Konusunu Oylayın.: Günahtan sonra güzel sözler söylemek.

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Günahtan sonra güzel sözler söylemek.
 1. 19.Temmuz.2016, 11:04
  1
  Misafir

  Günahtan sonra güzel sözler söylemek.


  Günahtan sonra güzel sözler söylemek. Mumsema Merhaba Kolay gelsin hepinize.Sorum şöyle olacak ben de herkes gibi insanım 5 vakit namazımı kılıyorum,günde sübhanallah,elhamdürüllah,ALLAH-u ekber,La ilahe İLLALLAH veya peygamberimize salavat gibi sözleri söylüyorum fakat günlerde günah da işliyorum yani mesela kız gördüğüm zaman bakmamaya çalışıyorum gözümü çoğunda çeviriyorum ama bazen dayanamıyorum bakıyorum ve utanıyorum kendimden.Yani şöyle rahatça utanmadan bakmak değil de pişmanlık duyarak kendimden utanarak bakıyorum.Bunlar gibi küçük günahlar işleyen günahtan sonra sübhanallahi bihamdihi gibi sözler söylerek bu günahı silebilir mi acaba??Yani ben 10 tane günah işledim örnek veriyorum 11 kere de bunu telafi etsin diye bu gibi kelimeleri söylüyorum.Yaptığım anormal veya yanlış birşey mi??Bu sözler bu günahları siler mi??Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.


 2. 19.Temmuz.2016, 11:04
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Merhaba Kolay gelsin hepinize.Sorum şöyle olacak ben de herkes gibi insanım 5 vakit namazımı kılıyorum,günde sübhanallah,elhamdürüllah,ALLAH-u ekber,La ilahe İLLALLAH veya peygamberimize salavat gibi sözleri söylüyorum fakat günlerde günah da işliyorum yani mesela kız gördüğüm zaman bakmamaya çalışıyorum gözümü çoğunda çeviriyorum ama bazen dayanamıyorum bakıyorum ve utanıyorum kendimden.Yani şöyle rahatça utanmadan bakmak değil de pişmanlık duyarak kendimden utanarak bakıyorum.Bunlar gibi küçük günahlar işleyen günahtan sonra sübhanallahi bihamdihi gibi sözler söylerek bu günahı silebilir mi acaba??Yani ben 10 tane günah işledim örnek veriyorum 11 kere de bunu telafi etsin diye bu gibi kelimeleri söylüyorum.Yaptığım anormal veya yanlış birşey mi??Bu sözler bu günahları siler mi??Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.

 3. 21.Temmuz.2016, 09:38
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 28,783
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Günahtan sonra güzel sözler söylemek.
  Merhaba kardeşim. Her günahtan sonra o günahları silecek iyilikler, zikirler veya dualar etmek güzel bir şeydir doğrusunu yapıyorsun. Ama nasıl olsa Allah beni affediyor yapayım diye bir düşünce ile olmamalıdır. Sen elinden geldiği sürece harama bulaşmamaya gayret etmeye devam et ancak ne zamanda günaha girersen hemen tövbe ile iyiliklere yönel. Allah yardımcın olsun.


 4. 21.Temmuz.2016, 09:38
  2
  Yönetici  Merhaba kardeşim. Her günahtan sonra o günahları silecek iyilikler, zikirler veya dualar etmek güzel bir şeydir doğrusunu yapıyorsun. Ama nasıl olsa Allah beni affediyor yapayım diye bir düşünce ile olmamalıdır. Sen elinden geldiği sürece harama bulaşmamaya gayret etmeye devam et ancak ne zamanda günaha girersen hemen tövbe ile iyiliklere yönel. Allah yardımcın olsun.
+ Yorum Gönder