+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz Peygmberin insani yönünü ifade eden ayet Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: Hz Peygmberin insani yönünü ifade eden ayet


  Reklam  Cevap: Hz. Peygamberi Örnek Bir İnsan Olarak Gösteren Âyetler:

  Kur'ân'da gayet açık ifâdelerle Hz. Peygamber'in Yüce Allah tarafından mü'minler için örnek alınması gereken model bir insan olarak takdim edildiğini görmekteyiz. Konu ile ilgili âyetlerde şu veya bu konuda diye bir kayıt koyulmamış olması O'nun insanlar için her yönüyle örnek olarak gösterildiği anlaşılmaktadır.

  İşte bu konudaki bazı âyetler şunlardır:

  "Andolsun Allah'ın Resûlünde sizin için -Allah'ı ve âhireti arzu eden ve Allah'ı çok anan kimseler için- (uyulacak) en güzel bir örnek vardır" (Ahzâb, 33/ 21)

  Bu âyette, Resûlullah'ın, Allah'a ve âhiret gününe inananlar için örnek bir şahsiyet olarak ileri sürülmesi, böylece onu Örnek edinmenin Allah'a ve âhiret gününe îman hususuna bağlanması O'nun sünnetine dinde ne kadar değer verilmiş olduğunu açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

  Kur'ân, Hz. Peygamberin mü'minler için örnek bir insan olduğunu belirtmekle kalmaz aynı zamanda onun büyük bir ahlâk üzere olduğunu da şöyle vurgular:

  "Nün. Kaleme ve yazdıklarına andolsun, Sen Rabb'inin nimetiyle ünlenmiş (bir deli) değilsin. Senin için kesintisiz bir mükâfat vardır. Ve sen, büyük bir ahlâk üzeresin" (Kalem, 68/ 1-4)  buyur kardes birde suna tikla >>> http://www.mumsema.com/peygamberimiz...tml#post408302


 3. Misafir
  bu bilgi için tşk

 4. Misafir
  saolun
  ck tşkkr ederm

 5. Misafir
  bu bilgiler çok güzel teşekkür ederim.

 6. Misafir
  çok saolun

 7. Misafir
  çok teşekkürler bilgiler için

+ Yorum Gönder
hz muhammedin insani yönünü ifade eden ayet,  hz. muhammedin insani yönünü ifade eden ayet,  hz muhammedin insani yönünü ifade eden ayetler,  hz.muhammedin insani yönünü ifade eden ayet,  hz. muhammedin insani yyönlerini ifade eden ayetler,  hz. muhammedin insani yönünü ifade eden ayetler