5 üzerinden 4.06 | Toplam : 31 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Namazı sürekli kılmak için ne yapmalı

  Selamun aleykum hocam ben namaz kılmayı çok istememe rağmen bir kılıp bir bırakıyorum sürekli kilabilmek için nasıl bir duada bulunmam lazım nasil istikrar saglayabilirim..

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici

  Yorum: Namazı sürekli kılmak için ne yapmalı

  Aleykum selam. İlk önce 5 vakit namazların sana Allah'ın bir emri olduğunu bilmelisin. Kılmadıklarının hesabını vereceğini ve bunun cezasının olacağını sürekli aklında bulundurmalısın. Ayrıca asıl olan Allah'ın rızasını kaybetme korkusu olmalıdır. Kendini sürekli hesaba çekmelisin. Ölümün ne zaman geleceği belli olmadığını ve bu gününün en son gün gibi olduğunu düşenerek namazlarına dört elle sarılmalısın.


 3. 3
  Misafir

  Yorum: Namazı sürekli kılmak için ne yapmalı

  Güzel kardeşim namazı daimi kılabilmek için bu arkadaşın dediğine ilave olarak sunnetleri öğren ve sunnetlere tabi ol. Kuran oku ve nafile olarak namaz da kıl. En güçlü sünnet sakal bence daha çok ilim öğren alim ve ulemanin sohbetinden ayrılma. Tuzlanmayan et koktugu gibi bunlardan ayrılan beden lerde çürur!!! Selamun Aleykum


 4. Reklam

 5. 4
  Misafir

  Yorum: Namazı sürekli kılmak için ne yapmalı

  Hayirli aksamlar hocam bende icimde vesvesem var surekli namaz kilmak ve kapanmak istiyorum ama cesaretim yok namazi baslayip birakiyorum bana yardim edermisiniz tskler


 6. 5
  Teamezer98 Üye
  Ben de hep başlamak istiyordum. Babamın kıldığını görünce arada takılırdım. Sonra bilgisayar başında oturmaktan ona da takılamadım. Bir gün cumaya gittiğimde hoca vaaz veriyordu. "Adamın biri şu ayın başında namaza başlayacağım diyor. Ayın başı geliyor hicriye göre demiştim diye kıvırıyor kendince. Sonra neyse öteki ay kılarım derken adama araba çarptı öldü gitti." Bu vaazı duyduktan sonra yarın bile demedim gittim 5 vakit namaza başladım. Telefonuma namaz vakti uygulaması indirdim. İnternetten yaklaşık 1 ay (ezberleyene kadar) hangi vakit nasıl kılınır diye baktım. Evde sıkılırım diye camide cemaatle kıldım. Kaza namazlarımı kesinlikle telefonuma not ettim. Ve şu düşüncem beni namaza iyice yakınlaştırıyor. Allah'ın huzuruna çıkıp O'ndan birşeyler istemek, dua etmek varken niye namazı bırakayım. Zaten vicdanım da bırakmama katiyen izin vermez. Umarım bunlar sana yardımcı olur. 5 vakit namaz kılıyorum diyebilmek bile benim için bir şeref onur gurur kaynağı.


 7. 6
  mum Kişisel Rütbe
  Namazda süreklilik için Alimlerden yardım alın, kitaplarını okuyun, sohbetlerini dinleyin ve mümkünse ziyaret edin tavsiye alın.

  Örnek bir dohbet
+ Yorum Gönder