Zina aynı evde kalıyoruz karı koca gibiyiz ve cinsel ilişkide de bulunuyoruz 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Zina aynı evde kalıyoruz karı koca gibiyiz ve cinsel ilişkide de bulunuyoruz


  yaklasık 5 yıldır biriyle beraberim evlenmek istediğimi aileme soyldim ancak evlenmek istediğim kişinin işini begenmedikleri(işçi kendisi)için vermediler suan ikimizde samsunda beraber yasıyoruz bn okuyorum o da calısıyor aynı evde kalıyoruz karı koca gibiyiz ve cinsel ilişkide de bulunuyoruz imam nikahı kıydırmak istiyoruz ama resmi nikah olmadan dini nikahı kıymıyorlarmıs bu yaptığıız buyuk gunahlardanmıs bz ZİNA yapıyormusuz ve sonsuz cehennemlikmişiz napcam bilmiyorum cok korkuyorum okulum biter bitmez bir sekilde ailemi ikna edip evlencez evlenecek olmamız da mı bu gu nahu hafıfletmez yalvarırım bir yol gosterin yardımcı olun bni bu kor uyudan kurtarın::::::::::::::::::::::::.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  by_inanc Üye
  by_inanc
  Üye

  Üye No: 53183
  Mesaj Sayısı: 28
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 38

  --->: zina: aynı evde kalıyoruz karı koca gibiyiz ve cinsel ilişkide de bulunuyoruz


  Hocalarımız size en kısa zamanda yardımcı olacaktır. Haddime değil ama yorum yapmak isterim, siz zaten çözümü bulmuşsunuz ailelerinizi ikna edip evlenin, tevbe edip yüzünüzü allaha dönün derim, herşeyin en doğrusunu allah bilir, allah doğru yoldan ayırmasın. Amin.


 3. 3
  Fetva Meclisi Moderatör
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 6,349
  Tecrübe Puanı: 71

  --->: zina: aynı evde kalıyoruz karı koca gibiyiz ve cinsel ilişkide de bulunuyoruz


  aynı evde kalmanız kesinlikle dinen haramdır. ZİNA ÇOK BÜYÜK BİR GÜNAHTIR.

  24/15:...Allah katında zina, çok büyük bir günahtır.
  17/32 : Zinaya yaklaşmayın. Şüphesiz ki o, iğrenç bir iştir ve çok kötü bir yoldur.
  6/151 :...Fuhuşların açığına da kapalısına da yaklaşmayın...


  Zina, aralarında evlilik bağı olmayan kişiler arasındaki cinsel ilişkidir. Kur'ân; zinaya şiddetle karşı çıkmakta, onun çok büyük bir günah olduğunu vurgulamaktadır. Sorumsuz bir cinsel hayat; aile kurumunun dağılmasına, (nesep) soyun karışmasına, akrabalık, arkadaşlık, komşuluk gibi bağların bozulup yerini düşmanlıkların almasına, manevî ve ahlâksal değerlerin toplumda temelden sarsılmasına sebep olmaktadır. Bazı gençler; daha öğrencilik çağlarında iken evlilik bağına gerek görmeden, birbirleriyle cinsel ilişkiye girmelerini ve değişik kişilerle tekrarlamalarını, normal bir hareket kabul etmektedirler. Zinanın yaygınlaşıp kolaylaşması, insanların bedensel zevklerinin esiri olmasına, bencilleşmesine sebep olmaktadır.

  Şehvet arzusu ön plâna çıkan kişilerin gelişmeleri ve olgunlaşmaları da eksik kalmaktadır. İnsan sevgisi, eş sevgisi ve çocuk sevgisi olgunlaşmanın basamaklarıdır; ana-babadan sonra Peygamber sevgisi kemale ermenin üst noktasını, Allah sevgisi de zirvesini teşkil eder. Neslin devamı için Yüce Allah'ın insanlara lütfu ile verilen cinsel istek ve zevklere aşırı düşkünlük, onları bu sevgilerden mahrum bırakır ve nefislerinin kötü arzularına yenik düşmelerine sebep olur. Bu da insanların olgunlaşamayarak Dünya'daki sınavını kaybetmesi demektir.

  Zinanın sebep olduğu zührevî hastalıklar, sarılık v.s. gibi birçok hastalıklar ile toplum çok zarar görmektedir. Asrımızın en korkunç hastalığı AIDS'in getirdiği felâketler zina ve fuhuşun insanlara ilâhi bir cezasıdır.

  Fuhuş, içinde bulunan toplumun kurallarına uymayan cinsel ilişkide bulunma, para karşılığında bir veya birkaç kişi ile cinsel ilişkiye girmektir. Fuhuş zina anlamina gelirse de her türlü kötü ve günah işlere de fuhuş denir. Kur'ân insanları şöyle uyarıyor : «Kötülüğün gizlisinden de açığından da sakının.» İnsanların cinsel ihtiyaçlarını, yasal olmayan yollardan karşılayan bazı kötü niyetli açıkgözlerin ticarî faaliyetleri, kadınların adeta bir eşya gibi pazarlanarak değerlerini yitirmelerine sebep olmaktadır. Şehevî arzuların sömürülmesi neticesinde; öncelikle fuhuşu yapan kadınlar, aile kurumları ve yeni yetişen nesillere çok zarar vermekte, toplumda dinî ve ahlâksal değerlere de saygı kaybolmaktadır. Kur'ân : Fuhuşların açığına da kapalısına da yaklaşmayın. ayeti ile fuhuş ve zinayı kesin olarak yasaklamıştır.

  daha çok bilgi için mumsema.com-da bulabilirsiniz...


 4. Reklam

 5. 4
  Katade Devamlı Üye
  Katade
  Devamlı Üye

  Üye No: 100895
  Mesaj Sayısı: 444
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: zina: aynı evde kalıyoruz karı koca gibiyiz ve cinsel ilişkide de bulunuyoruz


  Alıntı
  karı koca arasında en büyük sorun nedir
  Koca ve karı arasındaki en büyük sorun saygısızlık ve güvensilizktir.

  __________________________________________________
  Alıntı
  resmi nikah olmadan dini nikahı kıymıyorlarmıs
  Aileden habersiz biri ile karı koca hayatı yaşamayı akıl eden cesaret eden bir kız neden resmi nikah yapmayı aklı etmez hayret doğrusu


 6. 5
  KayıtsızÜye Misafir
  Misafir

  Zina yapmış oluyorsunuz. Haram bir fiil işliyorsunuz. Tevbe edin.


 7. 6
  burcealtug Kıdemli Üye
  burcealtug
  Kıdemli Üye

  Üye No: 94504
  Mesaj Sayısı: 894
  Tecrübe Puanı: 9
  Yer: ALLAHÜTELANIN ARŞININ ALTINDA HERHANGİBİR YER

  cok uzuldum.
  cok.
  haddim degil ama dayanamadim.
  yapmayin kardesim.yapmayin.
  zina kadar igrenc zina kdr Rabbimize pislik olarak donebilecegimiz sirk disinda baska buyuk gunah yok zannimca.kuranda hadislerde o kadar cok azap edilecek bir gunahin oldugunu syaziliyor.
  sen birde hamile kalirsan dusunebiliyor musun?
  Ahir zamandayiz ve zina cok yaygin.
  inanan bir mumin asla korktugunu soyleyen biri bu igrencligi yapmaz.
  Seytan size yaldizli laflar soyleyecek.
  Allah affeder evlenirsiniz diye.
  ya evlenmeye vaktiniz kalmazsa?ya tovbeyi ertelediginiz icin ôlum hemencecik gelurse?bunu nasil dusunmezsinniz.?ustelik evlenince bu gunahtan kurtulduk sanmayin.
  samimi olarak tovbe edecek pisman olup Allaha namazlarda yalvaracaksiniz.
  itikat eksikligi sizi buna iten.
  ben biran evvel tovbe etmenizi.
  ve kuranda ki zina ayetlerini hadisleri iyice ezberleyip ôzumsemenizi tavsiye edecegim.
  size duada edecegim kardesim.
  birde zina eden mumin olarak zina etmez iman ondan cikar ve basinda bir bulut gibi onu takip eder.tovbe edene kadar diyor peygamber efendimiz.
  demek ki sen ve sevgilinin suan imani cok buyuk tehlikede.
  Allah korusun imansiz gidebilirsiniz


+ Yorum Gönder