+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Namaz için sütre neden konur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz için sütre neden konur?

  Sual: Selamun aleykum din kardeslerim. Dun aksam teravih namazina 20 dk kala camiye girip arka tarafta aksam namazini edaya basladim bu esnada hoca efendi vaaz halindeydi. Derken yasli bir amca tam onume bir tabure koydu secde ederken tabure tam gosuz hizama geldiginden biraz yana kayip tabureyi vucudumla yana ittirdim. 2 rekatta baska bir amca yine tabureyi onume koydu ve yine ayni islemi tekrarladim. O kadar cok sinirlendim ki anlatamam. Ibadetimin verdigi huzur ile dusunmemeye calissamda cami cikisi bu olaya cok kizsamda o yapanlara hic bir sey demedim. Amcalar yasliydi farkina varmadimi yoksa yanlis zamanda mi namazi kiliyordum anlamadim. Size danismak istedim bu durumu. Saygilarimla ? 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Namaz için sütre neden konur?


  Reklam  Cevap: Namaz kılarken sütre edinmek peygamber efendimiz aleyhisselamın bir emridir herhalde bu amcalar senin koymadığın için böyle bir şey yapmışlardır. hadisi şerifte şöyle bir rivayet geçmektedir:
  Ebu Said (r.a.) den yapılan rivayete göre, Rasulüllah (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuştur: "Sizden biriniz namaz kılacağı zaman bir sütreye doğru namaz kılsın ve ona yaklaşsın. En başından sütre edinmek ve o şekilde namaza durmak gerekir. Allah'a emanet olunuz.

+ Yorum Gönder