+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

  Reklam

  Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım Mumsema çok büyük bir günah işledim daha yeni farkına varabildim ama her seferinde af diliyorum vicdan azabı çekiyorum.

  15 yaşındayım kendimi bildim bileli aile içi çok sorunlar yaşadım maddi sıkıntılar hep huzuru kaçırdı. İlk ne zaman başladığımı hatırlayamıyorum fakat son 3 sene içinde diyelim bir şeyler çaldım .Annemin cüzdanından ,arkadaşlarımdan , teyzelerimden .Çok çok pişmanım tövbe ettim bir daha tekrarlanmayacağına dair yemin ettim kimseye bir şey anlatamadım aklıma her geldiğinde af diliyorum ancak kendimi asla affedemiyorum acı çekiyorum.Psikoloji de araştırdım kleptomani hastalığına benziyor biraz .Allahım beni affeder mi

 2. melle
  Devamlı Üye

  Cevap: Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım


  Reklam


  Kul hakkının affı, sadece tövbe etmek ile bitmiyor. Önce hırsızlık yaptığınız kişlerin hakkını verin, helallik dileyin sonra tevbe edin.
  Bu şekilde davranırsan Allah affeder.

 3. biradam736525
  Üye
  Selamun Aleyküm bir lise öğrencisiyim.Daha önce defalarca paraya ihtiyacım oldu sigaram bitti diye diye ailemden ve diğer akrabalarımdan gizlice para almıştım ve miktarıda çok para biriktirmekle ödeyebileceğim kadar fazla.Ayrıca gizlice parasını aldığım akrabalarımda başka ülkelerde şehirlerde yaşıyorlar hem parayı biriktiremiyorum hemde biriktirsemde onları bulamam hadi buldum diyelim yüzlerine bakamam Helallik isteyemem ALLAH RIZASI için fikir verin.Ya ölürde parayı koymadan gidersem diye çok üzülüyorum.

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu bir kul hakkıdır. Kul hakkı ancak ödemek ve helalleşmekle ödenebilir. Bunu yerine getirmek için çalışmak zorundasın. ğer helallik istemenin sakıncası olacaksa o da kalabilir ama hakkı sahibine ulaştırın.

 5. biradam736525
  Üye
  Sağolun birde sadece parayı biriktirip aldığım kişinin adına bir yere hayır yapsam olurmu

 6. Yaralı Melle
  Süper Moderator
  Parayı sahiplerine verme imkanı yoksa onların adına bir yetime ver

+ Yorum Gönder