5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Günah olmayan bir şeye günah demek

  Olay şöyle oldu annem öğlen yemek yemeye zorladı benim de iştahım yoktu ama zorla yedim ondan sonra annecim bir daha ısrar etme aç değilken yemek yemek günahtır israftır dedim.ama bir yerde okumuştum aklımda böyle kalmış kötü bir niyetle söylemedim şimdi araştırınca gördüm ki günah değil ama kalbi karartırmış benim günahım nedir lütfen cevaplayın tevbe ettim ama içim rahat etmedi.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Kişisel Rütbe

  Cevap: Günah olmayan bir şeye günah dedim

  Günah / Haram olan bir şeye günah değildir haram değildir demek küfürdür.
  Ama senin durumun farklı.
  Sen günah olan bir şey değil, mübah olan bir şey yapmışsın.


 3. 3
  Misafir

  Cevap: Günah olmayan bir şeye günah demek

  Çok sağolun içim rahatladı Allah razı olsun hayırlı geceler


 4. Reklam

 5. 4
  Misafir

  Cevap: Günah olmayan bir şeye günah demek

  kardeşim ramazanda oruçlu olduğu için küfürlü şarkı dinlemicem günah olur dedi bende her zaman da günahtır dedim bunun hükmü nedir.acaba vesvesemi?


 6. 5
  Misafir
  Es selamunaleykum Sosyal Medyalarda sevgilisi olan kişiler genellikle bunu ilişkisi başladı veya ilişkisi var şeklinde durumlar paylaşıyorlar. Buna gelen yorumlar ise Hayırlı olsun Allah ayırmasın şeklinde dualardır. Peki islam dininde harama helal demek küfürdür. Haram olan bir şeye Hayırlı olsun demenin hükmü nedir ? İnsanı dinden çıkarmaz mı?


 7. 6
  arifselim Yönetici
  Aleykum selam. Bu tür şeyleri yapmamak ve yapanları da tebrik etme gibi şeylerden de uzak durmak gerekir. Böyle gelişi güzel olur olmaz her konuda insanı dinden çıkarır mı demek doğru değildir. Bu yaptıkları bir haramı helal görmek değildir ama günahtır ve yanlıştır.


 8. 7
  Misafir
  Şöyleki abim piyano caliyordu bende ona calma gunah gunah dedim günah dememin sebebi eger komsulara ses giderse diyeydi bu yaptigim beni küfüre sokarmi


 9. 8
  abdullahbiri Üye
  İyi demişsin. Ne güzel. Kimseyi rahatsız etmemek gerek.


 10. 9
  Misafir
  Hakkinda kesin bilgimiz olmayan bir konu hakkinda gunahtir veya sevaptir demek şirkmidir


 11. 10
  mum Kişisel Rütbe
  Günah olan bir şeye günah değil demek

  Haram/Günah olduğunu bilmediğimiz şeyler hakkında susmamız gerekir, şayet bilerek bir şeye haram olmadığı halde haramdır dersek bu şirktir küfürdür.


 12. 11
  Misafir
  Esselamin aleyküm dun aksam sinemaya gittik arkadaslarla arkadas sprite aldi icecek bende gunah dedim gunah demem yani coca cola nin icine kattigi seyler olarak yani kotu maddeler kattigi icin dedim sirk olurmu napmaliyim 😯😣


 13. 12
  imam Özel Üye
  Günah olmayan bir şeye günah demek dğru değil bilerek denildi ise insanı dinden çıkarır, kelimei şehadet getirip tövbe etmek gerekir.

  Alıntı
  Esselamin aleyküm
  Selamı yanlış veriyorsun. SELAMUN ALEYKUM veya ESSELAMU ALEYKUM şeklinde verilir.


 14. 13
  Misafir
  Inşallah birşey olmaz. Kendini ye'se yani ümitsizliğe atma. Bu daha büyük günahtır. Allah'dan umudu kesmek. Bende tam bilmiyorum ama admin demiş ki haram olan birşeye helal denmesi küfür kelimesidir. Parite(bildiğimiz üzere içinde domuz ve domuzdan gelen maddeler ve alkol olmadığı için.) Haram degil. Sende buna karşın helaldir dememişsin. Uzulme sacede Tevbe edersin. Kelimei Sehadet getirirsin. Buda sen yanlış yaptın diye değil. Kul her an Allah'ı zikretmelidir niyeti ile söylemek güzeldir. Hem hadiste-bilmana- "imanınızı "la ilahe illalah" diyerek tazeleyin" mealinde hadis var. Sıkça tevbe istiğfarda çok iyi ameldir.


 15. 14
  Can42928 Üye
  Haram olan bir seye kufurdur demek insani dinden cikarirmi ?


+ Yorum Gönder
Git 12 Son