+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yuva yıkmak zina yapmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yuva yıkmak zina yapmak

  Sual: Evli olduğunu bilmiyorken evli biriyle sarhoşken 1 kez zina yapan ve tövbe eden kişinin durumu nedir? Bu kişinin eşi öğrenir de yuvası yıkılırsa sorumlusu evli olduğundan habersizken zina eden kişi mi olur yoksa bunun, aldatmanın sorumluluğu evli eşin üzerinde midir? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Yuva yıkmak zina yapmak


  Reklam  Cevap: Zina yapmakla her ikisi zaten en büyük günahlardan birini işlemişlerdir. Evli olup olmaması ayrı bir konudur. Bilmeyen kişi evlilikle bir ilgisi olmayabilir ama bu haram açısından pek bir şeyi değiştirmez. Evli olmasa idi bunu yapmak helal mi olacaktı? haşa bu yine zina olmuş olacaktı. Her durumda tövbe etmeli ve asla bir daha zinaya götüren kimselere yaklaşmamalıdır.

 3. Misafir
  cevabınız için teşekkür ederim. zina için tövbe büyük bir vicdan azabıyla yapıldı...
  niyet bir evliliğin yıkılması değilken böyle bir duruma düşmüş birinin psikolojisini düzeltmesi için ne yapması gerekir? yuva yıkmış olabilirim, benim de yuvam olmayacak diyerek her gün yaşanan vicdan azabı ve üzüntüden kurtulmanın bir yolu var mıdır?
  zinanın günahı bekar biri için evli veya bekar biriyle olma durumunda aynı mıdır, bilmeden de olsa yuva yıkmak gibi sonuçlar için ayrıca cezalandırılır mı?

 4. mum
  Administrator
  Üzüntü bir ömür sürsün ki bir daha bu günaha dönülmesin.
  Bekarın zinası ile evlinin zinası arasında fark var tabi ki... Evliyken zina yapmak daha büyük günahtır.

 5. Misafir
  cevap için teşekkürler...
  ben burada zina eden bekar kişiyim ve bu durum ortaya çıkıp da yuva yıkıldıysa günahı benim üzerimde midir bunu öğrenmek istiyorum. büyük bir vicdan azabı yaşıyorum acaba ortaya çıkmış ve benim yüzümden yuva dağılmış mıdır diye.

 6. emre
  Devamlı Üye
  Sarhoşluğunu evli olduğunu bilmediğini bahanemi ediyorsun. Hangisi daha ufak günah hepsi en büyük günahlardandır.
  İçki kötülüklerin anasıdır yaptıklarında o ananın çocuklarıdır. Bir yıkılma olduysa elbette bunda seninde katkın olmuştur. Allah'ın yolundan ayrılmamak üzere tövbe et başka yapacak bir şey yok.

+ Yorum Gönder