+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir kızla çıkmanın konuşmanın kendine eş aramanın hükmü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir kızla çıkmanın konuşmanın kendine eş aramanın hükmü

  Sual: Öncelikle merhaba ben size islamda bir erkeğin bir kızla münasebetinin derecesi ne kadar olmalı bunu soracaktım. Allah bizlere karşı cinse karşı bir sevgi vermiş. Bazen öyle bir an geliyor ki ben bu yaşlarda birini bulmazsam bir daha birini bulamam karşı cinsle mutlaka konuşmalıyım gibi düşünceler aklımdan geçiyor. Bunlar vesvese mi hakikat mi bilemedim. Allah eğer bize karşı cinse karşı bu kadar sevgi ve ilgi verdiyse neden onlarla konuşmamızı dahi yasaklamış. Yanlış anlamayın amacım Allahın kurallarını sorgulamak değil sadece mantığa oturtmak ve aklımdaki soruları gidermek istiyorum. Diyelim ki ben birini seviyorum ve gidip hemen onu ailesinden istemem mümkün değil çünkü günümüzde hemen hemen hiçbir aile bunu kabul etmez. Ve sevdiğim kişide bunu kabul etmez çünkü herkes önce bir sevgili olup birbirini tanıyıp ondan sonra evlenmek istiyor. Bu durumda söyleyin ben istediğim, sevdiğim kişiyle nasıl evlenirim. Bu arada yaşım da imkanımda evlenmeye o kadar müsait değil. Her yol sanki sevgili olmaya çıkıyor. Nolursunuz bana yardım edin kafam çok karışık. Allahında rızasını kazanarak sevdiğim kişiyle olmak istiyorum ve o kişiyle ileride evlenmek istiyorum nolur aklımdaki sorulara cevap verin. ? 2. Şii
  Emekli

  Cevap: Bir kızla çıkmanın konuşmanın kendine eş aramanın hükmü


  Reklam  Cevap: Kardeşim imkanım olsa da hayatımın o kesitini size göstersem. Ben de baştan aynı sizin gibi düşünüyordum. Sevdiğim kişi ile sevgili olmak zorundayım gibi bu nedenle direk evlenme teklifi etmedim(islama uygun yolla). Neyse herşey yolunda giderken öyle aksilikler çıktı ki keşke direk evlenme teklifi etseydim dedim durdum yıllarca.Yani olmayacaksa da o kadar zahmete acıya gerek yoktu gibisinden.
  Aklıma Hz. Ali'nin bir sözü geldi o sıralar yine "İslam'dan başka bir şey eken, ektiğini biçerken belalara uğrar."

  Allah eğer bize karşı cinse karşı bu kadar sevgi ve ilgi verdiyse neden onlarla konuşmamızı dahi yasaklamış.
  Senin kız kardeşin varsa onun başka bir erkekle konuştuğunda ne hissetiğini düşünürsen sebebi anlarsın.

  Sevdiğinizi önce Allah'tan isteyin.

+ Yorum Gönder