Uyurken birinin dokunduğunu hissetmek 5 üzerinden 3.87 | Toplam : 45 kişi
 1. 15
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Uyurken birinin dokunduğunu hissetmek


  Şimdi dün uyurken rüyamda babamın gelme gelme gelme diye sesini duydum lakin görüntü yoktu sonra uyur vaziyette iken birisi kulağımın dibinde çok kalın bir sesti anlaşılmaz şekilde tek kelimeli bir şey söyledi grrookk tarzı bişeydi sanırım anlamsız bir şeydi sonra o sesi duyduktan sonra yarı uyanık yarı uykulu haldeyken sağ kolumun üzerine doğru yatıyordum birisi sol omzumu tutup soluma çevirmeye başladı ilk bağıracaktım lakin dudaklarım sadece birbirne çarptı pürff sesi çıktı o kadar sonra içimden besmele çektim 2. besmele çekişimde tamami ile uyandım ardından gözlerimi açmadan uyumaya devam etmeye çalıştım lakin nafile sanki odada biri var hissine kapılıyordum ardından besmele ihlas fatiha surelerini duasını okudum ve okudukça vücudum karıncalandı okudukça karıncalandı bir ürperti gelir ya bazen insana o tarz bişey oldu artık okduktan sonra bi zaman sonra karıncalanma durdu bu sefer okuyunca duları karıncalanma geçti lakin sonra annemi çağırdım saat 05.00 civarı idi annemde geldi karabasan dır dedi seni sırt üstü yatırıp boğmaya çalışmıştır belki dedi sonra bana ayetel kürsü ihlas suresi okuyup yatağına geçti bende bir yarım saat sonra tekrar uyudum sizce durum nedir yorumunuzu merakla bekliyorum saygılar...


 2. 16
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,735
  Tecrübe Puanı: 18

  Yorum: Uyurken birinin dokunduğunu hissetmek


  Selamün Aleyküm,

  Öncelikle şunu belirtelim, karabasan denilen olayın cinlerle hiçbir alakası yoktur. Bu alakayı kurmaya çalışma iki sebepten kaynaklanmaktadır;

  1- Daha önce tıbbi bulguların ve insan anatomisindeki özelliklerin bilinememesi
  2- Üçkağıtçı cinci geçinen hoca taslaklarının bu işten para kazanmasıdır.

  Bu olay tamamıyla tıbbi bir meseledir Tıptaki ismi ise en fazla 1 dakika süren geçici uyku felcidir. Genellikle çocukarda, ağır stres geçirmiş insanlarda ve çok fazla kan kaybından dolayı zafiyete uğramış yeni doğum yapmış kadınlarda görülür.

  Bu duruma aynı zamanda bazı sesler, halüsünasyonlar da eşlik edebilir. Kişinin bu duruma düştüğü zaman (ben de yaşamıştım) sakince beklemesi yeterlidir. Tıpkı kötü bir rüya gördüğümüzde uyku ile uyanıklık arasında "çok şükür rüya imiş" diye rahatladığımız gibi.

  Unutmayın, insan bilmediğinden korkar!

  Allah'a emanet olun, Allah'tan emin olun.


 3. 17
  ixa Üye
  ixa
  Üye

  Üye No: 117067
  Mesaj Sayısı: 125
  Tecrübe Puanı: 2

  Yorum: Uyurken birinin dokunduğunu hissetmek


  Sabah ezanı ve ya öncesi yaşanılan ya da görülen rüyalar genelde sahihtir..Lütfen yatağınız kıbleye doğru olmasın,yani ayaklarınız kıble tarafında olmasın,onun yerine yan yattığınızda sağ tarafınız kıbleye gelecek şekilde konumlayın yatağınızı,sünnet olanda budur.Eğer kıbleye doğru uyuyorsanız,yani ayaklarınız kıbleye doğruysa,şeytan ve cinlerin güneş doğum esnasında size bulaşması kolaylaşıyor.Bunların dışında namaz için uyandırılabilir ve ya fiziksel temasa yakın temaslar,uyarılar alabilirsiniz,ancak bunlar kesinlikle fiziksel değildir.4.boyutu algılamaya kapalı olduğumuz için biz öyle zannederiz.
  Küçük ve ya ergen yaştaki çocukların güneş doğum vakti ve ya buna yakın vakitlerde '' birini görmesi,yatağına birinin uzanması,ve ya biri tarafından sarılınılması cinni bir durumdur,felak,nas,ayetel kürsiyi bol bol okuyun ve çocuklarınıza da öğretin.Benim başıma da geliyordu çocukken hatta bazen farkında olmadan evden çıkıyormuşum.

  Şeytan ve ya cin musallat olmuş,okumanın etkisiyle karıncalanan vücudun,cinin ya da şeytanın senden kaçtığına işarettir.Araf suresi 201.ayetini ve mealini oku.ne dediğimi anlayacaksın.


 4. Reklam

 5. 18
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,735
  Tecrübe Puanı: 18

  Yorum: Uyurken birinin dokunduğunu hissetmek


  Selamün Aleyküm Kardeşim,

  Şu söylediklerinizin İslam'a göre hiçbir delili yoktur;

  Alıntı
  Sabah ezanı ve ya öncesi yaşanılan ya da görülen rüyalar genelde sahihtir.
  Alıntı
  Eğer kıbleye doğru uyuyorsanız,yani ayaklarınız kıbleye doğruysa,şeytan ve cinlerin güneş doğum esnasında size bulaşması kolaylaşıyor
  Alıntı
  Küçük ve ya ergen yaştaki çocukların güneş doğum vakti ve ya buna yakın vakitlerde '' birini görmesi,yatağına birinin uzanması,ve ya biri tarafından sarılınılması cinni bir durumdur
  Alıntı
  Şeytan veya cin musallat olmuş,okumanın etkisiyle karıncalanan vücudun,cinin ya da şeytanın senden kaçtığına işarettir.
  İslam'da delil olmadan konuşmak ALLAH ADINA KONUŞMAKTIR. Bu ciddi bir vebaldir. Delilden kastımız ise;

  1- Kur'an
  2- Sahih Hadis
  3- Kıyas
  4- İcma'dır.

  Bunlardan deliliniz yok ise sakın ola ki İSLAM ADINA KONUŞMAYINIZ! vesselam!


 6. 19
  Acenath000 Üye
  Acenath000
  Üye

  Üye No: 116406
  Mesaj Sayısı: 29
  Tecrübe Puanı: 1

  Kardeşlerim benim kuzenimde de ayni sorun var birden yataktan siçrar bazen ağlar dokundu der üzerimde der gördüm der. Bende de vardi hatta ben yatakta acidan kivranirdim.
  Kesinlikle korkutmak istemem allah için yanliş anlamayin dikkat edin
  ne zaman tövbe edip namaza başladiysam geçti ve bu tür şeylerin hepsi musallatlardan olur kim ben musallatli değilim dese de inanmayin bir çoğuna çünkü musallatsiz insan kalmadi bu halde ahir zamanda.
  Idrar siçramasina müziğine kalbine çok çok dikkat edin allaha siğinin

  alakası yok neler yazdığınız farkında mısınız?
  nerden buluyor sunuz böyle şeyleri ?
  vücudunun karıncalanması cinlerin kaçması değil varlıklarını hissettirmesidir bunu kendim yaşadım kuran dinlşiyorum diye her yerim uyuştu canımı yaktılar bu onların kaçması değil yapmamam için verdiği zarardı


 7. 20
  ixa Üye
  ixa
  Üye

  Üye No: 117067
  Mesaj Sayısı: 125
  Tecrübe Puanı: 2

  1.alıntın için: 939 - Tirmizi'de Ebu Said'den şu rivayet kaydedilmiştir: "En sadık rüya seher vakitlerinde görülen rüyadır."
  Tirmizi, Ru'ya 3, (2275).
  2.alıntın için: Ben başıma birden fazla gelen bir meseleden dolayı yazdım,yazdığım şeyin delile ihtiyacı yok.Ayaklar kıbleye doğru bir şekilde uyunması alimlerin ortak görüşüne göre edebi olarak, hoş kabul edilmemiştir.Mekruh olarak kabul edilmektedir.Peygamber efendimiz sağ tarafına uzanarak uyurdu ve bu sünnettir,şimdi sen sağ tarafına uyumak istediğinde yüzünü kıbleye mi dönersin yoksa arkanı mı ?
  3.alıntın için: bahsettiğim durum,tecrübe edilmiş bir durumdur,İslamın hiç bir temel akidesini incitmez,hiç bir hadise ters düşmez,hi bir kıyas ve icmaya muhalefet etmez.Ayrıca cinni değildirde nedir,melekler mi yapıyor dersin ?
  4.alıntın için: karıncalanmayla kastettiği tüylerin ürpermesi,vücudunun titremesi, manevi bir duruma tepki vermesinden başka ne olabilir.Bu gibi konular için delil gösteremeyiz,bunun başına gelmesi gerekir.

  Bunların dışında genel olarak Allah adına konuşmuyorum,başıma gelen şeylerden yola çıkarak,Allah'ın bana verdiği akılla düşünüyor ve sonuçlar çıkarıyorum.Konuştuğum şeyler hakkında daha fazla delilde getirebilirim fakat gerek duymuyorum.Müslüman köle değildir,kuldur ve düşünen,ölçen, biçen,kıyaslayan,ayet ve hadisler ışığında karar verendir.Bahsettiğim şeyler kıyas ve icma içindedir.Ayete ve ya hadise aykırı değildir.Herkes sizin gibi ezbere gitmek zorunda değil :) Benden alıntıladıklarının aksine delil getirmeni istiyorum...

  Alakası yok diyorsun,bana benzer bir pencereden yazıyorsun..senin söylediğinle,benim söylediğim neticede zan.Allah bilir doğrusunu.Ha kaçması ha varlığını hissettirmesi..Onlar zarar veremezler,tuzakları da zayıftır.Ne biliyorsun belki Kuranı temiz bir dinleyişle dinledin ve senden kaçtılar yani seni terkettiler.Gördün mü bak bu da bir zan..


 8. 21
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,735
  Tecrübe Puanı: 18

  Sevgili kardeşim,

  Din sizin tecrübelerinizin üzerine bina edilemez. Belki bu söyledikleriniz bilimin teori kısmında olabilir ama din olamaz.

  En sadık rüyaların seher vakti görüldüğüne dair hadis ise yaklaşık 7 isnadında zayıf 3 isnadında ise "münker"dir. Bunların hadis ilmine göre ne demek olduğuna bakabilirsiniz?

  Cin gibi insanların çokça meşgul olduğu ve gizemli bulduğu önemli bir meselede böyle isnadlara dayanılarak ya da "kendi tecrübelerim" diyerek görüş belirtilemez çünkü Allah sırf bu tür İslam öncesi hurafeleri boşa çıkarmak için CİN SURESİNİ indirmiştir.

  Allah'ın kesin ayetleri varken isnadı zayıf ya da münker hadislerin hükmü sunulamaz. Sebebi ise tıpkı bugün olduğu gibi Rasulullah (A.S)ın geldiği dönemde de müşrikler Cinlerden çok korkar onlarda olağan dışı güçler vehmederlerdi bunu destekleyen çokça da hurafe inançları vardı. Bunları boşa çıkarmak için Allah CİN suresini indirdi.

  Hurafeci ve bu işten para devşiren üçkağıtçılara CİN suresi yeter. Allah'a emanet olunuz, uyanık olunuz, selametle...


 9. 22
  2323 Misafir
  Misafir

  Selamın aleykum saat gece 5.30 gibi sırtım duvara dönük uyuyordum rüyamda bana nazarmı değmiş musallatmı var diye bakılıyordu adamın musallat dediği anda sağ omzuma birşey dokundu tırnakları hissetcegim şekilde sanki gerçekte dokanmış gibiydi o anda uyandım.
  Ezana kadar uyuyamadım.


 10. 23
  Jveyn Misafir
  Misafir

  Selamun Aleykum 2-3 yıl önce sağ veya sol tarafa doğru dönük bir şekilde uyurken sırtıma birşey parmağıyla dokunuyordu ve kaskatı kesiliyodum yavaş yavaş ona dönmeye çalışırken o bırakıp kaçıyordu bir keresinde kaçarken ben bunu gördüm siyah birşeyde uçarak duvarın içinden geçti gitti gele gele alıştım iyice korkmuyorum en son geldiğinde acaba beni tutup gezdirebilirmi diye düşündüm 2-3 saniye içinde hızlı bir şekilde uçmaya başladım evimi gördüm yantaradtaki arsayı 5-6 saniye sonra tamam yeter dedim ve yatağıma geldim bu nedir ve son 1 yıldır falan gelmiyor bazı arkadaşlarım inanmıyor anlattıklarıma fakat son derece doğru 😂


 11. 24
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selâmün aleyküm dün gece gördüğüm rüyadan çok korktuğum için yazmak istedim tam uykuya daldığım sıra başımın arkasında bir ağırlık hissettim Sanki bir eliyle başıma bastırıyordu sonra gözümü açtığımda tam karşımda duran küçük biri vardı başımı kaldırmaya çalışırken uyandım rüyada gördüğüm yer yatağımdı yine sanki gerçek gibiydi


 12. 25
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba , 17 yasındayım dün sabah 5 de uyurken önce kalp atışlarım hızlandı daha sonra birden birisinin üst dudağıma vurduğunu hissettim ve anneme seslenmeye çalıştım fakat 2-3 dk ağzımı bile açamadım bu konu hakkında fikirlerinizi yazıp beni aydınlatırsanız çok sevinirim çünkü çok fazla korktum


 13. 26
  eda2424 Üye
  eda2424
  Üye

  Üye No: 120756
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamün Aleyküm.. Ben gece uyuyordum baktım arka kafam o kadar kaşınıyordu ki sonra uykuya devam ederken arka kafama başkasını elini(kim olduğu bilmiyorum)kafamı kaşıdı o kadar rahatladım ki sonra uykuya devam ettim ama o eli arkamda nasıl gördüm anlamadım arkama dönmedim bile o eli görmek beni de şaşırttı bunu sebebi ne olabilir?


 14. 27
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,937
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Özellikle uyku esnasında bu tür şeyler yaşamak normaldir. Bunu ya kişi kendisine yapmış olabilir yada rüya halinde bunu görmüş ve gerçekmiş gibi hissedebilir. Başka anlamlar çıkarmak ve gerçekte biri mi vardır demek doğru değildir.


 15. 28
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Uykumda sol omzuma birinin tıkladığını hissettim ayet el kursiyi okudum ama tekrar tıklama devam etti yine okudum dua ama gitmedi bende kötü bir şey olsa dua edince gider diye düşündüm arkamı döndüm bir erkek vardı dedim ki çocuk yapmama yardım et dedim beraber olmaya çalıştık ama sonra uyandığımda neden böyle birşey dedim kendi kendime bu arada evliyim çocuğum bir türlü olmuyor sürekli kafamda o da var şimdiden çok teşekkür ederim.


+ Yorum Gönder
Git İlk 123 Son