bilmek gerekir. İstihare ancak meşru bir konuda bir adım atılır, araştırılır soruşturulur ama buna rağmen arada kalınırsa o zaman istihare yapılabilir. Zaten ikinizde birbirinizi istiyorsanız istihare yapmanın bir anlamı yoktur. Ancak ikinizden birisi kararsız kalırsa o zaman bunlarla birlikte istihare yapabilir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
istihare namazı nasıl kılınır,  istihare namazı,  istihare namazi nasil kilinir ,  istihare namazi,  istihare namazı nasıl kılınır diyanet,  istihareye nasıl yatılır,  istihare nasıl yapılır