Konusunu Oylayın.: Gelin ve Damat duası

5 üzerinden 3.50 | Toplam : 8 kişi
Gelin ve Damat duası
 1. 24.Kasım.2009, 18:22
  1
  Misafir

  Gelin ve Damat duası


  Gelin ve Damat duası Mumsema Gelin ve Damat duasına ihtiyacım var Gelin ve Damat duası için örnek dua paylaşabilir misiniz ?


 2. 24.Kasım.2009, 18:22
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Gelin ve Damat duasına ihtiyacım var Gelin ve Damat duası için örnek dua paylaşabilir misiniz ?

 3. 07.Ağustos.2016, 00:25
  2
  Hakan
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 10.Ağustos.2007
  Üye No: 1872
  Mesaj Sayısı: 265
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4

  Yorum: Gelin ve Damat duası
  Gelin Duası, bir erkek, evleneceği gün, gelinin güvey evine getirilişi sırasında, özel dualar okutur. Gelin baba evinin kapı eşiğinden ilkin sağ ayağını atarken "bismillahirrahmanirrahim" deyip önüne bakar, kapıdan bir kaç adım ayrıldıktan sonra son kez baba evine dönüp bakar, içinden hakkını helal et, deyip güvey evine yönelir. Bu arada komşu kadınların yaşlılarından biri, gelinin arkasından üç kulhuvallah ile bir "elham" okuyup geline doğru üfler. Cenabı Allah evlenecek çiftlere huzur, mutluluk ve iman nasip etsin diyerek gelin duasına geçelim.


 4. 07.Ağustos.2016, 00:25
  2
  Özel Üye  Gelin Duası, bir erkek, evleneceği gün, gelinin güvey evine getirilişi sırasında, özel dualar okutur. Gelin baba evinin kapı eşiğinden ilkin sağ ayağını atarken "bismillahirrahmanirrahim" deyip önüne bakar, kapıdan bir kaç adım ayrıldıktan sonra son kez baba evine dönüp bakar, içinden hakkını helal et, deyip güvey evine yönelir. Bu arada komşu kadınların yaşlılarından biri, gelinin arkasından üç kulhuvallah ile bir "elham" okuyup geline doğru üfler. Cenabı Allah evlenecek çiftlere huzur, mutluluk ve iman nasip etsin diyerek gelin duasına geçelim.
+ Yorum Gönder