Babamdan Nefret Ediyorum. 5 üzerinden 4.64 | Toplam : 11 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Babamdan Nefret Ediyorum.


  14 yaşıma kadar babamla aram iyiydi. Fakat sonra bozuldu. Bi konuda eksik olduğum için düşük not aldım.

  Oda Dershane hocana sorsaydın dedi. Ben sordum fakat bu konuyu sonra işliceğimizi söyledi dedim.

  Babam bana sorsaydın ben anlatırdım dedi.

  Bende Sen biraz agresif ve bagırar anlattıgın için senden özel ders almak istemiyorum dedim.

  Sonra kıyametler koptu. Evi terketmemi söyledi. Ve konuyu saptırar dershaneye 10 milyar (aslında 1600) ödediğini bana boşuna yatırım

  yaptığını ve sırf annemin hatrına beni öldürmediğini söyledi. Ve sayısız küfür edip konuyu tekrar saptırarak artık ondan hiçbir şey istemediği

  mi ima etti. İnterneti fln kesti. Ve artık benim sadece nefes almayı hakettiğimi ve benim şerefsiz oldugumu söyledi. Bunun üzerine içimden

  öyle şeyler geçtiki yemin ettim artık babam yeni bir düşman kazanmıştı ve ondan nefret ediyorum. Neredeyse onu uykusunda öldürücektim

  Şuanda ondan nefret ediyorum öldürmek istiyorum ama kendime bakamayacak durumda oldugum için çaresizim ne yapmalıyım ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Fetva Meclisi Moderatör
  Fetva Meclisi
  Moderatör
  Fetva Meclisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 6,562
  Tecrübe Puanı: 73

  Cevap: Babamdan Nefret Ediyorum.


  Değerli kardeşimiz Muhterem nureddin yıldız hocamızın İslam, Anne-Baba Hakkını Abartıyor mu? Diye Soran Müslümana Mektubunu okumanızı tavsiye ediyoruz..

  Şunu kesin biliyor olmalıyız: İslam bir dindir. Bu dini var eden de Allah Teâlâ’dır. İslam asla bir kültür hareketi, bir devlet sistemi, bir ekol ve benzeri şeylerle ifade edilmez. Bunu hepimiz bilir, itiraf ederiz etmek zorundayız da.

  Peki bu bilgimizin bizi götüreceği adres neresidir? İslam’ın bir evrensel kültür ve benzeri bir birikim olmasıyla Allah’ın dini olması arasında bizim izleyeceğimiz fark nedir?

  Cevabımız doğudan batıya her yerde aynıdır: İslam, Allah’ın dini olduğu için, onun üzerinde tek söz hakkı sahibi de Allah Teâlâ’dır. Bir tek kelimelik bir ilave veya eksiltme hiçbir şekilde mümkün değildir. Olmamıştır da. Önceki dinlerin mensupları bir iki kelime ilave etmek veya çıkarmak gibi bir hatayı irtikâp edince ellerindeki din kaldırıldı. Zira Allah’ın dini bir tek kelimelik ilave bile kaldırmaz. Nelere inanılması gerektiği, nelerin yapılıp yapılamayacağı birinci maddeden son maddeye kadar Allah Teâlâ tarafından Peygamberi Muhammed aleyhisselama öğretilmiş, o da bize tebliğ etmiştir. Kıyamete kadar da bu şekilde muhafaza edilecektir.

  Müçtehitlerin ve âlimlerin onca söz hürriyetlerine hatta söz söylemeye teşvik edilmelerine rağmen bir tek cümlelik ilaveleri olmamıştır, olamaz da. Olsa da onu hiçbir mü'min kabul etmez. Onların onca birikimi, kütüphaneleri dolduran eserleri sadece ‘söylenmiş olanı daha iyi izah etmeye yönelik gayretler’ dışında bir şey değildir. Kulların vazifesi onlara söylenmiş olanı anlamaya çalışmak, anladıklarının gereği ile de yaşamaktır.

  İslam’ın din olarak ne olduğu ve ne olmadığı, birinci derecede Allah’ın kitabı Kur'an’dan anlaşılabilir. Tek bir satırında dahi tereddüdümüz olmayan Kur'an, Allah Teâlâ’dan indiği günkü gibi berrak bir görüntü ile önümüzdedir. Kur'an’a müracaat edildiğinde yoruma gerek bırakmayacak şekilde maksat anlaşılır. İkinci derecede de Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin hadisleri bizim için İslam’ın ne olduğunu beyan eden resmi bilgilerdir. Sahih ve sarih olan bütün hadisler bu maksadı tahakkuk ettirir.

  Bu değerlendirmenin ardından şu bilgiyi net bir şekilde dillendirebiliriz: Kur'an ve hadisler, iman, ibadet, ahlâk ve Müslüman olmakla ilgili gerekenlerin tamamını ihtiva etmektedir. Kıyamete kadar da bu iki kaynağa Müslümanlık adına hiçbir ilave yapılamıyacaktır. Müslümanlık, bu iki kaynağın yaşanmasından ibaret olarak kalacaktır. Bu iki kaynak dışındaki bilgiler ve uygulamalar ise ‘açıklama, güncelleme’ şeklinde yer bulmuş hususlardır.

  Anne baba konusunda bir Müslüman’ın hiçbir söze gerek bırakmayacak netlikteki kurallar bizzat Kur'an ve hadislerin ele aldığı konulardandır. Kur'an, Allah’a iman gibi birinci dereceden ve yokluğu diğerlerini yok hâle getirecek bir iman konusundan sonra ANNE BABAYA İYİ DAVRANMAYI ikinci emir olarak zikretmektedir. Hadislerde de bunu teyit eden onlarca ifade sahih ve sarih bir şekilde mevcuttur. Yani Kur'an ve hadisler, anne baba konusunu sıradan bir ahlâk konusu olarak görmemektedir. Sıradan bir ahlâk konusu değil, birinci sırada iman konuları arasında görmektedir. Bunun tabii bir sonucu olarak da Müslüman, anne babasına ait meseleleri yöresel kültürü, çağdaş göreneği, ekonomik ve sosyal imkânlar gibi çizgileri aşabilen bir seviyede ele alır. Müslüman olmak, Kur'an gibi düşünmek, hadislerle konuşmak demektir. Bir aile içinde anne babanın yeri, onlar ölünceye kadar sadece ANNE BABA olarak görülebilir. Onlar için yaşlanma diye bir şey yoktur. Ahirete iman eden bir insan için, onlar öldükten sonra bile hâlâ anne baba olarak otoritelerinin devam ettiğine iman etme mecburiyeti vardır. Bir çocuğun yaşı ne kadar ilerlerse ilerlesin, torun sahibi olduğu var sayılacak olsa bile o, annesinin babasının çocuğu olarak kalmak zorundadır. Anne baba önünde yaşlanmış olmak mümkün değildir. Akidemiz böyledir, anlayışımız budur.

  İslam’ın kıyamete kadar değişmeden kalması ne anlama gelmektedir? İslam, Kur'an’da değişmeyecek ama ona iman edenlerin uygulamasında değişebilir diyebilir miyiz? Namazla ilgili hükümlerde bir farklılık, zamana uyumlu hâle getirilme söz konusu olamayacağı gibi Medine’deki bir anne-baba ile kıyamete bir ay kala kutuplardaki bir anne-baba, Müslüman bir çocuğun gözünde aynı olmalıdır. İslam’ın değişmiyecek oluşuna iman budur. Değişmeme, kıyamete kadar sabit kalma kağıt üzerinde değil de iman ve uygulama pratiğinde olacaksa durum budur.

  Elbette, bu zikredilen durum kolay değildir. Bilhassa insanların kendi kabuklarına bile sığmadıkları, evlerimizin iki çocuklu küçük odacıklara dönüştürüldüğü, sofralamıza oturanların tabak sayısının bile komşu etkisinde belirlendiği bir zamanda anne babanın ANA VE BABA otoritesi ile evlerimizde, yüreklerimizde yer bulabilmeleri zorlaşmaktadır. Evlenmeden önce, nikâh şartı olarak annesiz babası bir ev konuşulabiliyor ve bu da ayıplanmıyorsa, zamanın tabii bir gereği olarak görülebiliyorsa kesinlikle, ahiretimize yönelik bir meselede yokuşumuzun pek dik olduğu anlaşılır. Dik bir yokuş üzerindeyiz ama yokuşun sonunda Allah’ın rızası olduğunda hiçbir şüphemiz yoktur. Ucunda Allah’ın rızası olan hangi kolay iş vardır ki?

  Biz ebeveyn konusu, bütün çağları aşarak, hiçbir modern mantığa takılmadan Medine barakalarında anlayanlar gibi anlamaya mecburuz. Zira cennet istiyoruz. Kur'an’da cennet şartlarını gayet açık bir şekilde belirtmiştir. O şartlardan biri de anne baba vazifesidir. Bu kadar açık, bu kadar net!

  NUREDDİN YILDIZ 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Babamdan Nefret Ediyorum.


  19 yasindayim Bende babamdan arabayi istedim vermemek için konuyu uzattı bende sakin bi şekilde baba biz neden anlasamiyoruz diye sorduğumda konuşurken konuşurken bağırmaya başladı benim evimde duruyorsan benim dediğimi yapacaksın dedi bende bu evde duruyorsam bu evin eşyalarını kullanmakta özgürum dedim sonra bağırmaya başladı üzerime yürüdü ve Çenemi tuttu ben de vurması için bekledim ama vurmadi ben senin için herşeyi yapıyorum 19 yaşındasin şimdiye kadar eve kaç para getirdin dedi ve ben şuanda ilahiyat Fakültesi okuduğum için çalışmıyorm kendisine dedem 25 yaşına kadar bakmış dedeme 5 kuruş kari olmamış sonra karşıma geçti sen nankörsun şerefsizsin adisin siktir git evden dedi bende sinirimden bişey diyemeden dedemin evine gidip orada Sabahladim ve şuanda eşyalarımi toplamak için eve gelmiştim ama annem bırakmadı ve bunu şuanki bütün sinirimle yazıyorum akşam babam geldiğinde artık benim gibi oğlu olmadığını söyleyecegim ve ondan nefret ettiğimi söyleyeceğim


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Babamdan nefret ediyorum..


  S.a herkese biliyorum şimdi yazıcam atarlı ergen felan diceksiniz ama oyle birşey asla degil.
  6 yaşımda babamın annemi aldattıgını ogrendim o gunden beri babama baba demem hiç sevmem annemede söylemedim yuvamız dagılır diye ama yaşım ilerledikçe anladım ki söylesemde hiçbirşey degişmeyecek...babam taş kalpli bir insan surekli bana baskı yapıyor yedigim ekmekten içtigim suya kadar herşeyde bir kufur hak etmiyorsun gibi annemede kotu davranıyor annemde diyor kotu bir adam diye o zaman boşa annem diyorum dinlemiyor nereye gideriz diyor kısacası babamdan nefret ediyorum hiç sevmiyorum onu islamda bir gunaha girermiyim elim ekmek tutunca bana harcadıgı paranın fazla fazlasını ona versem ustumdeki babalık hakkı kalkarmı zaten manevi birşeyini gormedik bir gun bile oglum canım diyerek başımı okşamadı hep kufurle andı beni şu anda 15 yaşındayım lutfen sorumu cevaplyınız...


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,929
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam kardeşim. Babalık ve annelik hakkı çok büyüktür. Ama İslam bu hakları bir zulüm vesilesi yapılmasına müsaade etmez. Sen elinden geldiği kadar sabırlı, güçlü ve saygılı ol. Anneni yalnız bırakma her zaman yanında ol Allah yardımcın olsun.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bende nefret ediyorum babam olmasindan utaniyorum insan degil bana gore surekli bagiriyor essek gibi sesi var halam ve annem olmasa 1 saniye bile durmam evde ama calismaya basliyinca annemi ve halami yanima alip gidicem islamda babalik hakki buyuk ama allah affetsin bu konuda kilimi kipirtdatmam


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamlar

  Babamdan nefret ediorum cünkü Agzi küfürlü Sürekli Anne küfür dediyor oysa Annemin hic bir Su u yok Annemi dövüyor öyle nervt ediyorumki Babamdan ölsede Kurtulsak diorum Babam 81 yasinda Anneme git bu Evden defol dior Vefat etmis Anne Anneme bile küfürlü edior bu yüzden icimde hic Sevgim Saygimda yok ona tiksiniorum ondan Baba bile diyesim gelmior karsida geliyorum Artik cünkü dayanilir gibt degil üstelik bide namaz kiliyor bu ne Namaz bu kadar küfürle bi kelimeler kullanio utaniorum artik Piskolojimi bozuyor.Bize hep eziyet edior ne yapcagimi Sasdim Bana bi yol gösterin hatta bazen icimde ölmedide diorum inanin ölse hic üzülmiycem yani Kurtulduk diycem.Babam sanirim Evlenmeyi Düse üo 83 yasinda Kim aklina caliorsa bilmiorum ama gereksiz yere Anneme Bana Düsman gibi napim Ben.


 9. 8
  İslamcı Üye
  İslamcı
  Üye

  Profili:
  Üye No: 110163
  Mesaj Sayısı: 25
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul

  Sinirli kızgın olabilirsin ama nefret etme güzel kardeşim bence. Kin besleme Rabbim kalbinde nokta kadar kibir taşıyan kulunu sevmez.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah yardimciniz olsun.Cevap ve karsilik vermekle ugrasmayin.dua edin bol bol namaza baslayin Ayetel kursi ve insirah surelerini okuyun evin icine .birde bakara suresini bol bol okuyun evin icine babalariniza seytanin mudahalesi baskin geliyor.Onun elinde kole olmuslar farkinda degiller.bakara suresini bilgisayardan da okutsaniz olur annelerinize diyin okusunlar.Şeytan istiyorki dunyalarida ahiretleride zindan olsun firsat vermeyin kalpleri evirip ceviren Rabbimize siginalim.Kisa surede seytanin etkisi kesilince onlarda yaptiklarina pisman olucaklar Allah in izniyle.Bos zamanlarinizda sizi dogru yola ulastircak ortamlara katilin.bos durmak kalbi sıkar kardeslerimmm


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bende babamdan nefret ediyorum bir matematik öğretmeni ve kendi öğrencisiyle evlenmeye kalktı annemi boşadı sonra kız onu terketti babam o kızla yatmıştı. Ben 13 yaşımdayım ama 60 yaşında gibi dert çekiyorum babam benim çok iyi yerlere gitmemi istiyo ama ben yapamıyorum bugünde sırf bilgisayarımı açmıyım diye şarj cihazını dökmüş.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Babama karşı hiç sevgi kalmadı kalbimde. Onun islam düşmanı olduğunu düşünüyorum. Yedi kardeşiz. Hepimize yokluk çektirdi parası olduğu halde. Dinimizi öğretmedi . Sadece konuştu bağırdı küfretti komalık olduğum zamanlarda bile hastaneye götürmedi. Hiç bir çocuğuyla ilgilenmedi. Ama dışarda elin çocuklarına yeğenlerine her türlü iyiliği fedakarlığı yapar. Riyakarın önde gideni. En zor şartlarda okudum. Diğer kardeşlerimde. Babam bize hiç destek olmadı. Çocuklar arasında ayrımcılık yapardı. Şmdi hepimiz büyüdük iş güç sahibi olduk evlendik. Evden ayrıldık. Eğer babam bize insan gibi baksaydı belki çok daha mutlu daha zengin daha sağlıklı daha dindar olurduk. Babamı hatırladıkça dindarlıktan uzaklaşıyorum. O dindar imajlı sahtekar biri. Anneme de bize de gereksiz yere milyon çile çektirdi. Ona bunları söyledim suçunu kabul etmiyor. Halen kendini masum cennetlik sanıyor. Artık on görmek istemiyorum. Acılar içinde ölmesini istiyorum. Bu nefretimin başlıca sebebi beni dinden uzaklaştırmasıdır. Benim ahiretim perişan. Babamın suçu büyük. Hesap ver diyorum vermiyor. Ondan nefret ediyorum.


 13. 12
  Esmerkadin23 Üye
  Esmerkadin23
  Üye

  Profili:
  Üye No: 113623
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Bu soruyu sormadan önce çok düşündüm bana bir akıl verirseniz sevinirım arkadaşlar benim problemim şu babam benim yanımda iken sürekli anneme yanaşıyor elini ayıp yerlere götürüyor bana emirler veriyor küfür ediyor gece uygunsuz filmler izliyor ve ben babamdan nefret ediyorum içten içe kin duyuyor ve tiksiniyorum ben 16 yaşındayım ve herşeyin farkındayım dinen günahı nedir ne yapmam gerekir merak ediyorum bir de arada beddua ediyorum dinimizde günahı nedir ne yapmam gerekir lütfen akıl verin bana


 14. 13
  Tevbe Elhamdülillah
  Tevbe
  Elhamdülillah
  Tevbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 113048
  Mesaj Sayısı: 478
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 28

  Öncelikle bu durumdan şikayetçi olduğunuzu annenize bildirin ardından eğer ki annenizde babanıza ayak uyduruyorsa ve devam ediyorlarsa bu pis şeylere bir telefondan 183 ü arayarak durumunu anlat devletimiz bir çaresine bakar ve bir daha yapamazlar.


 15. 14
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Iyi akşamlar arkadaşlar,
  Allah baba ve anne zülmü gören herkesin yardımcısı olsun.
  Babaları dağ gibi arkalarında duran kız çocuklarına imrenmiyor değilim. Keşke benimde öyle bir babam olsa. Bir kız çocuğunum babasına okadar çok ihtiyacı varki. Benimde babam çok küfürbaz, bir güzel söz çıkmaz ağzından. Allahıma kaç kez dua edip yalvarıyorum, babamla sınama beni, babama saygısızlık etmek istemiyorum diye. Buzamana kadar babamın gözüne girmek için, tek bir söz" bana aferin desin diye çabaladım durdum. Kızım dediğini bilmem, babama karşı öyle bir öfkeliyimki, içimdeki saygımı sevgimi yitirdim. Bir kere mektup yaDım vermeye korktum, içimi dökmüştüm çünkü babama anlatsam dinlemezki.
  Anneme çok bağırıp hakaret ediyor, annemde epilepsi hastalığına yakalandı, annemi kayırdığımda bana bağırıyor, kumam mısın, benimle ne çekişiyosun diyor.
  Amcamın oğulları geldiğinde onların yanında annemi bizleri hep eziyor. Bana kaç kez beddua ediyor. Ben böyle bir baba istemiyorum, allah öldürmesinde. Allah onu iflah etsin. Allaha havel ediyorum ben onu. Allah onun günahlarını affetsin.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son