Evlilik Allah insanın evleneceği kişiyi karşısına çıkarır mı 5 üzerinden 3.45 | Toplam : 29 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Evlilik Allah insanın evleneceği kişiyi karşısına çıkarır mı


  selamın alleyküm Allah insanın evleneceği kişiyi karşısına çıkarır mı insanın ağzı dili bağlanır nasip olsa diyorlar doğru mu cevap Allah razı olsun

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Omer Faruk Devamlı Üye
  Omer Faruk
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik: 11.Kasım.2017
  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,507
  Tecrübe Puanı: 16

  Yorum: Evlilik Allah insanın evleneceği kişiyi karşısına çıkarır mı


  Alıntı
  selamın alleyküm Allah insanın evleneceği kişiyi karşısına çıkarır mı insanın ağzı dili bağlanır nasip olsa diyorlar doğru mu cevap Allah razı olsun
  Yok öyle birşey kardeşim. Allah "kim zerre miktar hayır yaparsa karşılığını görür diyor, kim zerre miktar şer yaparsa karşılğını görür" diyor. Ayrıca bunu bize tebliğ eden Rasulullah; Kadın/erkek ile dört özelliğinden dolayı evlenilir diyor: Güzelliği/yakışıklılığı, asaleti, malı ve dindarlığı. Siz dindar olanı tercih edin diyor.

  Siz bu ayete ve Rasulullah'ın söylediğine göre hareket etmeyecek sonra da evliliğiniz kötüye gidince "kadermiş deyip suçu Allah'a atmış olacaksınız" ki bu Allah'a iftira olur.

  Ağzın dilin tutulmasına gelince biz buna"aşkın gözü kördür" sendromu diyoruz. Allah'a iman ile başka şeye iman (aşk) karşılaştığında Allah'a iman öne çıkmıyorsa işte o zaman kaybedersiniz. Sevdiğiniz gencin aslında kötü alışkanlıkları olduğunu anlıyorsunuz ama o kadar aşıksınız ki nasıl olsa evlenince düzelir diye düşünüyorsunuz, ya da sevdiğiniz gencin beşvakit namaz kıldığını görüp yeterli zannediyorsunuz oysa namaz kılmak dindar olmanın tek ölçüsü değildir, kişinin etrafında vefalı, sözünde duran, çalışkan, saygılı olması da dindar olmasının diğer ölçüleridir. Bütün bunlara dikkat ettiğinizde mutlu bir evliliğiniz olur.

  Tabii bu evliliklerde hiç sorun olmaz mı? Eksik olan insanların birlikteliği de eksik olur. Hepimiz hatalıyız mutlaka arızalar çıkar. Ancak kimisinde boşanmayla sonuçlanır kimisinden ise çözümle sonuçlanır.


+ Yorum Gönder