İnsanları kıskanıyorum 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İnsanları kıskanıyorum


  Ben 19 yaşında bir gencim ve ben kötü durumdayım ben arkadaşlarımı insanları kıskanıyorum ben üniversite okuyan bir gencim ve ben yakışıklı değilim hiç albenim yok herkes bana ucube gibi davranıyo ben kimseden bişey beklemiyorum aşk kız istemiyorum neden ben böyleyim ben halime razı değilim kuzenim arkadaşlarım yakışıklı geziyolar tozuyolar ama ben ucube gibiyim bende istemeden onlara özeniyorum beni kimse beğenmez nasıl evlenebilirim ki


  Ben halime razı olmak istiyorum bende insanım kıskanıyorum

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Omer Faruk Devamlı Üye
  Omer Faruk
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,603
  Tecrübe Puanı: 17

  Yorum: İnsanları kıskanıyorum


  Gayet tabii insani istekler. Kıskanmak da insani, öfkelenmek de insani. Ama ucube olup (bence ucube insan yoktur) başarılı olan ve hayattan zevk alanlar ile güzel/yakışıklı olup hayattan zevk alanlar arasında ORANSAL olarak bir fark yok biliyor musun?

  Yani güzel/yakışıklı olup intihar edenler, sürünenler, hapishanelerde olanlar olduğu gibi, başarılı olup çevresinde takdir görenler de var. Aynı şekilde yakışıklı/güzel olmayıp intihar eden, sürünen, hapishanelerde olanlar olduğu gibi, başarılı olup çevresinde takdir gören bir sürü insan var.

  Cahız isminde islam tarihinde büyük alimlerden ve pedagoglardan birini anlatayım. İsminin anlamı "patlak göz" anlamına geliyor yani oldukça çirkin birisi. Ben kitaplarını okudum muhteşem bir alim. Yaşadığı döneminde el üstünde tutulmuştur. Senin bu alim kadar çirkin olduğunu zannetmiyorum.

  Umarım bu örnek ne yapman gerektiği konusunda sana ilham olur.


 3. 3
  seyit gazi Devamlı Üye
  seyit gazi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 121129
  Mesaj Sayısı: 574
  Tecrübe Puanı: 6

  Yorum: İnsanları kıskanıyorum


  insanı ölçen imanıdır şahsiyetidir ahlakıdır ilmidir

  inan bana üç aşağı beş yukarı herkes şekil olur, iki pahalı kıyafet giy, iki güzel arabaya bin; bir jön olmazsın ama gayet şekil olursun. insan şekil olmanın karşılığında soğukluğu ve iki yüzlülüğü satın alır, doğallığın karşısında samimiyeti satın alır. iki italyan giyin, iki alman arabasına bin, insanların arasına gir; insanlarla bir şey konuşamazsın. insanlar ya egolarını tatmin ederler, ya kompleksleriyle uğraşırsın, sığ sığ yalan yanlış şeyler konuşursun. doğallıkla kendin olarak iki insanın arasına gir, hayatı konuşursun dertlerini konuşursun, mutluluklarını paylaşırsın.

  yanlış anlamada bunların hepsi cinsel olarak tatmin olmayan insanların geviş getirmesidir. tek sağlıklı ilişkide evliliktir. diğerleri seni daha kötü yapar. sağlıklı bir evlilik hayatın olursa, çokda tın... kim güzelmiş, kim yakışıklıymış, zenginmiymiş, değilmiymiş; borcun olmasın yeter. onun için şahsiyetini kazanmaya sorumluluğunu üstlenmeye bak. insan olarak, manevi olarak, maddi olarak tatmin olmanın yolu da öyle şahım şeyler değil. kendini insanlarla kıyasladıkca tatmin olmazsın. kendini tanır kendini bilirsen herkes tatmin olur kendini insanlarla kıyasladığın sürece tatmisizliklerin her alanda devam eder. bunun senin ahım şahım birisi olmanla bir alakası yok seninle alakası var.. bizde gençken değişik düşüncelere kapıldıkda, insan hakikaten değerli bir varlıkmış. kul olarak kendi değerini bilmezsen böyle çetrefillere girmek kaçınılmaz olur. zaten güzelsindir de yakışıklı olsan zengin olsan da böyle çetrefillere girerdin. bundan kurtulmanın yolu kulluğun insanın ve kendinin değerini bilmek.

  unicefde şurada burada, dünyadan değişik değişik yerlerinden değişik değişik insanların resmini arka arkaya koyarlar. insanlara en sevimli geleni kıvır kıvır saçlı afrikalı toz içinde gülen bir bebe olur. izlerken aklıma gelmişti; bizim burada olsa bu bebe saçlarını düzleştirecem diye aklı çıkar, para verir kuaförden çıkmaz.sağını solunu düzeltecem diye uğraşır, afedersin hem o kadar uğraşır, hem kendini rezil eder değişik bir şey olur, hem kendini beğenmez,hemde kınanır diye düşünmüştüm.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder