Konusunu Oylayın.: Nafakada alınan faiz harammı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Nafakada alınan faiz harammı?
 1. 07.Şubat.2014, 17:04
  1
  Misafir

  Nafakada alınan faiz harammı?


  Nafakada alınan faiz harammı? Mumsema Eski eşim evlenirken ve evlilik süresince beni çok maddi zarara uğrattı kocalık görevlerinide yerine getirmedi,üstüne benden takılarımı alamadığı için beni sokakta bıraktı.Boşanma davası açtım,bu arada dini nikahtan boşandık,mehirimi ödemedi,mehiri geçtim boşanma davasının avukat masraflarına kadar üstüme yıkmaya çalışıyor.Ve birikmiş nafakalarıda ödemeyeceğini söylüyor.Ben şimdi icraya vereceğim ama faiziyle birlikte alacak devlet.Bana toplasanız 10 milyara yakın borcu var.Faizi faiz olarak düşünmesemde o borcunu kapattırıyor olsam bu bana haram olurmu? Veyahutda devlet zaten kesip bana verecek bu parayı.Eğer o borca sayıp kullanamazsam bu parayı ne yapacağım?


 2. 07.Şubat.2014, 17:04
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Eski eşim evlenirken ve evlilik süresince beni çok maddi zarara uğrattı kocalık görevlerinide yerine getirmedi,üstüne benden takılarımı alamadığı için beni sokakta bıraktı.Boşanma davası açtım,bu arada dini nikahtan boşandık,mehirimi ödemedi,mehiri geçtim boşanma davasının avukat masraflarına kadar üstüme yıkmaya çalışıyor.Ve birikmiş nafakalarıda ödemeyeceğini söylüyor.Ben şimdi icraya vereceğim ama faiziyle birlikte alacak devlet.Bana toplasanız 10 milyara yakın borcu var.Faizi faiz olarak düşünmesemde o borcunu kapattırıyor olsam bu bana haram olurmu? Veyahutda devlet zaten kesip bana verecek bu parayı.Eğer o borca sayıp kullanamazsam bu parayı ne yapacağım?

 3. 07.Şubat.2014, 20:32
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,965
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Cevap: Nafakada alınan faiz harammı?
  Eski kocanız mihrinizi vermemekle ve size sahip çıkmamakla zulmetmiş ama siz de faiz alarak haddinizi aşmayın.
  Devlete müracatta faizi istemiyorum dediğiniz halde faiz alıp size veriyorsa iade etmelisiniz.


 4. 07.Şubat.2014, 20:32
  2
  Moderatör  Eski kocanız mihrinizi vermemekle ve size sahip çıkmamakla zulmetmiş ama siz de faiz alarak haddinizi aşmayın.
  Devlete müracatta faizi istemiyorum dediğiniz halde faiz alıp size veriyorsa iade etmelisiniz.
+ Yorum Gönder