Defalarca yemin edip bozmanın kefareti 5 üzerinden 4.33 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Defalarca yemin edip bozmanın kefareti


  birşey için çok büyük yemin ettim bozdum yine ettim bozdum belkide 10 larca kez ettim bozdum şimdi kaç tane yemin edip bozduğumu hatırlamıyorum kaç tane kefaret vermem gerek ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Defalarca yemin edip bozmanın kefareti


  Hatırladığı sayısı kadar tutulması lazım gelir lakin nafile oruç tutarsa bu onun yerine geçer ama bir müslüman defalarca bir işte Allahın adını verip bozuosa yani güvenilmez biridir bunun için her işte Allah adına yemin etmek doğru değildir ve bunlardan ders almak lazım gelir ağzımızı yemine alıştırmmak lazımdır


 3. 3
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör
  Şema - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 8,222
  Tecrübe Puanı: 92

  Cevap: Defalarca yemin edip bozmanın kefareti


  Alıntı
  kaç tane kefaret vermem gerek ?
  Kaç yemin ettiğini ve bozduğunu hatırla ve her bir bozduğun yemin için bir yemin kefareti gerekir.


 4. Reklam

 5. 4
  Dilaraaa Üye
  Dilaraaa
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 04.Temmuz.2017
  Üye No: 113358
  Mesaj Sayısı: 9
  Tecrübe Puanı: 1

  Yemin kefaretini defalarca bozmak


  Merhaba arkadaşlar, benim sorum şu ben defalarca yemin bozdum 9 kere falandır bu hani 3 gün ardarda oruç tutarım diye düşündüm ama bir yerde öğrenci olmanız bişi ifade etmiyormuş on fakiri doyurmak gerekiyormuş oruç tutmak bişi ifade etmezmiş yemin kefareti için. Şimdi şöyle bişey var babam hasta hatta ramazan ayında fitre parasını bize getirdiler bizde verdik ama ben 90 fakiri nerden bulucam okul bana kredi veriyor onlarla mı ödeyim diyorum ki buda geri ödemeli. Hadi 10 fakir için yapabildim desem diğer kalan kısmı nasıl yapıcam bilmiyorum benim oruç tutmam doğru olur mu bir kere iki kere bozmuş olsam hadi bi şekilde belki. Ama 9 u içinde ayrı ayrı yapmam gerekiyor bir kazancım yok çalışmıyorum baba parasıylada ödenmez azda değil napıcam lütfen bana akıl verin. Şimdiden allah razı olsun.

  Arkadaşlar ben 9 kere falandı yanlış hatırlamıyorsam yeminimi bozdum ama bu fitreyi nasıl vericem bilmiyorum. diyelim fitre bu sene 15 tl. Ve her yemin için 10 fakir doyurmak lazım. o zaman 1350 tl falan ödemem gerekiyor toplam. ben bunu bir fakire 1350 tl olarak ödesem olur mu yada bu 1350 tl nasıl ödeyim kaça böleyim ama şuanda 1350 tl yok çalışmıyorum öğrenciyim baba parasıylada ödenmez heralde bilmiyorum yardım edin nolur. Oruç tutsam olur mu emin değilim düşünmekten uyuyamıyorum.


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,944
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Baba parası ile değil sen kendi paran var ise ödemeye gücün yetiyorsa o zaman fakirleri doyurursun ama buna gücün yoksa o zaman her yemin için 3 gün arka arkaya oruç tutmak yeterlidir.


+ Yorum Gönder