Konusunu Oylayın.: Biri hiç görmediği bir şeyi hayal edebilir mi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Biri hiç görmediği bir şeyi hayal edebilir mi
 1. 15.Mayıs.2017, 15:24
  1
  Misafir

  Biri hiç görmediği bir şeyi hayal edebilir mi


  Biri hiç görmediği bir şeyi hayal edebilir mi Mumsema Bir insan daha önceden görmediği birini hayal edemez' sözü doğrumudur? ve biri bu sözü duyduğu halde hiç görmediğin bir insanı hayal et derse bu günahmıdır/küfürmü/şirkmidir? Yani geçmişte tam olarak ne yaptı ne dedi bilmiyor ve bunu hatırlıyor eğer yanlış birşey söylemiş ise nasıl tövbe etmeli? Nasıl tövbe etsin ?? Kişi çok korkuyor acana şirkemi küfüremi girdim diye. Nasıl tövbe etsin? Yani nasıl dua etsin ? Tövbe istiğfar et demeyin yani tam olarak nasıl tövbe etsin diye soruyorum?


 2. 15.Mayıs.2017, 15:24
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Bir insan daha önceden görmediği birini hayal edemez' sözü doğrumudur? ve biri bu sözü duyduğu halde hiç görmediğin bir insanı hayal et derse bu günahmıdır/küfürmü/şirkmidir? Yani geçmişte tam olarak ne yaptı ne dedi bilmiyor ve bunu hatırlıyor eğer yanlış birşey söylemiş ise nasıl tövbe etmeli? Nasıl tövbe etsin ?? Kişi çok korkuyor acana şirkemi küfüremi girdim diye. Nasıl tövbe etsin? Yani nasıl dua etsin ? Tövbe istiğfar et demeyin yani tam olarak nasıl tövbe etsin diye soruyorum?

 3. 18.Mayıs.2017, 00:25
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 28,694
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Biri hiç görmediği bir şeyi hayal edebilir mi
  Tövbe demek, PİŞMANLIK demektir. Tövbe et demeyelim de sana ne diyelim Allah aşkına? Önceden görmediği birini hayal etmek veya hayal etmemek şirk veya günah değildir.


 4. 18.Mayıs.2017, 00:25
  2
  Yönetici  Tövbe demek, PİŞMANLIK demektir. Tövbe et demeyelim de sana ne diyelim Allah aşkına? Önceden görmediği birini hayal etmek veya hayal etmemek şirk veya günah değildir.
+ Yorum Gönder