+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İçinde iki kişinin aşkını anlatan bir roman yazsam günah olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçinde iki kişinin aşkını anlatan bir roman yazsam günah olur mu?

  Sual: Ben genç bir yazar adayıyım. Acaba içinde iki kişinin aşkını anlatan bir roman yazsam günah olur mu? Yani bunlar sevgili olacak, el ele tutuşacaklar. Ve içinde cinsel içerik bulunan bir romanı okumak günah mıdır? ? 2. Trkaytkn
  Üye

  Cevap: İçinde iki kişinin aşkını anlatan bir roman yazsam günah olur mu?


  Reklam  Cevap: Hocam hayatı günah/sevap - haram-helal dairesinden götürürsen hiç bir faaliyette bulunma imkanın olmaz hayat siyah ve beyaz arasında geçmez bunların tonları da vardır.
  Malum soruna cevap verecek olursam o aşkı anlatmanda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum lakin içinde cinsel içerik bir kitap okumak günah olmasa da çok uygun bir şey olduğunu düşünmüyorum nefsani duygularını ortaya çıkarıp seni zina yapmaya zorlayabilir.

 3. imam
  Üye
  Günahları normal gösterecek ve teşvik edecek hiç bir yazı caiz değil
  Haramlara teşvik etmeden yazılabilir

 4. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Ben genç bir yazar adayıyım. Acaba içinde iki kişinin aşkını anlatan bir roman yazsam günah olur mu? Yani bunlar sevgili olacak, el ele tutuşacaklar. Ve içinde cinsel içerik bulunan bir romanı okumak günah mıdır?
  içinde haramı teşvik etmeyecek sözler bulunmuyorsa uygundur.

+ Yorum Gönder