Geçimsiz kadınla yaşamak 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Geçimsiz kadınla yaşamak


  Selamünaleyküm,
  Ben Yurt dışında yaşıyorum ve burada dört kardeşiz.
  Benim bir problemim var ben 22 yıldır evliyim.Karımın yüzünden aşağı yukarı 10 yıldır abilerimle ablamla trdeki akrabalarla kontağım yok hepsiyle küstü karım.En sonunda benim trdeki 80 ve 86 yaşındaki Anam ve Babamla kavga etti onlarlada arası bozuldu.Küsmesi benim umrumda değil fakat banada engel oluyor onun yüzünden kimseyle görüşemiyorum istemiyor.Yani anlayacağımız tüm sülalemi kuruttu.Bayramlarda dahil görüşmüyoruz.
  Ben son zamanlarda çok bunalımdayım kafayı yiyeceğim ayrılmayı düşünmüyorum fakat bir türlü yapamıyorum önceleri çocuklar ufak diye yapamadım ama şimdi büyüdüier ha bu arada iki erkek çocuğumuz var.Kendisi bütün ailesiyle görüşüyor bana geldimi ailemi kötülüyor ve görüşmemi istemiyor.Bu tür hikayeler filmlerde olurdu inanılır gibi değil,yani küsmesinin sebepi ceviz kabuğunu doldurmaz hep önemsiz konular.
  Sizlerden ricam ama lütfen dosdoğru söyleyin ne yapayım?.
  Lütfen yorumsuz bırakmayın teşekkürler.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Omer Faruk Devamlı Üye
  Omer Faruk
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,600
  Tecrübe Puanı: 17

  Yorum: Geçimsiz kadınla yaşamak


  Sevgili kardeşim,

  Senin yaşadığın ne ilk ne de son. Kadınlar ve erkekler AKRABA meselesini yönetemedikleri için sonunda evliliklerini bitiriyorlar. Yine siz 22 yıl sürdürmüşsünüz. Ben de yurtdışında aile danışmanlığı yapan bir kardeşinizim. Bu tür olayların çözümlenmesinin iki yolu var; ya ailenizden her ikinizin de razı olacağı bir büyüğünüzü hakem kılmak ve onun görüşlerine göre hareket etmek, ya da yakınlarda müslüman bir aile danışmanı varsa gidip onunla görüş alışverişi yapmak.

  Zaten kendi aranızda çözebilseydiniz 22 yılda çözerdiniz. Unutmayın çözülmeyen problemler, halı altına süpürülmüş çöplük gibidir. Şimdi sizi etkiler yarın çocuklarınızın evliliklerini etkiler. Bununla da kalmaz muhtemelen çocuklarınız da annelerini örnek alarak en ufak bir problemde sizden kopabilirler.

  Allah yardımcınız olsun, selametle kalın.


+ Yorum Gönder